automat vs manual

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: automat vs manual

Příspěvek od labtor »

to je problem automatickych prevodoviek.ale siel som aj na tuaregu alebo x5 a tiez mali obcas problem co tam zaradit.pri SF by to chcelo silnejsi motor. ale nemozme chciet 2 tonove auto,naftak s automatikou a relativne dobrou spotrebou a chciet ze to bude jazdit ako pretekarske auto. urcite dobry sofer hocikedy spravi nizsiu spotrebu s manualom alebo rychlejsie zrychlenie dosiahne. to je pravda ale automatika je o pohodli.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: automat vs manual

Příspěvek od zdenek76 »

labtor píše:to je problem automatickych prevodoviek.ale siel som aj na tuaregu alebo x5 a tiez mali obcas problem co tam zaradit.pri SF by to chcelo silnejsi motor. ale nemozme chciet 2 tonove auto,naftak s automatikou a relativne dobrou spotrebou a chciet ze to bude jazdit ako pretekarske auto. urcite dobry sofer hocikedy spravi nizsiu spotrebu s manualom alebo rychlejsie zrychlenie dosiahne. to je pravda ale automatika je o pohodli.
zcela souhlasím, až si budu kupovat nové auto se silnějším motorem, tak beru taky automat, jsem na to pak docela zvědavý, ale jelikož počítám těch 200kW minimálně, tak mně asi dynamika trápit nebude
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: automat vs manual

Příspěvek od labtor »

mne toto auto uplne staci/vyhovuje take ake je som spokojny ale uvedomujem si ze da sa aj lepsie...tiez som zabudol na sekvencne. ale uz som tu o tom niekde pisal.takze da sa aj s automatikou " čarovať "
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: automat vs manual

Příspěvek od sosi »

Inak s tou prodlevou pri rozbehu na jedničke je to pravda. Niekedy to fakt trva 2 sekundy kým sa rozbehne. Ale nechápem, že niekedy sa rozbehne a zrýchli okamžite... Môže to byť dosť nebezpečné, nikdy nevieš ako auto zareaguje...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: automat vs manual

Příspěvek od tomki »

podla mna hovorime asi o tomto:
ja som to spozoroval len pri takomto stave:
Vchadzam do krizovatky s tym ze pustam na hlavnej ceste auto a tak pri ceste takmer zastavim, cca rychlost 5-10km/h, potom ale zistim ze stihnem odbocit a tak dupnem na plyn, lenze automat akoby ratal s tym ze auto uz takmer zastavi a tak ma plnu hlavu toho ze musi po zastaveni prichystat prvy stupen, vtom ale slapnem na plyn a on zostane trchu mimo z toho ze nezastavujeme ale pohyname sa. Kedze ale pred tym som takmer zastavil a hned dupol na to tak akoby rozpojil zuby a premyslal ci tam fakt nechat dvojku alebo dat jednotku. Ked zisti ze pedal bol dost stlaceny tak tam supne jednotku no a to sposobi tu pauzu cca 2-3 sekundy ked je auto hluche a niekedy sa mi stane ze to takmer nestihnem. Nikedy to vyde skor a vtedy sa stane ze auto az poskoci pretoze skor zatne zuby do prveho stupne a vyzera to akoby som prudko pustil spojku. Inak so spokojny automat je napohodu. Aj pri X5 sa mi stane ze niekedy nevie co zaradit ale pravdou je ze je to minimalne a radi fakt rychlo a takmer perfektne za kazdych okolnosti. Inak ale X5 viac cuka pri pomalej jazde ked radi trebars 2ku tak az neprijemne akoby nemal hydromenic alebo ako sa to vola. To sa as so santou nestava
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: automat vs manual

Příspěvek od sosi »

Myslel som pri rozbehu z miesta. Inač som s automatom uplne spokojný, radí rýchlo, skoro ani neviem, že preradí
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: automat vs manual

Příspěvek od clay »

Mno
stojím na křižovatce - rozsvítí se zelená - pustím brzdu a pak´´a musím zastavit znovu páč přede mnou si někdo hraje se spojkou a klacíkem na rychlostní skříni
hurráá povedlo se mu to a s kvílením pneu mi ujíždí - tož tedy přidám a pak musím ubrat páč tam hledá dvojku

to aby to nebylo je o tom že ten automat neví kdy jet
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
iwonapavlov
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2013, 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: automat vs manual

Příspěvek od iwonapavlov »

Neviem, ako sa o väčšine ľudí, ale vozov s mechanickou sú skutočnými automobily .... automaty sú pre buchty, Američania a futbal mamičky ....
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: automat vs manual

Příspěvek od Zdeněk ČB »

iwonapavlov píše:Neviem, ako sa o väčšine ľudí, ale vozov s mechanickou sú skutočnými automobily .... automaty sú pre buchty, Američania a futbal mamičky ....
ááá tady se nám někdo probudil .... opravdu je důležité reagovat na 3 roky starou diskuzi takovýmto výkřikem do tmy?
Třeba ano .. :-k gratuluji k prvnímu příspěvku ....
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: automat vs manual

