Kontrolka oleje a baterie pri startu Lantry

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
skeleton
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2006, 18:40
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka oleje a baterie pri startu Lantry

Příspěvek od skeleton »

Ahoj, mam drobny problem. Pri otoceni startovaciho klicku se provede predstartovni kontrola a zustane svitit kontrolka oleje a baterie. Po startu se kontrolky vypnou a zda se vse v poradku.
Prave jsem to koupil, rad bych vedel, co s tim.
Dle stitku v motoru, vymena oleje a filtru v 89 000 km.

Myslel jsem, ze to znamena vymenu oleje a baterie nebo vadna cidla. Mate jiny nazor?

--------
Hyundai Lantra wagon, 1998, 1,9 D, 91 000 km
Naposledy upravil(a) skeleton dne 23 kvě 2006, 19:20, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mne se kontrolku po startu vypnou vsechny, v poloze ON sviti...pokud mas na stitku napsano vymena oleje a filtru v 89t, tak to znamena, ze kdyz to auto melo nalitano 89t, tak se menil olej a pochopitelne i filtr a dalsi vymena by mela probehnout po 10-15tisic km...
A prepis si prosim Hyunday na Hyundai...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
skeleton
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2006, 18:40
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skeleton »

:-), opraveno.

To chapu, pokud dam klicek do polohy ON, provede se kontrola a zustanou viset kontrolky na olej a baterii. Ptam se, jestli to je v poradku ci nikoli.
Po startu vse regulerne zhasne.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To je v poradku..tak to ma byt...jak jezdi 1.9D v Lantre? My ten motor meli v Peugeotu a nic moc:(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
skeleton
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2006, 18:40
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skeleton »

Tak to jsem rad. Je to o zvyku, predtim jsem mel suzuki v 1.6 benzinu a byla zivejsi. Tohleto zvire ma zase vyborny tah, takze spokojenost. Na zavodeni to neni, ale svuj naklad si odveze :-)
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Tvuj dotaz ohledne kontrolky mazani a dobijeni ve me evokuje jiny dotaz - BYL JSI VUBEC V AUTOSKOLE????
have

Příspěvek od have »

:) :) :)
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

jelensoft píše:Tvuj dotaz ohledne kontrolky mazani a dobijeni ve me evokuje jiny dotaz - BYL JSI VUBEC V AUTOSKOLE????
Furt lepší se zeptat než se pak třeba mlátit do hlavy. Já vim je to hloupost, ale prostě tohle fórum je o tom že když si někdo není něčim jist tak se poradí. A hloupostí je tu až až. Třeba se jednou budeš ptát ty na něco co bude pro někoho jiného absolutní hloupost a napíše ti to samý "Byl jsi vůbec v autoškole????" nebo třeba auto autoškoly mělo vadné kontrolky :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

Rasty píše:
jelensoft píše:Tvuj dotaz ohledne kontrolky mazani a dobijeni ve me evokuje jiny dotaz - BYL JSI VUBEC V AUTOSKOLE????
Furt lepší se zeptat než se pak třeba mlátit do hlavy. Já vim je to hloupost, ale prostě tohle fórum je o tom že když si někdo není něčim jist tak se poradí. A hloupostí je tu až až. Třeba se jednou budeš ptát ty na něco co bude pro někoho jiného absolutní hloupost a napíše ti to samý "Byl jsi vůbec v autoškole????" nebo třeba auto autoškoly mělo vadné kontrolky :lol:

Jo souhlasím. Dotaz je to sice úsměvný, ale tazatel hned nemusí být považován za troubu. Taky se někdy ptám na blbosti - pro jistotu.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jelensoft píše:Tvuj dotaz ohledne kontrolky mazani a dobijeni ve me evokuje jiny dotaz - BYL JSI VUBEC V AUTOSKOLE????
ne v kazdy autoskole se na to klade takovej duraz.. bohuzel kvalita autoskol u nas je nekdy k placi.. :cry:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

black_sheep píše:
jelensoft píše:Tvuj dotaz ohledne kontrolky mazani a dobijeni ve me evokuje jiny dotaz - BYL JSI VUBEC V AUTOSKOLE????
ne v kazdy autoskole se na to klade takovej duraz.. bohuzel kvalita autoskol u nas je nekdy k placi.. :cry:
to máš pravdu dnes to už není jako dřív. A někteří instruktoři chtěj jen peníze. A někteří maj v autoškole samý debily (vis sladká pomsta :lol: ) jestli si to slyšel
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“