Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
i30cwelhartice
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 lis 2009, 19:54

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od i30cwelhartice »

Mně se líbí tyhle, ale záleží jak budou vypadat na autě. Co myslíte?
Přílohy
proline_pq.jpg
proline_pq.jpg (39.47 KiB) Zobrazeno 1478 x
i30 CW 1,6CRDI, 85kW, Comfort 6M/T, Continental silver, CZ
Reklama
 

misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od misokl »

Vyzerajú pekne. No ja by som sa bál tých tenkých lamiel. Ale to je iba môj pocit a v skutočnosti sú dostatočne pevné.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od RadoK »

.
Přílohy
Snímka550_crop.jpg
Snímka550_crop.jpg (103.81 KiB) Zobrazeno 1430 x
Naposledy upravil(a) RadoK dne 26 bře 2013, 11:55, celkem upraveno 1 x.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
alda71
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2010, 14:06

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od alda71 »

Zdravím všechny uživatele tohoto fóra a také všechny majitele :hyu: i30, v pondělí 22.3.2010 jsem se stal šťastným majitelem tohoto krasavce :D/ . Jelikož byly v akci zimní pneu zdarma, nechal jsem si je obout na plecháče přímo na auto a letní pneu tzv. do kufru, včera jsem si byl objednat tyhle litá kola RONAL R51 (15"), nejsou možná nijak noblesní jako jsem tady při procházení tohoto vlákna viděl, ale mě se velice líbí, měli skladem pouze rozměr na jiné auto, ale když jsem je uviděl naživo, neváhal jsem ani minutu, jsou ještě hezčí než na fotce! Bohužel na kola na i30 budu muset čekat 3-4 týdny, budou přímo z výroby a nestíhají ](*,) , tedy by mě zajímal váš názor (upřímný), jestli se někomu líbí, případně i nelíbí...Díky za názory zkušenějších :wink: .
ronal_r51.jpg
ronal_r51.jpg (25.99 KiB) Zobrazeno 1406 x
i30, 1,6 CRDi 66kW, classic plus, vivid blue
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od mechoun »

Obecně se mi nelíbí taková kola, která na levé straně auta vypadají co se týče rotace jinak, než na pravé. Anebo se tenhle typ prodává v levém a pravém provedení?
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
alda71
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2010, 14:06

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od alda71 »

Aha, tak to si mě zaskočil-to nevím :-k? Ví to někdo, jak to je u těchto (nebo podobných) kol?
i30, 1,6 CRDi 66kW, classic plus, vivid blue
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od matysekul »

Neprodává.Ale dnes to začíná dělat čím dál víc výrobců v různých typech. Prostě móda :-$
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

alda71 : disky su pekne, pacia sa mi
A je to tak ako pisal matys, ale treba to brat s nadhladom, takto budes mat z jednej strany ine auto, ked budu disky opacne :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
alda71
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2010, 14:06

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od alda71 »

majlo díky za názor, když jsem tak o tom přemýšlel, i tak mi to nebude vadit, ta rotace bude teda na každé straně jiná, ale není to tak markantní rozdíl, i když všímavý člověk si toho určitě všimne, v podstatě se nikdy nedíváš na auto z obou stran současně [-X , takže nezasvěcený to vždy uvidí jen z jedné strany při průjezdu okolo :D/ ...
i30, 1,6 CRDi 66kW, classic plus, vivid blue
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

RadoK píše:Ja som prezuval koncom minuleho tyzdna.

Tu je video ako sa to "toci": http://www.youtube.com/watch?v=APXm34xsHVU
Tak tyhle kousky jsem právě taky pořídil :) Každopádně mám dotaz - měnili jste někdo původní 195/65 R15 za jiný, výrobcem schválený rozměr? Upřímně s tímhle rozměrem ty Shurikeny vypadají fakt dětsky..Zvažuji 195/60R15 nebo 205/55R15.. A teď babo raď :) Jak to bude vypadat (foto napoví)..

