problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: problémy

Příspěvek od xwing »

Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?

S ostrekovačmi žiadny problém, ak nerátam že mi v tuhých mrazoch zamrzla kvapalina :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?

S ostrekovačmi žiadny problém, ak nerátam že mi v tuhých mrazoch zamrzla kvapalina :mrgreen:
ten vysoky ton bude zrejme palivova pumpa
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Nery
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2009, 21:55
Bydliště: Pardubice

Re: problémy

Příspěvek od Nery »

Mexican píše:
xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?

S ostrekovačmi žiadny problém, ak nerátam že mi v tuhých mrazoch zamrzla kvapalina :mrgreen:
ten vysoky ton bude zrejme palivova pumpa
Pumpa běží až při zapnutém zapalování. Tohle spíš nějaká polovodičová součástka...
Accent 1.4 Elegance
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: problémy

Příspěvek od xwing »

Nery píše:
Mexican píše:
xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?

S ostrekovačmi žiadny problém, ak nerátam že mi v tuhých mrazoch zamrzla kvapalina :mrgreen:
ten vysoky ton bude zrejme palivova pumpa
Pumpa běží až při zapnutém zapalování. Tohle spíš nějaká polovodičová součástka...
Nikto nič? Možno niečo bude na tom že mi ušná diagnostikovala že počujem aj niečo pod -10 decibelov :mrgreen:
A to som tam šiel preto lebo si veliteľ na odvodovom konaní myslel že zle počujem keď sa furt pýtam Čo? Čo? Prosím? :mrgreen:

Je to podobné ako keď človeku píska v ušiach, ale pískanie v ušiach nanešťastie neprestane keď vytiahnem kľúčik ](*,)
No nič, spýtam sa na garančke, možno je to bežné keďže sa používajú lacné súčiastky, aj lacné trafá často hučia, akurát toto fakt nepočuť ak človek nesedí ticho v aute s neotočeným kľúčikom v zapaľovaní.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

xwing ak to nema vplyv na funkciu zivocichara, nechal by som to tak.. ako casto sedis s klucikom v zapalovani na polohe 0? ja prakticky nikdy.. mozno je to inicializacia imobilizera, resp riadiacej jednotky (boot)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: problémy

Příspěvek od Martin Korpel »

No ludia ohladom toho nepravidelneho tukania v prednej naprave. Pisal tom teda to AUTOTECHNA (najrozsirenejsia predajna a najviac speializovana veda zohnat aj certa diabla) ale nas accent je beznadejny dobre sa poistili Korejci . toto mi odpisali. "" tlmice na Vami pozadovane vozidlo nema ziadny dodavatel v ponuke. Zistoval som to a pokial mam dobre informacie, nove vozidla HYUNDAI ACENT nemaju klasicky tlmic, ale na tycke stabilizatora je priamo montovane aj tlmenie. To by aj vysvetlovalo, preco mi klasicke tlmice na toto vozidlo neponuka. Jedna sa len o original nahradny diel, ktory treba konzultoval priamo u predajcu vozidiel HYUNDAI."" ..... mno cize sme asi so spekulaciou dosli :( len original
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

Martin Korpel que? tak to mame ine auto.. tycky stabilizatoru su oddelene od tlmenia, samotny tlmic je uplne rovnak.. prosim ale riesit vo vlakne o tlmicoch aby sme sa tu nestratli :?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: problémy

Příspěvek od jaara »

xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?
Mně slabě pískají strešní lampičky nad řidičem, když svítí. Možná je to ono.
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od super.soso »

jaara píše:
xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?
Mně slabě pískají strešní lampičky nad řidičem, když svítí. Možná je to ono.

Urcite treba skusit dotiahnut ziarovku, alebo pocuvat ci to nejde z pristrojovky.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: problémy

Příspěvek od SlavoRK »

Zdravím všetkých,
tak dnes prvá vážnejšia nepríjemnosť s Accentom, po studeom štarte - stál 2 dni-, potom čo previedol obvyklých pár záškubov a cukání sa rozsvietila kontrolka CHECK (spalín, katalyzátora?).Svietila celú dobu počas krátkeho 2km výletu do marketu.
Inak auto je 2 mesiace po 2.serviske, 36 000 km, už 1,5 roku nahraný najsamnovší software, ktorý cukanie neodstránil. Zajtra volám do servisu.
Stalo sa to už niekomu? Dojdem vobec 50km do servisu? Díky.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problémy

Příspěvek od _miv_ »

super.soso píše:
jaara píše:
xwing píše:Trošku blbosť, ale predsa - keď vložím kľúčik do zapaľovania, nemusím ním ani otočiť, počujem nejaký jemný vysoký piskľavý tón, podobne mi píska aj telka. Je to fakt vysoký tón takže starší ľudia ho možno ani počuť nebudú a počuť ho iba v úplnom tichu. Keď vytiahnem kľúčik tak prestane. Keď naštartujem nepočujem cez celkový hluk auta :mrgreen: Stretli ste sa s tým?
Mně slabě pískají strešní lampičky nad řidičem, když svítí. Možná je to ono.

