Nesvítí pozička

Moderátor: Moderátoři

johny1979
*
Příspěvky: 24
Registrován: 18 srp 2009, 21:57

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od johny1979 »

http://www.youtube.com/watch?v=SqrEq1P4STU

velmi podrobný popis výmeny svetiel :D
Reklama
 

KOPCOLEZEC
*
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2009, 13:16

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od KOPCOLEZEC »

No jedna pozička svítila slaběji, tak jsem ji vyměnil a znovu zapojil baterku, vše bylo ok, ale když jsem dorazil z práce domů, tak opět to samé, vypnu motor, zhasnu světla a pozičky + osvětlení SPZ pořád svítí.
A taky se stalo, ale to svýše uvedeným problémerm nesouvisí, ručička teploty chladicí kapaliny, když nastartuju, tak okamžitě ručička vyjede zhruba do poloviny, když zůstanu stát a zaparkuju a nechám nastartovaný motor, okamžitě klesne dolů, taky to nedělalo. Netušíte co by to mohlko být???

Budu s tím asi muset zajet do Hyundai servisu, ať se na to mrknou.
Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od Jameson »

Dnes som menil pozičky za LEDkové, skoro ma porazilo. Ten somár, čo to vymyslel, by to mal povinne montovať každý deň aspoň dva roky, aby ho takéto šialené nápady prešli! Strašný patent. Rukou to vôbec nešlo, naveľa sa mi podarilo uvoľniť pravé svetlo, pričom sa mi zároveň podarilo urvať ten L-kový úchyt, cez ktoré je to pôvodne priskrutkované. Ale pri detailnejšiom pohľade si myslím, že už bol načatý...

Každopádne, ľavé svetlo nešlo, no po dlhšiom hľadaní na internete som natrafil na jeden návod, ktorý som aj použil a ktorý môžem vrelo odporučiť. Uvoľníte tie horné skurtky presne ako na videu, no keď to ďalej nejde, zobrte si pevný, nylonový pásik, si 2cm široký (ja som z nedostatku lepšieho materiálu zobral obyčajnú lepiacu pásku so skelnými vláknami a zlepil dve oproti sebe), uvoľnite trošku svetlo (koľko sa dá) a skúste ho prestrčíť cez spodnú časť svetla. Chce to trošku cviku, no nie je to nič extra zložité: treba šikovne využiť spodný roh svetla bližšie k chladiču auta. Pásku treba nasadiť na ten roh, jednu stranu ťahať hore a druhú po spodnej strane do boku a následne hore až pokiaľ sa dá. A potom ťaháááááááááť až to urobí "chrup" a hotovo - bez škrabancov, bez poškodenia a bez zodratej kože na prstoch...
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od Valent2004 »

Ja som to vyriešil tak, že vyberiem celé svetlo. Svetlo drží na troch skrutkách zhora a jednej zo spodu. K tej zospodu je zlý prístup. Preto mám teraz svetlá primontované len na tých troch horných skrutkách, to v pohode stačí. Keď potrebujem niečo meniť vyskrutkujem tie tri horné skrutky a svetlo je pohode von. Bez akéhokoľvek násilia a páčenia.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od ivan kuschall »

já tam nelezu a mám klid
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od Valent2004 »

Neverím, že existuje miesto na nesmtelnom aute, kam si Ty nevliezol.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
davidasis
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 pro 2008, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od davidasis »

Zdravím lidi po delší době. Nevím, jak je to možné, ale ty LEDky jaksi přestali svítit, takže mě čeká výměna ... Koukal jsem na to video, jak se to má dělat, ale zkoušel jsem to a vůbec mně to nejde .... :?

Tak se chci zeptat, není někdo z Brna? Že by mně s tím někdo pomohl ... Byl bych moc vděčný ... Díky moc předem :-)
Palko Sralko
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2013, 00:58
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Nesvítí pozička

Příspěvek od Palko Sralko »

Neviem, ci je to este aktualne, ale poradim,... Pozicku treba silou ale opatrne tahat za sebou rovno von,... Je tam klbik, ktory zvykne casom oxidovat,... Ak ju nemate za co uchopit, povolte par skrutiek na svetlomete, bude na uchopenie viac miesta, a potom uz iba tahat, ...
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“