1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Hehe, to asi nevis, kolik mi to zere :mrgreen: 3500Kc je skutecne spickova cena, teoreticky by mel z patra vedet, co to stoji, kdyz i30ek jich tam musi jezdit mraky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od SKV »

Zdar, mám po 1. garanční prohlídce. Nakonec jsem nechal udělat v Auto-Pytela Vyškov. S technikem jsem si domluvil, že na pylový filtr se podívají a vzhledem ke kilometrovému průběhu možná ani měnit nebudou (hrubé nečistoty jsem z něho sám odstranil). Předběžná cena byla stanovena na 4500,-. Byli příjemní, nehráli si na machry, což velice oceňuji a hlavně jim bylo jedno, kde jsem auto kupoval. Cena výsledná 3361,- Kč. Olej byl Castrol SLX 5W-30. Snažili se mi naúčtovat 1l kapaliny do ostříkovačů, jenže já jsem měl dolito až povrch, hochovi bylo asi moc moc trapně a kapalinu odúčtoval. Rozpisu práce byla i kontrola geometrie, ale na faktuře nebyla, takže podle mě nekontrolovali. Nasazovali mi i jednu prachovku, o což jsem je požádal.
Zatím je mohu vřele doporučit.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Borek »

Ty jooo-Harde,dívám se na ty ceny dílů a předpokládám,že podle jejich výšky je v oleji minimálně 50% přísada zlata(4l přes 1800,-Kč),filtry mají platinový papír(klima skoro litr :shock: ,motorový vzd. přes 600,-Kč)a při pohledu na palivový filtr-jestli vidím dobře 1800,-Kč :roll: :shock: ](*,) -ten je snad z nějaké kosmické hmoty.To jsi snad vyfotil ceník pro raketoplán a ještě v maďarských forintech,ne? :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Ted jsem me dostal :) a Terku jeste vic. Vis, co je nehorsi? Ze tohle je jeste dobra cena, obvykle to byva pres 5...ten prvni radek, co neni videt je normotaxa za prohlidku.
Nicmene ja to vyresim vlastnim matrosem - palivak 700 origo, vzduch uz jsem taky sehnal origo za 300, kabinovej asi origo nebude (kolem 400), olej jeste uvidime, ale tak snad do 1000Kc by mohlo byt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tudy »

Zaplatil jsem 3 400 Kč za práci a materiál, vlastní olej a filtr + 1350 Kč.

Provedené práce: výměna filtru klima, desinfekce klima, geometrie, prohlídka karoserie, výměna oleje a filtru oleje.

Odmítl jsem dolévání kapalin a mytí.

Suma sumárum 4750 Kč. Jo a ještě mi zbylo 0,7 l motor. oleje na příště :wink:
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
bimbo
*
Příspěvky: 48
Registrován: 04 kvě 2009, 13:18
Bydliště: Bohmen und Meren,Sudety

První garanční prohlídka vKŠV GROUP Chomutov

Příspěvek od bimbo »

Tak sem byl dnes na první garanční prohlídce. Auto má najeto 8752km.Odmítl jsem geometrii kol ,výměnu filtru klimatizace + dolévání ostřikovačů. Jinak vše dle prvni garance.Nad rámec,požadováno oprava nástřiku spodku karoserie. :shock: Provedeno na vrub firmy Huyndai- zdarma v rámci reklamace. :hyu: :!: Auto sem předal přijímací techničce v 7,15 hod-auto převzato ve 12,00hod. Celkově zaplaceno 3782kč. Celkový dojem-v autě je motorový olej, kde jak se domnívám je rozpuštěna platina. 1l- 457,71kč. :D Jednání -vstřícné usměvy, ale na technické dotazy-pokrčení ramen. :( Zaplať, nevotravuj a vypadni. :!:
petansoudce
*
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2009, 21:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od petansoudce »

laufas píše:jasny. ty jsi fanda do hyundaie, ja uz ne, takze se neshodnem.
mel jsem naprosto cisty stit, zadne predsudky vuci hnujdajovi ani kii... jenze vlastni uzivani + zkusenosti jinych majitelu me k tem predsudkum donutily. jak muzu byt spokojenej, kdyz, jak vidim, me snad kazdej servis ojebe? jak muzu byt spokojenej, kdyz vrze vnitrek a ted uz i ta sedacka. a je snad ma chyba, ze houby najezdime a obtezuje nas hledat po republice servis, kterej neojebava?
uznavam, ze mam ted pohled na i30, kterou jezdim co to jde a vnimam, co se kde kazi, prisnejsi nez na ostatni auta.
moudrejsi vuci tomuto budu za 30 let snad :D az vystridam par znacek. nebo taky ne a zjistim, ze co dela hyundai fakt neni normalni. zatim je to pro me nepochopitelne, a proto hyundai ztraci moji duveru. tot vse. jak jednoduche
Pane,vy si myslíte,že servis jiných aut bude lepší.Ani Mercedes u nás vCR není 100%
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Vyuzil jste nekdo moznost garancek v neautorizovanem servisu, ktery ma ke garancnim servisum licenci? Jediny rozdil oproti servisovani v :hyu: je ztrata mobility - tedy pokud budete mit na ceste poruchu, Hyundai asistence se na vas nevztahuje (stejne pry funguje na prd, lepsi je z pojisteni).
Neautorizovany servis jeste nemuze provadet konstrukcni zasahy, ale napriklad muze menit cepy atp.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Radim Brožek »

