Bouchání v přední nápravě

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Šlígl Libor
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2010, 14:46

Bouchání v přední nápravě

Příspěvek od Šlígl Libor »

Dobrý den, mám problém, při brždění a současně při zatáčení do ostřejších zatáček ( i při pomalé jízdě) na obě strany se od přední nápravy ozývají zvuky jako chroupání nebo bouchání...Divné je, že to dělá až po odjetí cca 10km... Pak už to dělá i když otáčím volantem na obě strany na místě. Byl jsem v autorizovaném servisu ale samozřejmě nic nenašli...Tak jsem chtěl poprosit, jestli jste se s tím někdo už nesetkal... Díky moc za odpovědi...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Bouchání v přední nápravě

Příspěvek od Richard555 »

Asi bych tipoval silentbloky na ramenech, ev. gumové uložení stabilizátoru a tyčky stabiku, ale santu máme hodně krátce a s tím problém nemáme, tak jsem blíž nestudoval uložení ramen a ostatní.... Někdy může "bouchat i prasklá pružina ale to je při propérování rána jak kladivem....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání v přední nápravě

Příspěvek od bacil »

mě to bouchalo,když jsem jel po kostkách nebo přes koleje.první typ byly tyčky stabilizátoru,po kontrole byly OK,tak jsem vyměnil gumy uložení stabilizátoru,potom už OK.Gumy i s prací 1500kč. =D> Je tam asi více typů,protože na poprvé jsem to netrfil.Mám 2.4 benzín,2002 a najeto 173000km.Spokojenost. :D/
Zufna
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2010, 12:18
Bydliště: Praha, Vršovice

Re: Bouchání v přední nápravě

Příspěvek od Zufna »

Ahoj, pokud to dělá u když se rozjíždíš, tak na SF byly svolávací akce do servisu, kdy se na poloosy na vnější stranu k těhlici dávaly takové podložky. Byly to opravy v záruce. Poptej se v servisu. Práce to je na cca celý den pokud už nezatuhly poloosy v těhlici. pak je to problém ](*,) Taky se občas stalo, že to byly brzdové třmeny. Povolovaly se tam šrouby v pouzdrech na brzdičích.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“