Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od shwaara »

Moje plány na jaro ohledně auta:
1) UMÝT
2) dostat ven sůl z prostoru za nárazníkem, kterou jsem nachytal během 20s za hustě sypajícím soličem, mám jí tam odhadem 150g :)
3) Dát nová kola 17", origo na 607.
4) Nové zadní brzdy.
5) Vyřešit definitivně cukání
6) Promazat dveře a otvírání kufru.
7) Olej
8 ) Svíčky
9) Nechat zkontrolovat brzdovou a chladicí (trochu pozdě) kapalinu
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
kaliber
**
Příspěvky: 347
Registrován: 28 kvě 2009, 20:30
Bydliště: Slovensko

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od kaliber »

ja vlnovec + olej + olejovy filter + asi aj sviecky + zadna rozpera + objednat pedale + http://www.kdmstuff.com/shop/step1.php?number=1992 a uvidime co vsetko :)
http://www.milujemauta.sk
http://www.facebook.com/pages/MilujemAutask/488043791208895?ref=ts&fref=ts
http://hancik.blog.sme.sk/
http://milujemautask.blog.pravda.sk/author/milujemautask/
http://milujemautask.blog.auto.cz/
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Seemann »

umýt bláto, dát novou lambdu, vyrobit úchyty na hi-lift, navařit na rám držáky na nášlapy, koupit a nainstalovat šnorchl... a možná pár dalších drobností.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od pepan »

a myslíš,že v géčku to někdo pochopí :idea: :?: :mrgreen: :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Seemann »

pepan píše:a myslíš,že v géčku to někdo pochopí :idea: :?: :mrgreen: :mrgreen:

nedělám si iluze..... :lol: ... ale chci vypadat yntelygentně!
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Rasty »

Dede: pokud máš na autě cokoliv co není schválené nebo zapsané jsi v případě nehody v říti. Pokud budeš mít na coupe 18" kola přičemž v TP jsou povolena max 17" a zaviníš nehodu, tak pojišťovna od toho dá ruce pryč jelikož auto není způsobilé pro provoz a vše hradíš ty popřípadě to zaplatí pojištovna a bude to po tobě vymáhat.
Naposledy upravil(a) Rasty dne 04 bře 2010, 18:27, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Rasty »

Hawk: pokud dáš na coupe 18" tak rozměr 7x18" až 8x18" ET46 až ET42 bude v pohodě bez úprav. 9x18" ET42 a výš drhnou o tlumič a s nižším ET o límce lemů. Já mám 9x18 ET35 a musel jsem vzadu zaklepat právě ten límeček lemu o který při zhoupnutí řezal do kraje gumy. Gumy jsem měl 225/40/18 a pak 245/40/18

Pokud bys volil 19" platí to samé jako u 18" akorát gumy s profilem 40 je moc a musíš volit profil gumy 35 viz třeba 225/35/19 nebo 245/35/19


Já měl na coupe teď 9x18" límcové a problém je že límcové zmenšujou a vypadaj jak 16ky takže jsem objednal límcové 19ky tak snad budou vypadat už jako 18ky :lol:

Jinak měl jsem na coupe 20" ráfky a vejdou se také ale po měsíci jsem je sundal a prodal jelikož gumy 245/25/20 se osvědčili jako dobrej zabiják krys v kanálu a krutá masáž mého zadku a podvozku na našich nádherných silnicích
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
marcsik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2009, 08:18

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od marcsik »

Rasty píše:Dede: pokud máš na autě cokoliv co není schválené nebo zapsané jsi v případě nehody v říti. Pokud budeš mít na coupe 18" kola přičemž v TP jsou povolena max 17" a zaviníš nehodu, tak pojišťovna od toho dá ruce pryč jelikož auto není způsobilé pro provoz a vše hradíš ty popřípadě to zaplatí pojištovna a bude to po tobě vymáhat.
20" na coupecku?????,AUA-tak to si neviem ani predstavit :mrgreen: :-k .....ja mam 18" ale gumy som dal 35 vysku......bo som sa bal, ze 40 uz moze robit sarapatu a vzlast ked mam 8,5J!

Ja to tiez nemam v TP-ale mam k nim papier o schvaleni na moje auto! Vraj to staci! uz mam s tym zastavili a presiel som! *Ale tiez neviem ako u poistovne! :-k
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Korálek »

Trocha potěšení,můžete mít na coupečkách i 19" kola.
Stačí si jen vybrat a nechat si je podle typového listu zapsat do velkého techničáku.
Typový list zasílají na vyžádání spolu při koupi nových kol.
Nabízi to například www.alcar.cz
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Rasty »

Korálek: no to sice na 19" jsou typové listy, ale na taková která se mě třeba nelíběj :D To je blbej zákon pač ty který bych chtěl ten list nemaj.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od dantasik »

Seeman: snorchl?:)To stim jezdis tak hluboko? :)

Ja taky ted budu schanet nejaky kolesa pac ty co mam uz jsou nazloutly od soli. Jinak uz je na leto nazbrojeno :)
Doufam ze se s nejakym coupeckarem uvidim na nejakem sraze. Idelane kdyby nekdo nekdy videl Coupe 2G s derovanyma prednima brzdama reknete :)Celkem by me zajimalo kde je moje chudinka a co ji kdo dela.. [-o<


http://www.youtube.com/watch?v=lwi-49nh ... r_embedded

Neco pro nase offroudisty
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od pepan »

dachčija je prej dobrý suvéčko.pjekný najezdový uhly atd..