maco píše:Tak abych prilil taky trochu toho oleje do ohne :)
V pulce brezna jsem byl na 1. garancce v Autostylu Brno (Bubenickova), prikladam scan faktury...srovnejte s Tommy.Koppy...ikdyz on ma kombika.
Maco, ty jsi to v Autostylu taky kupoval, že? Byl jsem teď taky na garančce a cena +/- stejná. Jen mi večer došlo, že když jsem auto kupoval, mluvili o 20% slevě na práce mechanika, což mělo být 344 Kč/bez DPH/hod (počítáno z 430 k 4/2009). A na faktuře mám taky 470,- / hod bez DPH. Ono se sice jedná jen o 2 hodiny a ve finále udělaj vždy něco navíc co neúčtují, takže nemá cenu to nějak rozebírat, ale u nějaké delší práce už by to možná stálo za to se zeptat. Když už to při prodeji auta nezapomenou zmínit jako výhodu proti konkurenci proč jezdit k nim.....
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od oKo »

karel78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2009, 11:26

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od karel78 »

Tak jsem byl na první garančce ve Vistacar Hodonín.Mimo celkem vysoké ceny,mne překvapila i doba,po kterou bylo auto v servisu.Dal jsem ho tam v 9:30 a předáno mi bylo v 16:00.A to jsem si tam musel ještě sám zavolat.Začínám přemýšlet,že příšte pojedu někam jinam.
Přílohy
CCF02952010_00000.jpg
CCF02952010_00000.jpg (73.62 KiB) Zobrazeno 2828 x
Uživatelský avatar
v.mojmir
*
Příspěvky: 45
Registrován: 20 čer 2009, 09:28
Bydliště: Kousek od Opavy

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od v.mojmir »

Tak to mám za sebou.Cena? :? No asi normál.Zarazili mě 10% slevy. :lol:Na to mě nikdo neupozornil :D Auto vysáté,neumyté,takže kontrola karoserie musí být důkladná ](*,) V 8 jsem ho tam dal v 11.30 volali,že jsi můžu přijít.Samozřejmě jim nikdo nedokáže,že udělali geometrii,nebo že byla potřeba,ale dobře,nějak těch 10% musí kompenzovat.Jinak jsem je ráno upozornil,že mám problém se zhasínáním světel a kdybych se při přejímání nezeptal jestli to nějak řešili,tak jsem jsem se snad ani nedozvěděl,že nejsem v Opavě sám s tímto problémem :cry: a že problém vyřeší výměnou spínací skřínky během 14 dnů.Takže,kdybych to známkoval jako ve škole,tak za nějakých 2-.
Opravuji známku na 2,zapoměl jsem,že tak čistý motor jsem snad neměl ani při koupi :D
Přílohy
New_skenovat00451111111.jpg
New_skenovat00451111111.jpg (104.99 KiB) Zobrazeno 2761 x
i30 1,4 CVVT Clasic Plus Shine Red
willy50
****
Příspěvky: 1098
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od willy50 »

rehurek píše:
....Teď jsem byl v nehyundajím servisu měnit naťuknutý zadní nárazník (Servis H. nemá s pojišťovnou smlouvu a musel bych to jet někam ukazovat). Takže objednali ve fabrice nárazník a namontovali....
*
*
Ahoj, prosím Tě, kolik ten zadní nárazník stál a kolik stála práce v servisu?
Taky jsem byl šikovný a nacouval do šutru. :oops:

Nebo někdo jiný nemá kolem zadního nárazníku zkušenosti??
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

willy: jestli chces, mam original pro parkovaci senzory za 5299Kc nebo bez otvoru za 4999Kc. Lakovani Ti taky muzu zajistit, ale to vzhledem k Tvemu bydlisti asi chtit nebudes, ale bylo by to levne a kvalitne...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
willy50
****
Příspěvky: 1098
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od willy50 »

Hardcam píše:willy: jestli chces, mam original pro parkovaci senzory za 5299Kc nebo bez otvoru za 4999Kc. Lakovani Ti taky muzu zajistit, ale to vzhledem k Tvemu bydlisti asi chtit nebudes, ale bylo by to levne a kvalitne...:)
Harde, díky za nabídku, je to opravdu trochu z ruky, ale budu o tom uvažovat.
Zkusím se ještě schválně zeptat v salonu kde jsem auto kupoval jak by se k tomu postavili, jestli pro udržení zákazníka nehodí nějakou dobrou cenu, nebo z nich vyleze nějaké jiné řešení. Tady by se hodil smajlík "pokrčení ramen".
*
Ještě mi není jasná jedna věc: ten nový nárazník se musí lakovat, nebo Tvá nabídka lakování je myšlena na ten starý, hnusný, promáčlý a odřený?
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“