nadměrná spotřeba oleje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mirin
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2006, 12:14

nadměrná spotřeba oleje

Příspěvek od Mirin »

Mám problém se svým Atosem, můj oř vykazuje nadměrnou spotřebu oleje - cca 2 litry na 3000 km. Nemáte někdo ponětí kde by mohl být problém - nebo vlastní zkušenost ? Ve značkovém servisu se diví, žádný takový problém ještě neřešili. Navrhují mi rozebrání motoru (cca 10 000,-) no a pak se uvidí.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Já vím třeba o fabii která si vzala v záběhu 1l, na 1000km.taky nevěděli co co s tím pak se to nějak usadilo.Záleží taky jak jezdíš a jaký tam liješ olej.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
vipe

Příspěvek od vipe »

To máš teda pěknýho žrouta :shock: těžko povědět kde je zakopanej pes. To máš ještě v záruce? Kolik to má najeto? Pokud to nikde neteče tak se to musí spalovat a potom teda kudy že, jestli to přisává ze zhora kolem ventilů (gufera na vodítkách teda pokud tam jsou nevím) nebo to papá spodek přes kroužky to je horší. :wink:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Znám podobný případ s Fiatem Pandou r.v.2005 a dělá přesně to samé!! :? Pořád ještě nové auto má nalítáno 16 000km-ů a taky vysoká spotřeba oleje a nikdo neví proč!! :( :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

pokud je v zaruce, at to klido rozebiraj a uvidis.. pokud uz ne, kaslal bych na to a vymenil olej za "polosyntentiku", nakou 10W40 a uvidis co to udela se spotrebou.. ;)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:pokud je v zaruce, at to klido rozebiraj a uvidis.. pokud uz ne, kaslal bych na to a vymenil olej za "polosyntentiku", nakou 10W40 a uvidis co to udela se spotrebou.. ;)
Jenže,to Ti udělá i na polo syntetice,kort u té Pandy jak jsem jí zmiňoval
dávají prvonáplň 10w-40 Selenia,prostě záhada!! :?
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

Příspěvek od Petela »

Olej, ktory sa straca sa zrejme spali a ide so spalinami cez lambdu a katalyzator von.
Prave toto je hlavny dovod znicenia obidvoch menovanych komponentov, najma katalyzatora, ktoreho cena sa pohybuje v niekolkych desiatkach tisic.
Ak ho mas v zaruke, tak tlac do opravy, ak je po zaruke, tiez je asi lepsia varianta dat to spravit.
Ak ti odide katalyzator, auto nebude schopne jazdy na pozemnych komunikaciach a mozes jazdit akurat tak po lukach...
Getz 1.4 2006
MartinVran
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2010, 19:23

Re: nadměrná spotřeba oleje

Příspěvek od MartinVran »

Já mám asi štěstí, mě se hladina oleje během 15000Km a 2 let vůbec nezměnila.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“