Vymena kabinoveho filtru

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
**HUGO**
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2006, 14:29
Bydliště: Pardubice / Jicin

Vymena kabinoveho filtru

Příspěvek od **HUGO** »

Zdravim,
Koupil jsem Accenta 1.3 12V GLS r.v.98,s klimou a rad bych se optal mozna na trivialni otazku. Kde se naleza paklize je kabinovy filtr? Jak se k nemu dostat, jak jej vymenit, a kolikpak asi stoji, popriade kde se da sehnat? Kolik asi tak stoji doplneni, vycisteni klimaizace?
Jeste mam problem ze mi vydech ventilace u spolujezdce skoro vubec nefouka, az na pozici 3-4 z neho jde v porovnani s ostatnimi maly proud vzduchu. Nevite prosim cim by to mohlo byt?

Bohuzel mam jen prirucku k vozu ale zadny servisni manual nemohu sehnat.

Predem dekuji za odpovedi :) :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Pokud je umístnění filtru podobné r.v. 2005, nalezneš ho za "kastlíkem" u spolujezdce. Vyklop ho, na stranách má zarážky, které opatrně vyvlékni a pak ho už uvidíš.. :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
**HUGO**
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2006, 14:29
Bydliště: Pardubice / Jicin

Příspěvek od **HUGO** »

Dekuji, pokusim se k tomu nejak dostat.
Pokousel jsem se za kastlik u spolujezdce jiz dostat ale nepovedlo se mi projit pres zarazky, pravdepodobne je na to nejaky grif, na ktery jsem napoprve neprisel. Zkusim znovu. Dik za radu
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Musíš vycvaknout ty hajzlíky po boku kastlíku. Ale asi tě zklamu, pilový filtr pravděpodobně mít nebudeš jako já. Nevýhoda je, že ti dovnitř lítá bordel, výhoda, že ho nemusíš přibližně 1x za rok měnit stojí tak 800 tušim. Pokud tě štve ten bordel, což mě hrozně, dalo by se asi něco vymyslet pod předním oknem, kde se nasává vzduch do kabiny. Když vyndáš krycí mřížku všechen vzduch je veden směrem k rohu auta u spolujezdce, tam by se dalo možná něco udělat, ale ještě mě nenapadlo jak. Jestli něco vymyslíš, tak se poděl se zkušeností.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Filtr

Příspěvek od XMira »

Presne tak, je mozny, ze tam nebude. Ja se ptal, v servisu, jestli tam ten filtr mam, a oni rekli, ze se musi podivat. Pry ani oni netusi, podle jakeho klice ho tam fabrika dava. Pry se na to uz nekolikrat ptali, ale nikdo jim nebyl schopen odpovedet. Ja ho v Getzu nakonec mel, takze jsem ho nemusel dokupovat... pry stoji neco k 1000Kc a zadne nahrady se pry nevyrabeji :(
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

U Accenta ale pokud není z výroby, tak se tam už nedá dodatečně dát, není tam na něj schránka.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Uz jsem si to jednou dohledavam na hmaservice a nasel jsem ze jen u starsich modelu tusim do r 98? byl osazovanej jinak je mozne ho osadit ale nemontuje se. Jen u tusim sonaty?

Jinak kdyz si das na hmaservice hledat a zadas "filter" u accenta tak ti to najde nekolik odkazu (proklikat je to podle model/rok) na jeho vymenu vcetne obrazku >>> REPLACEMENT (65.98%)
Service Manuals - A/C Air Filter
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Tak uz sem nasel i tu tabulku. Pri tom hledani je pod odkazem >>>>
03-97-003 Cabin Air Filter Application Chart (48.36%)
Technical Service Bulletins - 97 - Climate Control

:)
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já měnil kabinový filtr nedávno.Nabízeli mě neorig. za 850,-Kč,tak jsem vytáhl papír na kterém jsem měl filtr ze stránek elite,za 552,-Kč.Druhý den byl na prodejně a já ho ještě před prodejnou nacvaknul,abych měl jistotu,že pasuje.Kromě nápisu H.,byl na chlup stejný(nerozeznatelný).Výroba Itálie.
Teď jsem se díval na stránky www.elitecat.cz a na Accenty tam jsou kolem 370,-Kč od firmy Corteco.Mrkni,určitě tam najdeš a za zlomek ceny originálu. :wink:
Mimochodem,u nového Coupátka je schránka s filtrem přístupná po oddělání odkládací schránky před spolujezdcem.Odšroubovat 6 šroubků a mírným tahem vycvaknout ze zajišťovacích šteftů schránku. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

No tak to jsem zvědavej. U toho filtru za 370 je napsáno pro modely od 1/99 nevím proč když to není přelom modelu.. Každopádně kdyby to někdo vyřešil, tak ať se určitě podělil s výsledkem. Taky mě se.. ten bordel co mi lítá dovnitř..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
**HUGO**
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2006, 14:29
Bydliště: Pardubice / Jicin

Filtr neni

Příspěvek od **HUGO** »

Tak jsem se dokopal do servisu na klimu, a ke svemu yjisteni jsem po trosce nasilnosti na kastliku u spolujezdce zjistil ze FILTR NENI :cry: :cry: . Podle toho jak vypada teleso klimy, tak se zda ze moznost dodatecne montaze neni, neni tam zadna drazka ci cokoli, jak by se tam dal umistit.

