Opravy laku - skrabance, preliaciny

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od johnkk »

Romox píše:Nezkoušeli jste někdo tohle:
právě jsem si to objednal, tak uvidím. V Hong Kongu se to dá koupit za "kilo" :D
ale nějak tomu Made in china nevěřím, zkusil jsem objednat z USA za 176,- :shock: :D
tak uvidím.

mozes sem hodit aj link odkial to kupujes? Dik. :)
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Romox »

johnkk píše: mozes sem hodit aj link odkial to kupujes? Dik. :)
Na eBay.com je toho spousta, stačí zadat do vyhledávání Fix It Pro

Nebo na amazon.com za cca 250,-
http://www.amazon.com/Simoniz-Clear-Coa ... 023&sr=8-1
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

CERT: co to znamená "auto opraveno v podstatě k nepoznání"? Je tam vidět přechod, nebo nějakej bordel v laku? Anebo ti jen vadilo, že máš místo rezervy bazének pro rybičky? :mrgreen:
Jinak ti fakt věřím, že jsi rád že ho už máš doma :-)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Martun:
přechod tam vidět není - teda alespoň podle toho co šlo v tomhle počasí vidět. Bordel v laku taky není, je to krásně hladký. Jediný v čem je rozdíl je to, že má ten kousek perfektní povrch bez mikroškrábanců od mytí a provozu - to se ale do jara srovná.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

CERT
Vem to drátěnkou na nádobí a bude to srovnaný hned! :mrgreen:
Todle to, se totiž skutečně stalo! Mám známého, a jeho manželka jela jejich autem 5-tkovým BMW, sice rok 00 ale i tak našláplým a po té její jízdě se chtěla zavděčit nebo co, tak šla umejt auto. A jelikož to bylo v létě ,tak na nárazníku byly mouchy , který nešly normálně umejt. Tak na to vzala drátěnku na nádobí... Takže nechybělo moc a bylo o manželku míň... :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Martun:
tak drátěnkou ne, ale takovou tou ostrou houbičkou na nádobí jsem viděl umytýho Formana - no lahůdka.
BMW - no, to se nedivím, pro mně je BMW srdcovka, to by asi nerozdejchala :mrgreen:
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
stefanbucic
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2010, 01:00

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od stefanbucic »

Ja mam velmi dobre skusenosti s WS teleshopingom a ich Lack protektorom.
Moj znamy mi to odporucil. Najprv som mu neveril, a tak mi prikazal doniest auto k nemu. Ked sme auto vylestili, mozem Vam povedat, ze som necakal ze az taky lesk to chyti.

Viem ze si vela ludi povie ze teleshoping je kravina a hlupost, ale ja uz si 6 rokov na auto nedavam nic ine.Som spokojny a auto je vzdy vybliskane.Mensie skrabance pri kluckach a otrete farby inych aut na narazniku s tymto pripravkom idu hravo dole.

PS-nikdy by som neskusal tie ich "testy" ako ohen na laku a pod.Tomu sa neda verit...
1996-2002 Hyundai Accent 1.3, 3D
2002-2004 Hyundai Accent 1.5, 5D
2002-2006 Hyundai Elantra 1.6
2003-doteraz Hyundai Getz 1.3, 5D
2006-doteraz Hyundai Elantra 1.6
2010-doteraz Hyundai Accent 1.5CRDi
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

stefanbucic píše:Ja mam velmi dobre skusenosti s WS teleshopingom a ich Lack protektorom.
Moj znamy mi to odporucil. Najprv som mu neveril, a tak mi prikazal doniest auto k nemu. Ked sme auto vylestili, mozem Vam povedat, ze som necakal ze az taky lesk to chyti.

Viem ze si vela ludi povie ze teleshoping je kravina a hlupost, ale ja uz si 6 rokov na auto nedavam nic ine.Som spokojny a auto je vzdy vybliskane.Mensie skrabance pri kluckach a otrete farby inych aut na narazniku s tymto pripravkom idu hravo dole.

