Problem riadenie, servo ?

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Martun »

No já ji ještě nedělal. Sleduju gumy a jsou ojety rovnoměrně. Alespoň se mi to zda! Ale v :hyu: v Pardubicich chtěj za geometrii 1000kč přesně!... :|
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Gandalf »

Já tu geometrii zvažuju letos v létě, asi zajdu do nějakýho Štangla nebo co bude po ruce a bude mít laser za rozumnou cenu do 500.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Snehulak39
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 22:36

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Snehulak39 »

Caute

Trocha mi padol comp takže až teraz vám odpíšem

No problem sa v podstate ustálil ale robil som iba klasicku geometriu nie laserovu... Volant drži rovno a auto ide rovno ale z lavej strany po zabočení sa itak volant nevráti naspať sám do rovnej polohy treba mu pomáhať.. .zatial to nechám tak a uvidíme :)
Moj klampiar mi povedal že u Hyundai sa nedá geo nastaviť presne a že ju nalepšie treba robiť po každom prezutí... povedal že tam vždy bude nejaky malý rozdiel ktorí sa nedaá vyrovnať ale čo už :)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

Snehulak39 píše:Caute

Trocha mi padol comp takže až teraz vám odpíšem

No problem sa v podstate ustálil ale robil som iba klasicku geometriu nie laserovu... Volant drži rovno a auto ide rovno ale z lavej strany po zabočení sa itak volant nevráti naspať sám do rovnej polohy treba mu pomáhať.. .zatial to nechám tak a uvidíme :)
Moj klampiar mi povedal že u Hyundai sa nedá geo nastaviť presne a že ju nalepšie treba robiť po každom prezutí... povedal že tam vždy bude nejaky malý rozdiel ktorí sa nedaá vyrovnať ale čo už :)


to te pekne mystyfikoval, prezuti nato nema vliv, bud mam dobrou geo a je jedno co na tom mas treba i drevene kola od povozu anebo je rozhasena geo pak to sjizdi cokoliv nato das, pokud mas moznost na laser tak si zajdi, doporuceni, i kdyz pokud je sikovny a pohraje si s klasickoou geo tak muze byt OK.

a pokud tomu musis pomahat dej tu predni gumu dozadu a zadni dopredu (na jedne strane - zachovej smer otaceni) vyzkousej mozna to prestane
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Snehulak39
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 22:36

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Snehulak39 »

Caute

Dlho som tu nebol ale problém s riadením mám stále až ma to láka auto predať a ostať u nemcov.... ](*,)
Auto som nedávno prezul a problém s krivým volantom sa akoby napravil nie na 100% ale aspon trocha no po čase ani nie týždni sa po par prejdených jamách a retarderov problém vrátil a riadenie ma neposlúcha. Som z toho zúfalí kedže sa auto nepríjemne šoferuje ked je volant o tolko vychýlený...
Dalším problémom je aj to že mi v auguste konči záruka a na aute mám ledva 6000km ... tak neviem čo stým či stým isť na záručný servis alebo nie :-k
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Laserovou geometrii!!!
Obyčejná geometrie je o ničem!
Já jsem si ji děla před rokem, kvůli stejnému problému a od té doby mám klid (geometrie byla hoodně rozhozená už z výroby) a to už jsem vymetl kde jakou díru.
pokud to nepomůže, tak jedině záruka...k laserové geometrii ti dají (měli by ti dát) papíry s výslednými čísly.
Podle toho pak jednej (když se to nezlepší) v rámci reklamace, protože budeš mít papír, že je případná geometrie OK a je problém tudíš někde jinde :wink:
Hodně zdaru a držím pěsti
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od _miv_ »

Mam ten isty problem ako sa tu pise vo vlakne v mojom pripade sa to tyka tahania auta do prava pri volante v rovnej polohe a nevracania sa volantu po vytoceni do lavej strany do rovnej polohy. Vcera, ako som pisal v tomto vlakne https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=195, som bol na teste tlmicov a tiez som si dal zmerat a nastavit geometriu (maju laserovu) v ARS BB. Cena 29 ecok. Z merania vyslo, ze mam geometriu v zasade dobru odchylka bola velmi mala od nulovych hodnot. Problem bol, ze je nakrivo volant. Tak sa nastavil volant tak aby to bolo v rovine opticky a nasledne sa nastavila aj geometria a znova sa to premeralo. Odchylky skoro nulove. Prekvapenie po odjazde zo servisu vsak bolo take, ze auto taha viacmenej do prava ako pred nastavenim. Volant sa vracia uz lepsie. Mam teda podozrenie na pneu. Preto som sa rozhodol, ze skusim carovat s kolesami a prehodit na prednej naprave a uvidim ako sa to bude spravat. Pneu mi nedralo aj ked auto jemne tahalo do prava. Divne....
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od JoKo »

s tahanim do prava mam/som mal problem aj ja. problem sa mi prejavoval na zimnych pneumatikach. ked som vymenil za letne, tak to bolo ovela lepsie. tak odporucam prehodit a sledovat tahanie auta pri neutraly, pretoze vzdy je jedno koleso hnane a druhe hnacie a aj to moze mat na to trosku vplyv.

