Ako dostat usadeny olej spod veka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od martin303 »

Caute

Ked som naposledy lial olej do svojho santu videl som nejake usadeniny na castiach priamo pod vieckom. Boli dost velke skoro 3 mm hrube tak som si povedal ze ked bude cas tak to rozoberiem a zistim co tam realne je. Kedze som sa k tomu konecne dostal a zhodil obe veka zhrozil som sa co tam je. Je tam totiz nanos usadenin oleja snad uplne vsade. Skusil som to najprv mechanicky odstranit ale aj pri najvacsej opatrnosti mi to da pada do oleja. Nemate nejaky napad ako to odtial dostat bez nebezpecia ?
Přílohy
LGIM0005c.JPG
LGIM0005c.JPG (129.04 KiB) Zobrazeno 1348 x
2.7 V6 4WD
Reklama
 

martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od martin303 »

Konecne som nasiel aj citacku pamatovych kariet takze tu je fotka.
2.7 V6 4WD
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od martin303 »

Takze vsetko sme oblepili paskou a igelitom a vystriekali sme to wap-kou neviem ci to bolo dobre riesenie lebo uschnuti to chytilo takyto hrdzavy odtien ( stacilo prejst prstom a islo to dole takze pohoda ). Chlapci v umyvarke neboli moc radi, kedze to svinstvo museli cistit. :) Motor isiel chvilu na 5 valcov ale asi po polhodine sa chytil.
Přílohy
P1040406a.JPG
P1040406a.JPG (115.99 KiB) Zobrazeno 1326 x
2.7 V6 4WD
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od vitak »

Martine303, už jsi zjistil, proč se Ti tam ten karbon tvoří? Já jsem naposledy něco takového viděl, když jsem jako kluk čistil výfuk od fechtla. Typoval bych to na volné vodítko ventilu. Rozhodně to není normální, drobné usazeniny by měl rozpustit motorový olej.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od martin303 »

No veru neviem preco sa mi to tam vytvorilo. Pravdu povediac do tohto prd vidim tak som to pricital tomu ze auto dlho stalo predtym nez som ho kupil. Vedel som ze budu nejake problemy a myslel som ze toto je jeden z nich. Ked sa to tam vytvori znova ( bozechran ... ) tak to budem riesit. V kazdom pripade dik za radu.
2.7 V6 4WD
Zufna
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2010, 12:18
Bydliště: Praha, Vršovice

Re: Ako dostat usadeny olej spod veka

Příspěvek od Zufna »

Ahoj. Jestli mohu poradit, tak na čištění motoru použij TEC2000. Je to supr věc a zlepší to i tlaky ve válcích. Mám to vyzkoušené na svém minulém autě a sám jsem valil :shock: . vyčistí ti to celej motor. Je to nádoba 250ml a naleješ to do starého oleje a necháš nastartovaný motor cca 15-20 min, pak to vypustíš a uvidíš co ti z toho poteče (bleeee) . Pokud máš možnost zmeřit si tlaky ve válcích, tak to udělej než tam naleješ TEC2000 a pak po výměně. A nemusíš nic rozebírat. Zkus se poptat někde v servisu.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“