PS-nikdy by som neskusal tie ich "testy" ako ohen na laku a pod.Tomu sa neda verit...
A to objednáváš telefonem, nebo po internetu???
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
stefanbucic
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2010, 01:00

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od stefanbucic »

ZdeněkSvoboda píše:
stefanbucic píše:Ja mam velmi dobre skusenosti s WS teleshopingom a ich Lack protektorom.
Moj znamy mi to odporucil. Najprv som mu neveril, a tak mi prikazal doniest auto k nemu. Ked sme auto vylestili, mozem Vam povedat, ze som necakal ze az taky lesk to chyti.

Viem ze si vela ludi povie ze teleshoping je kravina a hlupost, ale ja uz si 6 rokov na auto nedavam nic ine.Som spokojny a auto je vzdy vybliskane.Mensie skrabance pri kluckach a otrete farby inych aut na narazniku s tymto pripravkom idu hravo dole.

PS-nikdy by som neskusal tie ich "testy" ako ohen na laku a pod.Tomu sa neda verit...
A to objednáváš telefonem, nebo po internetu???
OBJEDNAVAM CEZ INTERNET ale je to priamy kontakt, ziaden ebay a amazon a pod.
1996-2002 Hyundai Accent 1.3, 3D
2002-2004 Hyundai Accent 1.5, 5D
2002-2006 Hyundai Elantra 1.6
2003-doteraz Hyundai Getz 1.3, 5D
2006-doteraz Hyundai Elantra 1.6
2010-doteraz Hyundai Accent 1.5CRDi
FeroJ
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2009, 14:48

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od FeroJ »

AHOJTE :) , ludia neviete mi poradit presny kod na celadon blue, ja viem, ze na dverach je kod VS, ale po zakupeni, teda namiesani v spec. predajni, som az doma po otoreni
zistil, ze to neni ono ide to skor do siva, ak by uz niekto kupoval a mal mozno presny kod, tak mi prosim pomozte, ak sa nepodari ta uz asi len cez vzorkovnik, ale ta farba je zvlastna,
akoby sa menila pri roznych svetelnych podmienkach, tak sa bojim, ci sa to podari cez vzorkovnik, preto by bolo lepsie ziatit ci to uz niekto nekupoval a nema kod do zasoby :D
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Mexican »

farba sa vzdy miesa podla VIN. Problem je ten, ze ked to pouzivas v polnych podmienkach vzdy to ma iny odtien. A to z dovodu inej farby podkladu, hrubky nateru a inej vrchnej vrstve. Nad malymi skrabancami by som nervy nestracal, tie treba zapatlat aby to nehrdzavelo. A velke treba zverit profikom
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

Mexican
Teda nevím nic o tom, že by se barva míchala podle VIN??? :shock: Je to podle kódu barvy. A ten jednotlivý barevný vzorek má ještě třeba 4-5 barevných pododstínů... podle stáří barvy.. Každá kartička je pod číslem a to při zadání do pc ukáže přesnou gramáž v množství při míchání barvy... U lakýrníků se pohybuju velmi často, skoro každý týden.. tak už jsem to "parkrát" viděl...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Mexican »

aj vo Forde, aj u Hyundaia a aj u Citroena sme vzdy pri kupe farby (korekcnych sad) davali len VIN. Nemal som na mysli profi striekanie ale domace opravy skrabancov. Na nejake rozstreky alebo nastreky celych dielov to miesa pocitac, s tym s tebou plne suhlasim
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

Tak to jo.. leda tak... ale i tak podle vašich zkušeností co jste zde psali o korekčních lacích, bych ho nekoupil a nechal si to míchnout od lakýry.. jak on říká "do lahvičky na štěteček" ..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

VIN sice udává kód barvy, ale ne pododstín. To musí poladit lakýra podle vzorkovníku. Tenkrát ten odřený blatník z parkoviště mi napoprvé nastříkali a bylo to viditelně světlejší. Tak jsem to pak spolu s dveřma nechal nalakovat znovu a to už trefili OK - ptal jsem se proč a údajně na TZ (Velvet Red) jsou tři pododstíny.
Každopádně dnešní vodouředitelný laky jsou na "vyliž", zlatej starej dobrej neekologickej akrylát !!! Ale to nakonec vám řekne každej lakýra.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“