Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Elantra nestartuje

Příspěvek od Joe.cz »

Ahoj tak dnes asi po dvou měsicích od zakpupení ojete elantry mě už nechala na pospas osudu:)
Oco vlastně jde ve středu ráno sem normalně nastartoval dojel jsem do práce ale odpoledne cca po 9 hodinách už sem auto nenastartoval. Auto nic nehlasilo a po otočení kličku do 3 polohy se normalne zacalo startovat motor točil ale zážech žádný tak sem zavolal mému automechanikovy který dnes přijel připojil auto na PC a rekl že v eletrice je vše OK. Posleze otevrel kryt saní vzduchu a z nějakeho spreje tam foukl nějakou silně hořlavou latku po ktere už motor normalně naskočil ale po zasnutí motoru už znovu nejde netušíte někdo kde je zakopaný pes ? dost se obávám velmi dráhé opravy nějakého vstřikovacího cerpadla nebo neco takového :)

Dik za rady
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Coz takhle pouzit nejaky stary temata? Uz tady mame 4 s nazvem Elantra nestaruje ](*,)

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=11675
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Joe.cz »

ja sem témata o elantře četl ale nějak sem tam ten muj problém nenašel je tam určite par možnosti na co se kouknout ale treba ma nekdo stejnou zkusenost jako ja. nechtel semvas otrvovat opakovaním topicu
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Obnoveni topicu urcite neni na skodu, aspon se kumulujou vsechny stejne problemy n jednom miste - a problem je ten, ze Elantra nestartuje. Moc nas tu s CRDi neni. Sprave to vyresil novyma zhavicema, ale auto zboural pres strechu. Ted prodava motor nebo dily z nej, kdybys neco shanel. Me moc veci nenapada, co by tomu bylo. Hlavne potom, co se to podarilo nahodit diky tomu spreji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

zajimava zavada.... :-k :-k :-k
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Joe.cz »

jj je to docela záhada a pro mně momentálně dost važný problém jak možná finanční tak i z dojížděním do prace :(
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od ivan »

Joe.cz píše:jj je to docela záhada a pro mně momentálně dost važný problém jak možná finanční tak i z dojížděním do prace :(
Ti vstříknul do sání nejspíž nějaký butan aby to chytlo,ti zřejmě nežhaví,máš crdi v podpisu??? Tady bych začal prověřit žhaviče a pak samotný žhavicí modul a pak až k počítači a zkontrolovat elektriku mezi těmi to součástkami,víc Ti neporadím na dálku :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Joe.cz »

butan to nebyl bylo to neco na bazi benzinu ale kdyz otočím kličkem tak hžavení svítí ale to asi nic neznamená a ten automechanik co prijel rekl ze netusim cím to muže být takže to zitra snad nakopnu a dojedu do hyudaie kde se me na to kouknou a muzu jen doufam ze to nebude oprava za 20 tisíc :(
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

take se prikláním k hzavicum
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Joe.cz »

Ahoj tak závada byla na jednom vstřikovači který byl uplně v haji takže to vypadalo asi následovně jeden válec byl plnej nafty a ty ostatní zase uplně bez nafty takže to nastartovat ani nemohlo :) celková oprava za použití jetého vstřikovače 4000,- při použití nového by to vyšlo cca 13000,-.
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
Zufna
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2010, 12:18
Bydliště: Praha, Vršovice

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Zufna »

Ahoj,

pokud se jedná o diesel, tak by to mohlo být podávací čerpadlo v nádrži. Zkus otočit klíčkem do 2 polohy a poslouchej jestli je slyšet bzučení. Pokud ne, tak zkus zabouchat zespodu do nádrže a pak nastartovat. Pokud chytne, tak je to podávací čerpadlo v nádřži. když mechanik, kterého jsi zavolal, stříkl tu hořlavou látku do sání, tak motor nesaje palivo. :)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Zufna píše:Ahoj,

pokud se jedná o diesel, tak by to mohlo být podávací čerpadlo v nádrži. Zkus otočit klíčkem do 2 polohy a poslouchej jestli je slyšet bzučení. Pokud ne, tak zkus zabouchat zespodu do nádrže a pak nastartovat. Pokud chytne, tak je to podávací čerpadlo v nádřži. když mechanik, kterého jsi zavolal, stříkl tu hořlavou látku do sání, tak motor nesaje palivo. :)
a kdyz si to prectes celi tak zjistis v cem byla zavada :lol:
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Zufna
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2010, 12:18
Bydliště: Praha, Vršovice

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Zufna »

Toho jsem si všiml až po odepsání. #-o Snažil jsem se pomoc. :D Ale máš to za hodně dobrou cenu. Když si vzpomenu kolik stojí jeden vstřik na CRDi, tak ještě teď se mi prolamujou kolena. :D
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bofors »

palivový čerpadlo a vstřiky jsou věci co mě na dieselu přímo děsí, naftovou ojetinu pouze od rodiného příslušníka nebo kamaráda kde znáte život auta nebo jako funglovku. koupit TD jen tak v bazaru musí být velmi adrenalínový zažitek, hlavně do budoucna :roll:
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
swoop
*
Příspěvky: 12
Registrován: 17 dub 2008, 16:36

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od swoop »

Je to spatna kostra snimace otacek klikove hridele! Ja jsem se z te zavady malem posral!! Pak jsem ho jen sundal,ojel smirglem ,strikl vedeckem a dal zpet.Hotovo smitec,uz nikdy se to nestalo.A kolega teda jeste preventivne vymenil civky!! Toto je nemoc elanter.. Toz hola
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“