Díky všem
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

ani jeden z tych rozmerov co si sem napisal nemozes dat, zmensil by si tym priemer kolesa, co by sa podpisalo na chybnom ukazovateli rychlosti, zmenila by sa aj rychlost na jednotlivych prevodovych stupnoch a vyzeralo by to dost srandovne, pretoze by boli male kolesa vo velkych blatnikoch. Vzdy ked chces menit rozmer kolesa tak si musis preratat priemer povodnych pneumatik a novych, vysledky by sa nemali velmi odlisovat.
Vypocitas si to tak ze sirku pneumatiky podelis cislom 100 a vysledok vynasobis vyskou profilu pneumatiky ( to co je za lomitkom v rozmere ) Tento vysledok vynasobis cislom 2, pretoze mas dve vysky profilu na kolese. A nakoniec si vypocitas priemer disku. V tvojom pripade 15 x 2,54. vysledne hodnoty scitas a mas priemer kolesa
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

89majlo96 píše:ani jeden z tych rozmerov co si sem napisal nemozes dat, zmensil by si tym priemer kolesa, co by sa podpisalo na chybnom ukazovateli rychlosti, zmenila by sa aj rychlost na jednotlivych prevodovych stupnoch a vyzeralo by to dost srandovne, pretoze by boli male kolesa vo velkych blatnikoch. Vzdy ked chces menit rozmer kolesa tak si musis preratat priemer povodnych pneumatik a novych, vysledky by sa nemali velmi odlisovat.
Vypocitas si to tak ze sirku pneumatiky podelis cislom 100 a vysledok vynasobis vyskou profilu pneumatiky ( to co je za lomitkom v rozmere ) Tento vysledok vynasobis cislom 2, pretoze mas dve vysky profilu na kolese. A nakoniec si vypocitas priemer disku. V tvojom pripade 15 x 2,54. vysledne hodnoty scitas a mas priemer kolesa
Díky za vysvětlení, počítám trošku jinak (výška gumy jako procentuální podíl šířky pneumatiky). Píšeš, že ani jeden rozměr nemůžu dát - v tom případě proč je oba (navíc ještě 185/65) uvádí výrobce v typovém osvědčení pro i30? Předpokládal jsem, že pokud chci zmenšit rozdíl mezi hranou disku a výškou pneu, musím jít na jednu ze zmíněných hodnot...
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
chyki
*
Příspěvky: 29
Registrován: 29 bře 2009, 20:54
Bydliště: Zvolen, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od chyki »

chyki píše:...a čo poviete na tieto? Dnes som ich kúpil.
taaaaaaak, a uz sú nahodené aj s letnými pneu... a tu je sľúbené foto
Přílohy
i30.jpg
i30.jpg (253.64 KiB) Zobrazeno 1565 x
P1208_26-03-10.JPG
P1208_26-03-10.JPG (93.97 KiB) Zobrazeno 1572 x
Naposledy upravil(a) chyki dne 29 bře 2010, 10:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Laxius »

Ty brdo, na aute vyzeraju fakt skutocne dobre. Priznam sa, ze na obrazuk sa mi az tak nepacili, ale na aute su fakt krasne =D>
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

lukis01 píše:
89majlo96 píše:ani jeden z tych rozmerov co si sem napisal nemozes dat, zmensil by si tym priemer kolesa, co by sa podpisalo na chybnom ukazovateli rychlosti, zmenila by sa aj rychlost na jednotlivych prevodovych stupnoch a vyzeralo by to dost srandovne, pretoze by boli male kolesa vo velkych blatnikoch. Vzdy ked chces menit rozmer kolesa tak si musis preratat priemer povodnych pneumatik a novych, vysledky by sa nemali velmi odlisovat.
Vypocitas si to tak ze sirku pneumatiky podelis cislom 100 a vysledok vynasobis vyskou profilu pneumatiky ( to co je za lomitkom v rozmere ) Tento vysledok vynasobis cislom 2, pretoze mas dve vysky profilu na kolese. A nakoniec si vypocitas priemer disku. V tvojom pripade 15 x 2,54. vysledne hodnoty scitas a mas priemer kolesa
Díky za vysvětlení, počítám trošku jinak (výška gumy jako procentuální podíl šířky pneumatiky). Píšeš, že ani jeden rozměr nemůžu dát - v tom případě proč je oba (navíc ještě 185/65) uvádí výrobce v typovém osvědčení pro i30? Předpokládal jsem, že pokud chci zmenšit rozdíl mezi hranou disku a výškou pneu, musím jít na jednu ze zmíněných hodnot...
Sak si to skus preratat, vychadzal som z tvojich povodnych pneumatik 195/65 R15. A navyse ked by si davaliny rozmer pneumatiky tak to musis dat zapisat do technickeho preukazu a pokial nekupujes disky na ktore ked nedostanes typovy list tak sa to da spravit len velmi velmi tazko. Najlepsie je mat znamost niekde na DI
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“