Tak kolik oleje vlastně do motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dorach
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2008, 16:06

Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od dorach »

Zdravím všechny kolegáčky a kolegyně. Mám jednoduchý dotaz. Kolik oleje se vlastně vejde do motoru včetně výměny filtru u dieslu. Příručka říká, že 5,3 litru. Na vlákně akccent však uváděli, že se do motoru vejde jen 5 litrů. Kdo má nějaké zkušenosti? Protože si chci do servisu přinést olej připadá mi zbytečné kupovat litr navíc. Díky za odpověď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od Limitz »

dorach píše:Zdravím všechny kolegáčky a kolegyně. Mám jednoduchý dotaz. Kolik oleje se vlastně vejde do motoru včetně výměny filtru u dieslu. Příručka říká, že 5,3 litru. Na vlákně akccent však uváděli, že se do motoru vejde jen 5 litrů. Kdo má nějaké zkušenosti? Protože si chci do servisu přinést olej připadá mi zbytečné kupovat litr navíc. Díky za odpověď.
pravda může být obojí,v té příručce to je asi i s filtrem, do kterého se vejde 0.3 litru a do motoru asi těch 5 litrů
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Re: Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od pavel11 »

Dneska jsem si vyzvednul našeho Matrixe ze servisu. Byl na garančce po dvou letech. Dali nám tam, dle rozpisu 4,5l oleje HELIX PLUS 5W 40.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od kaartr »

Mě tam nalili 4,5l a mám to nad horní ryskou...Je otázka, jest li dostatečně dlouho počkali, až všechen starý olej vyteče...
1.5CRDI (98kW)
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od rastos »

dorach píše:Protože si chci do servisu přinést olej připadá mi zbytečné kupovat litr navíc. Díky za odpověď.
Kup si len 5-litrovku. Na druhy den po vymene pred nastartovanim skontroluj hladinu oleja, a ak by sa to blizilo k minimu, az potom kup liter naviac a dolej.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: Tak kolik oleje vlastně do motoru

Příspěvek od Marcel123 »

Ja kupujem furt 4litre do mojho
a furt to stačili
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“