inac z krcmovych reci som sa dopocul, ze automobilky robia naschval to, aby auta tahali jemne do prava. vraj je to kvoli tomu, ze ked zaspis, tak aby si nesiel do protismeru :D ale ako hovorim, krcmove reci a z nejakeho spolahliveho zdroja to nemam...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od disius »

No mal som podobny problem s tahanim do lava, bolo to dost prudke. Ja osobne som si myslel ze je to v pneumatikach, mudry pan servisman v :hyu: , mi povedal ze to je geometria a musim si ju aj napriek zaruke zaplatit. Tak som sa na to vykaslal, zhodou okolnosti som prave siel menit letne za zimne gumy. No a po prehodeni mi zrazu ide uuuuplne rovno. Takze som usetril peknych par euro :D
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Garcia007 »

... ja som bol tiez na geometrii bo sa mi ete pred zimou zdalo ze mi to ide kusok do lava ... tak som zasiel v piatok na geo do BB (H&M) ... a ete mi aj zacal svietit tyzden pred tym uz 2 krat Airbag ... 3 dni pred tym som sa objednal ... pridem tam ... geo aj airbag mi sprawily do 1 hodinky ... mechanik welmy prijemny pan Lacko sa ma pyta ze ci som uz bol niekde s tym Airbagom bo som mu uz predtym wrawel ze mi uz raz svietil ... wrawim ze Ano bol som s nim v SNV ... a tam mi to len resetly a powedali ked sa mi to znowa objavy mam prist ze budu hladat chybu v kontakte ... on namna pozrel a zakrutil hlavou ze su to ....... (ikvaci) ... pretoze mal Accent zwolawacku presne na Airbag ... pretoze sa tie pruzinky maju znova napruzit alebo vymenit (uz newem presne ake slovo pouzil) aby to fungowalo tak ako ma ... tak mi ten Airbag nakoniec sprawily gratis a za geo som dal 21,80 Eur ... (656 SK) ... welmy dobra spokojnost uz som sa mu prislubil ze pridem ku nim na 3. garancku ... ;) ...
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od benny »

tak přidám svůj problém s mírně natočeným volantem vlevo. Byl jsem na záruční vyměně utržených silentbloků na předních ramenech . Po výměně ( zdarma na záruku ) a odjezdu ze servisu jsem zjistil že mám volant lehce natočený vlevo při jízdě rovně. Když jej srovnám do pomyslné roviny tak mašíruje áca vpravo do příkopu. Jel sem hned zpět do servisu a bylo mi řečeno že to bude geometrií ale že jí nedělali , poněvadž jim jí Praha neplatí při výměně silentbloků v záruce. Tak to je mazec !!!! Při této výměně se skoro na 100% mění geometrie př. nápravy. Tak jsem objednaný na geometrii a jsem zvědavý jak to dopadne. Ale vypláznu za tu srandu 800 Kč !!! u Hyundaie. Pokud se to nezlepší tak jim tam auto nechám a budu reklamovat výměnu silentbloků , poněvadž se výrazně změnily jízdní vlastnosti vozu po záruční opravě.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od cert »

Po výměně silentbloků mi geometrii nedělali a ani to není třeba - pokud to děláš tak jak se má, tak tam nemáš čím pohnout abys tou geometrii rozhodil.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od petr.s »

ZdeněkSvoboda píše:S tou zadní nápravou to mám úplně stejné :x
Já měl v Jihlavě laserovou geo u Auto Štangl za 400Kč :D/
Je to reakce hodně z křížkem po funuse, ale jestli jsi byl na geo přímo v Jihlavě u Auto Štang, tak jsi nebyl u Auto Štangl ale u mě.... :-k Štang tady má jen prodejnu, servis je můj.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
greatb
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2012, 10:04

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od greatb »

Nazdar chlapi.Mám accent 2007 najazdené 200 000km.Menil som is platničky a mám neskutočne vytlčené servo.Proste tam kde sa montuje tyčka riadenia a vychádza von hrebeňovka tak tam to má vôľu ako sviňa.čo stým spravím?Viem to doma opraviť vytočiť dáke púzdra či existuje dáka možnosť opravy resp : repas?Tiež to má el.servo na volante.Ďakujem za každú radu
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

zrejme mas na mysli axialni kloub,posilovac je nasloupku rizeni,na napravnici je hrebenovy mechanismus,na krajich hrebenu jsou namontovane axialni klouby a na ty je kulovy cep s tahlem, oboji lze koupit samostatne jako samostatny dil.

pri vymene axialniho kloubu se doporucuje vymenit i(prachovku) manzetu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“