Ale kokal jsem na sani vzduchu pod celnim sklem a myslim ze by se tam dalo neco, ci nejaky bazmek vyrobit, aby tudy nefucel bordel. Je starsny kdyz je auto jakoby plne popilku. Fuj co to dycham. :evil: :idea: :idea:

Dik za rady ale opravdu nejsem stastnejsi vlastnik vozu s filtrem.
Accent 1.3 GLS, r.v.98
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

Corteco :-(

Příspěvek od sc »

Borek píše:Já měnil kabinový filtr nedávno.Nabízeli mě neorig. za 850,-Kč,tak jsem vytáhl papír na kterém jsem měl filtr ze stránek elite,za 552,-Kč.Druhý den byl na prodejně a já ho ještě před prodejnou nacvaknul,abych měl jistotu,že pasuje.Kromě nápisu H.,byl na chlup stejný(nerozeznatelný).Výroba Itálie.
Teď jsem se díval na stránky www.elitecat.cz a na Accenty tam jsou kolem 370,-Kč od firmy Corteco.Mrkni,určitě tam najdeš a za zlomek ceny originálu. :wink:
Mimochodem,u nového Coupátka je schránka s filtrem přístupná po oddělání odkládací schránky před spolujezdcem.Odšroubovat 6 šroubků a mírným tahem vycvaknout ze zajišťovacích šteftů schránku. 8)
CORTECO nedoporučuji. Ty filtry postrádají těsnící rámeček, prohýbají se a bordel lítá okolo nich. Zkoušel jsem to a hned jsem ho běžel vrátit do krámu (naštěstí mi vrátili peníze). Koupil jsem teď už radši originál, je sice podstatně dražší, ale aspoň funguje. Kdybych chtěl ušetřit, asi bych použil rámeček z původního filtru a nalepil bych do něj nový filtrační papír, ale zkoušet to nebudu.

Plnohodnotné náhrady filtrů pro Hyundai na trhu nejsou, na to se shodují snad všichni prodejci. Takže nezbývá než solit peníze.

SC
SC
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Co jsem kupoval já do Coupe,nebylo Corteco,takže s touto značkou žádné zkušenosti nemám(psal jsem jen odkaz na Accenta a web.).Krabici jsem vyhodil,jen vím,že ho vyrábějí Italové,je stejný do Elantry,stál 552,-Kč a JE NA CHLUP,PŘESNĚ STEJNÝ JAKO ORIGINÁL :!: Můžeš je prohlížet lupou,kromě nápisu H.je nerozeznatelný.Pokud má někdo zájem,zajdu do prodejny a zjistím značku.Ještě jednou opakuji-má stejný rámeček,molitan.těsnění okolo i filtr.papír- na nové Coupe a Elantru. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

Filtr

Příspěvek od sc »

Borek píše:Co jsem kupoval já do Coupe,nebylo Corteco,takže s touto značkou žádné zkušenosti nemám(psal jsem jen odkaz na Accenta a web.).Krabici jsem vyhodil,jen vím,že ho vyrábějí Italové,je stejný do Elantry,stál 552,-Kč a JE NA CHLUP,PŘESNĚ STEJNÝ JAKO ORIGINÁL :!: Můžeš je prohlížet lupou,kromě nápisu H.je nerozeznatelný.Pokud má někdo zájem,zajdu do prodejny a zjistím značku.Ještě jednou opakuji-má stejný rámeček,molitan.těsnění okolo i filtr.papír- na nové Coupe a Elantru. :wink:
No jestli jsi to kupoval u distributora elitu, tak je asi do Coupe jiný filtr než do Accenta. Ten do Accenta 2003+ (dvojdílný) mají podle vyjádření centrály pro ČR (Praha/Jeremiášova) pouze Corteco, který jsem si vyzkoušel. Měli na skladě jeden kus a podle stupně zmuchlání typuji, že ho zkoušelo a vrátilo už pár lidí přede mnou :-) Asi ho tam mají dodnes.

Kdyby se našla nějaká dobrá náhrada za originál na Accenta, bylo by to fajn. Ale zatím jsem neměl to štěstí. A to nemluvím o tom, že uhlíkovou verzi nemají ani oficiální distributoři Hyundai (ani Hyundai CZ v Butovicích). To je bída, u ostatních značek je to samozřejmost :-(

SC
SC
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“