Ruční brzda

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
hunter_x
*
Příspěvky: 19
Registrován: 03 pro 2009, 17:59

Ruční brzda

Příspěvek od hunter_x »

Zdravím,
mám jeden "lehčí" broblém. Nebrzdí mi ruční brzda.
Do této doby to brzdilo velmi málo a jen když jsem to zatáhl až na krev. Tak jsem si řekl, že přitáhnu lanko a bude po problému. No, ale když jsem měnil kola, tak jsem se tedy podíval na střeva zadních brzd. Sundat buben byl tedy porod, čelisti byly kouslé a nechtělo to povolit. Asi po půl hodině jsme to tedy sundali.
Co jsme zjistili:
- samostav jsme trochu poladili a je funkční, vše se tváří OK,
- při našlápnutí nožní brzdy to brzdí dobře (sice na můj vkus trochu v nižší poloze, ale brzdí)
- lanovod pro ručku funguje OK, při plném zatažením je rameno uplně na max a opírá se o... prostě už dál nejde.
Ještě je zajímavé, že po namontování zpět bez jakých koliv úprav (jen to rozhýbání samostavu) přestala ručka brzdit uplně :-(
Nemá někdo s tímhle nějakou zkušenost nebo doporučení co s tím?
Je mi divné, že když u nožní brzdy to brzdí, proč u ručníí ne, přeci samostav by měl vymezit prostor mezi obložením a stěnou bubnu, ne a tak by to pak mělo brzdit atd...
Neche se mi zrovna měnit hned buben, čelisti..... To je docela pálka jsem zjistil :-(

Předem díky za jakoukoliv radu.
Reklama
 

hunter_x
*
Příspěvky: 19
Registrován: 03 pro 2009, 17:59

Re: Ruční brzda

Příspěvek od hunter_x »

Opravdu nemá někdo nějakou radu??
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj, je to velice jednoduché, nyní jsem si koupil pro manželku taky jeden kousek "korejské felicie" a nebrzdilo jedno kolo na ručku, ale nožní bylo OK. Rozdělej kompletně samostav(tři části, dvě vidličky a uprostřed šroub s ozubeným kolečkem pro nastavování), očisti ho a promaž aby chodil lehce.... Pak ho namontuj zpět a nasaď buben, nech si někým lehce (postupně zatahovat ručku a pootáčej bubnem (aby si pakny sedly), pokud nebrzdí, tak buben dolů a šroubovákem přitáhnout samostav, oním ozubeným kolečkem, znovu nasadit buben a zkusit. Zkoušet tak dlouho než začne brzdit. Ale pozor při odbrzděném stavu může jen lehce dřít (pakna o buben), musí se dát pootáčet rukou, nesmí brzdit pořáde - zahřálo by se prase a vyteklo by.
.........
hunter_x
*
Příspěvky: 19
Registrován: 03 pro 2009, 17:59

Re: Ruční brzda

Příspěvek od hunter_x »

Děkuji, děkuji... Tak to vyzkouším...
Ještě nějaká finta na to, jak lehce sundat ty bubny?? Fakticky to teď nejde... :-(
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak ohledně hyundae toho zatím moc odzkoušeného nemám a pokud je buben probržděnej tak ta drážka co tam vznikla to jen tak nepustí a jak stočit samostav zpět je mi záhadou. Tou malou dírkou po M6 to opravdu nejde. Nepomohlo ani poklepání kladivem. U jednoho bubnu jsem na to šel s delšímy šrouby M8 které jsem tam zatočil až jsem ten buben dostal dolů, odnesl to ale samostav a mírně i pakny.... Prostě některé věci korejští kolegové asi špatně okopčili :-k
.........
hunter_x
*
Příspěvky: 19
Registrován: 03 pro 2009, 17:59

Re: Ruční brzda

Příspěvek od hunter_x »

No právě... V létě jak budu mít trochu více času, tak to zkusím nějak rozebrat, ale už teď vím, že to bude asi porod :-D
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj,
nech si potom na soustruhu zarovnat vnitřní drážku co v bubnu vlivem brzdění vznikla. Jinak to opět zase nesundáš. Opravdu nevím, ale u renaultu a mnohejch aut to jde odjistit (samostav) zde jsem na to nepřišel.....
Ono popravdě celá hyundai je trochu tak jiná, musí se na to jít "od lesa" :shock: .....
.........
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Patrick »

ja mam ako sa zda ten isty problem.. tieto finticky som uz skusal pani..nepomohlo.. rucna ide na doraz a nic ani naznak brzdenia.. napada ma ci to nemoze byt lankami ci uz niesu "unavene" a sa iba natahuju a nic viac.. lebo inak uz fakt nwm..
Hyundai Accent 1,3 12V
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“