Příspěvek od edd »

Vypíšu své zkušenosti...samozřejmě názorů může být hodně a protichůdných. Záleží co preferujete. Zda si zahrát na soutěžního jezdce či závodníka s poslechem hudby vytáčeného motoru či chcete se pohodlně vozit a přesouvat. Zvláště v městském provozu. Když jsem před několika lety volil, zda manuál či automat a zmínil se kamarádům, slyšel jsem poznámky typy " kdo chce automat, to není šofér." Jezdím více než 40 let a prošlo mi rukama dosti všelijakých autíček - od mechanických převodovek bez synchronu,přes synchronizované převodovky po automat, takže vím o čem mluvím. Jak jsem napsal,,, je to o preferenci.Já si chválím. Pravda, u Santy není ta aut.převodovka poslední výstřelek...jsou na trhu
modernější a lepší. Vývoj jde dosti rychle a když pořídíte to nejnovější, než přijedete s autem domů, bude na trhu něco lepšího. To známe docela dobře i z jiných oblastí, nejen auta a jejich převodovky. Já jsem spokojen.
A ke spotřebě ?... Zase záleží jak budete šlapat na plyn... Je třeba počítat,že autom.převodovka má mírně vyšší spotřebu.Když to osolím, tak dosti vyšší. Já jezdím za 8,4 litrů podle palubního počítače. Až tak mne to nezajímá abych to měřil nějak laboratorně.
lada_p píše:Zdarvím všechny
uvažuji nad koupí nového santa fe a nevim pro jakou převodovku se rozhodnot. Jaké máte zatím zkušenosti s automatem? Ten bych chtěl víc, ale nevím jaký je. Teď mám xsaru picasso a třeba u nove c4 picasso je ta automatická hrůza:((
A ještě jsem se chtěl zeptat za jak dlouho se ustálí spotřeba u toho dieslu?
Díky za pomoc
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: automat vs manual

Příspěvek od DanielD952 »

Já mám manuál a kdybych kupoval znovu toto auto, tak už asi jedině automat i když ho nemám ozkoušený a jistě to nebude žádný vrchol nejnovější technologie. K tomuto autu se prostě automat hodí a obětoval bych i tu vyšší spotřebu. Zrovna tak jsem nechtěl 4x4 a ted už zase vím, že nechci tohle auto v zimě :D Je těžký a s předním náhonem fakt nic moc, zato v létě si nemůžu stěžovat, dokonce to prý jezdí lépe, ale to fakt nedovedu posoudit.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: automat vs manual

Příspěvek od ErosKE »

Moja skusenost s automatom po 1 roku....
Pri kupe som si vyskusal aj manual, ked mam pravdu povedat, nebola to ziadna slava(pripadala mi tá páka - robotnická), ale to je len moj subjektivny nazor, možno len sila zvyku. Automat som kupoval kvôli manželke a kvôli nízkej poruchovosti oproti manualu.
Teraz to "nelutujem", je to super luxus ,ale spapá viac nafty, rýchlosti hádže pri vyšších otáčkach.
Ale samozrejme má to aj negatíva, kvôli čomu stále rozmýšľam nad chipovaním. Pri mojej 5st. prevodovke, pri ceste po
dialnici do kopca, robí šarapatu a nevie sa rozhodnúť, ktorý rýchl. stupen zvolíííí. Ked sa mu zdá, že je ťažký kopec(pri 135km/h), podradí(na 4 1/2 st. - 500ot., ale 4 st. to nieje!!! so skúsenosti, tam je až -1000ot.) a ked sa mu zdá, že už má vysoké otáčky preradí naspäť na 5st. a tak to ide dookola, tak tam radšej seknem sekvenčne 4st. a je pokoj.
Ale konečné slovo je, že aj manželka šoféruje s radostou a bezproblémov, takže Pivo si môžem dať kedykoľvek. :D :hyu:
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
lukyer
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 kvě 2012, 16:46

Re: automat vs manual

Příspěvek od lukyer »

Měl bych dotaz na majitele SF 2.2 crdi v automatu ... při normální jízdě, v kolika otáčkách Vám zhruba po rovině automatická převodovka háže vyšší převodové stupně? A naopak v kolika podřazuje? Díky za konkrétní hodnoty :)
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: automat vs manual

Příspěvek od Zdeněk ČB »

lukyer píše:Měl bych dotaz na majitele SF 2.2 crdi v automatu ... při normální jízdě, v kolika otáčkách Vám zhruba po rovině automatická převodovka háže vyšší převodové stupně? A naopak v kolika podřazuje? Díky za konkrétní hodnoty :)
Vím že byla otázka na konkrétní hodnoty, ale doufám, že to není hloupost, když řeknu, že mám pocit, že se řídící jednotka učí řadit podle stylu řízení tj. že je adaptivní. Sporťákovi řadí výš, pohodáři níž.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: automat vs manual

Příspěvek od ErosKE »

Presne tak ako vraví "Zdeněk ČB", nedá sa to tak presne napísať...čím viac tlačíš na plyn,
tým neskôr ti automat preradí.
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“