já nych chtěl gala jen opravit to by mě stačilo. :? :mrgreen: ..na šnorchly seru.hajlift mrdám a pevnosťák tam možná dám :mrgreen:
ikdyž ten šnorchl zlepšuje i sání..tudíž dobrý.ale nijak extra se nebrodím...
jo akorát zase budu dávat body..asi 40mm
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Seemann »

Rasty píše:Dede: pokud máš na autě cokoliv co není schválené nebo zapsané jsi v případě nehody v říti. Pokud budeš mít na coupe 18" kola přičemž v TP jsou povolena max 17" a zaviníš nehodu, tak pojišťovna od toho dá ruce pryč jelikož auto není způsobilé pro provoz a vše hradíš ty popřípadě to zaplatí pojištovna a bude to po tobě vymáhat.

a tohle jsi jako slyšel kde? Tohle papouškování mi leze krkem. Ještě jsem se nesetkal že by pojišťovna zamítla plnění z takového důvodu. MAXIMÁLNĚ plnění pokrátí o pár % (třeba 10%). Pojišťovna ti maximálně může prokázat, že při použití správného rozměru kol došlo k o něco menší škodě - proto případné krácení. Moje zkušenost je taková, že rozměry kol snad žádná z poj. neřeší - Snad jen kdyby byl rozměr opravdu dekadentní (245/35 ZR18 místo 165/70 R14) apod.




Typový list na kola!!!! Co to je zase za věc? já to nechápu.... to jako když mám ve VTP povolený rozměr 195/65 R15, koupím si liťáky 17", dostanu k tomu ten váš typovej list, tak mi tam na STK připíšou i 17" kola???? :lol: :lol: :lol: To vám nesežeru ani omylem. Nebo existuje někdo z vás, kdo touhle byroškou prošel? Jiný kola ti musí schválit výrobce auta, ne výrobce kol - ten ti může napsat cokoli.

-> moje zkušenost s přepisováním VTP......
Koupil jsem toyku 4runner - offroad - Jelikož kdysi bylo auto dotažené ze schweizu a nějaká píča na registru se přepsala, tak mám ve VTP na tažném "nebržděný 750kg" a "bržděný 1200kg"!!! Sehnal jsem si úředně ověřenou kopii VTP jiného auta (úplně stejného typu) - ten má "nebržděný 500kg" a "bržděný 2000kg" a při evidenčce jsem se na to technika zeptal - řekl, že musím na registr vozidel a na technické oddělení. Tak jsem tam přišel, ty mě poslali do hajzlu, že je nějakej jinej techničák nezajímá, a že musím mít povolení akreditovaného zástupce Toyota pro ČR. Tak jsem zajel do servisu Toyota, kde mám dobrého známého, nechal mu tam techničáky a poprosil ho aby to vyřešil u akreditovaného zástupce. On jim napsal, poslal VTP a přišla odpověď, že žádné povolení nevydají PROTOŽE JE MOŽNÉ, že na to "cizí" auto někdo udělal na tažné zařízení testy v nějaké státní zkušebně, či co, a že může mít vyjímku ](*,) . Mohl bych sehnat 20 kopií techničáku kde bude napsáno 2000kg a je mi to k hovnu, protože všichni tyhle šmejdi jsou jenom banda zmrdů. Proto mám v techničáku k OFFROADU na tažném 1200kg, stejně jako nějaká zasraná fábyje.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Rasty »

Seemann: zkušenost s pojišťovnou mám já osobně a pár kamarádů. Jednalo se o Podnikatelskou pojišťovnu v případě kamaráda v případě mém o Českou pojištovnu. Někde vyhrabu možná dopis s vyrozuměním od pojišťovny.

Co se táče toho typového listu tak ano na základě toho ti kola zapíšou do TP pokud ten typovej list máš. Osobně jsem takto zapisoval 16" ráfky na tehdejší lantře a 18" ráfky na audi. Máš dvě možnosti buď zažádat o schálení autorizováného dealera Hyundai, kterej ti ale toto schválení nedá nebo musíš mít typovej list. Je to certifikát kdy konkrétní kola udvedená na certifikátu prošla zkušebnou na daném vozidle. V listu je zapsán výrbce a typ kola včetně rozměru ráfku a povolených rozměrů pneumatik na daný ráfek, na jaké vozidlo je schválení a motorizace včetně homologace kol. Koupíš kola ke kterým výrobce poskytuje typovej list. Kola ti příjdou, nasadíš je na vozidlo a zajedeš na jakoukoliv STK. Na dané STK ti zkontrolujou jestli kola včetně KBA a vozidlo odpovídají typovému listu a pokud ano, tak ti na list dá razídko. S tímto listem si zajdeš na dopravku a tam ti to za 100kč zapíší do TP. Přičemž list znehodnotí, aby nedošlo k možnému dalšímu použití.

Tento certifikát ti ale taky nedá každej. V čr je ministerstvem schálených cca 10 firem které mají originální certifikáty s ochranou známkou. Tyto firmy mají uvedené na svých stránkách. Já je kupoval od Alcaru, kteří mezi ně zdrovna patří
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :))

Příspěvek od Rasty »

Tady je odkaz tak si to přečti. Volba A je jediná možná pač volba B je nerealizovatelná :D

Dole je i seznam schválených prodejců

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“