Urcite treba skusit dotiahnut ziarovku, alebo pocuvat ci to nejde z pristrojovky.
sluch mas dobry minimalne tak ako ja. tiez zatial pocujem od 20Hz do tych 19.5 kHz, 20kHz uz vnimam skor ako jemny tlak v bubienkoch ako piskavy zvuk... ale spat k accentovi...
ja to piskanie pocujem tiez. a nie je to ziadna ziarovka ani nic podobne. urcite je to nieco pri motore. presne ako bolo popisane tak aj ja pocujem par sekund ten piskavy zvuk a potom prestane. predpokladam ze je to mozno nejaka elektronika... dufam ze je to normalny jav a nie nejaka anamneza pred pokazenim nejakej casti na accente...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: problémy

Příspěvek od xwing »

Včera mi začala svietiť kontrolka ABS :shock:
Normálne som naštartoval, všetky kontrolky zhasli, rozbehol som sa a za jazdy som si zrazu všimol že svieti ABS. Mal som čas tak som hneď zbehol do servisu, cestou som na snehu vyskúšal že ABS skutočne nejde. Technik sadol do auta a po pár metroch kontrolka sama zhasla, ABS fungovalo... zatiaľ sa nerozsvietila znova. Stalo sa to už niekomu? Technik vravel že asi bolo niečo namrznuté, ak sa to objaví znova tak sa mám vrátiť. A že keď to nesvieti tak ani po napichnutí na PC nevyhodí nič. Ja že sa tieto chyby ukladajú do pamäte :roll:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: problémy

Příspěvek od johnkk »

xwing píše:Včera mi začala svietiť kontrolka ABS :shock:
Normálne som naštartoval, všetky kontrolky zhasli, rozbehol som sa a za jazdy som si zrazu všimol že svieti ABS. Mal som čas tak som hneď zbehol do servisu, cestou som na snehu vyskúšal že ABS skutočne nejde. Technik sadol do auta a po pár metroch kontrolka sama zhasla, ABS fungovalo... zatiaľ sa nerozsvietila znova. Stalo sa to už niekomu? Technik vravel že asi bolo niečo namrznuté, ak sa to objaví znova tak sa mám vrátiť. A že keď to nesvieti tak ani po napichnutí na PC nevyhodí nič. Ja že sa tieto chyby ukladajú do pamäte :roll:
mne sa raz podobne nieco stalo, som vypol motor a znovu startol a uz to bolo OK.
od vtedy nic, vsetko funguje ako ma.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: problémy

Příspěvek od Garcia007 »

mne sa raz podobne nieco stalo, som vypol motor a znovu startol a uz to bolo OK.
od vtedy nic, vsetko funguje ako ma.[/quote]



... ja som to mal minuleho roku ... zacalo mi to swietit po 4 km mi to prestalo ... robilo to asi tyzden ... a potom to zacalo svietit furt ... siel som s tym na servis a rovno aj garancku bol to oktober ... powedali mi ze to len resetly ... ze ked sa to objawy zas tak s tym mam prist ... zatial klop klop wsetko v poriadku ... ze ked sa to objawy zas ze potom treba hladat zly kontakt ktory nezopne ... maly by tam afto asi tyzden ...
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: problémy

Příspěvek od ouzo1 »

To jste mi tady s tlumičem nasadili brouka do hlavy. Když jedu přes koleje, tak se ozve kovový zvuk pod volantem, nebo od nápravy. Nejdříve jsem to přisuzoval uvolněné koleji na přejezdu (jinde to nedělalo), ale po jízdě po rozbité panelové cestě to tluče také. Na to, že mám najeto 16000km, tak je to docela mizérie. V bočním sloupku neustále něco chrastí ](*,) a v přístrojové desce zase vrže. Ještě týden nemůžu jezdit, ale pak zase rozeberu boční sloupek a budu hledat co chrastí. Auto nejelo, už čtyři týdny, tak doufám, že motor naskočí. :-k :?:
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“