Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
amelid
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2010, 12:48

Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od amelid »

Ahoj všichni, rád bych se zeptal, jestli nemá někdo podobnou zkušenost.
Mám SantaFe r.v. 2001 2.0crdi 4x4 a v poslední rok se mi častso stává, že se mi zničehonic rozsvítí současně kontrolky ABS a SRS Airbag. Současně pak zas zhasnou. Buď během jízdy nebo po opětovném nastartování se nerozsvítí. Někdy to svítí téměř týden vkuse, někdy 3x za den se rozsvítí a zase zhasnou. Zlobí to v létě stejně jako teď v zimě. Vyzkoušel jsem, že ABS funguje opravdu jen když kontrolka nesvítí, takže na planý poplach to nevypadá. Byl jsem několikrát na Diagnostice, ale pokaždý když jsem tam dojel, tak samozřemně kontrolky napotvoru nesvítily. :roll: Při jedné takové zjistily vadné čidlo u pravého zadního kola, ale jeho výměna nic nevyřešila.
Sice to není žádná katastrofa, ale jsem z toho už šílenej. ](*,)
Jestli jste se někdo setkal s něčím podobným, prosím poraďte.
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od miooo »

skontroluj si ozubene vence na naprave ci nie su prasknute....
zvikne to totiz robit toto....
po opatovnom starte zhasnu a diagnostika nezisti nic....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od miooo »

a zhasnu aj pocas jazdy ci az po opatovnom nastartovani :?: :?:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
amelid
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2010, 12:48

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od amelid »

Během jízdy taky. Vypnu motor (svítí), znovu nastartuju (pořád svítí), ujedu třeba 10km a zhasnou a do večera se třeba nerozsvítí. Ráno nastartuju (nesvítí), ujedu 2km a rozsvítí se, dojedu do práce (pořád svítí), vypnu motor. Po práci nastartuju (nesvítí) a celou cestu se někdy už nerozsvítí. Takovej příklad. Hledal jsem v tom nějaký pravidlo, ale nevypozoroval jsem nic. Zaráží mě akorát, že se rozsvěcujou a zhasínají obě současně. jestli je to nějak propojený a při nějaké hlášce z počítače se vypne obojí, nevím. Až dorazím z práce mrknu na ty ozubené věnce.
Uživatelský avatar
truhlina
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 lis 2008, 11:16

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od truhlina »

ABS mi svítilo přesně takhle,ale u octavky před 8lety.Kontrolka se rozsvěcovala kdy chtěla.Nakonec přišli a to,že to děla hydraulická jednotka na abs.Nevím jestli to je stejný i u Tveho auta,ale at Ti to zkusí prověřit.
Santa Fe 2.0 CRDI r.v. 2001 4WD
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od stesarovic »

Skus si skontrolovat ozubene kruzky vence snimacov na poloosiach asi je niektory kruzok prasknuty je to skor mechanicka zavada ako elektronicka.
Ja som totiž tento problem mal a chodil som po servisoch a diagnostikach a nikto mi nevedel poradit a bol prasknuty tento kruzok na P.P poloosi a sa mi tiez samocinne zapinali kontrokky ABS aTCS.
Naposledy upravil(a) stesarovic dne 11 úno 2010, 18:47, celkem upraveno 1 x.
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od matav01 »

stesarovic píše:Skus si skontrolovat ozubene kruzky vence snimacov na poloosiach asi je niektory kruzok prasknuty je to skor mechanicka zavada ako elektronicka.
Pri prasknutých krúžkoch sa kontrolka ABS nezozsvecuje, vtedy sa samočinnne spúšťa ABS aj keď koleso nie je v šmyku, ja by som to skôr videl na poruchu v elektroinštalácií alebo riadiacej jednotky, keďže sa kontrolky rozsvecujú súčasne, čiže vyradí z funkčnosti airbag aj ABS.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Současně se rozsvěcující kontrolky ABS a AIRBAG

Příspěvek od miooo »

chcelo by to mat niekoho s diagnostikou u koho sa mozes ustavit pri prejaveni problemu bez vypnutia motora....
vtedy by sa to hadam dalo objasnit....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“