Brzdy, brzd. kapalina, šrouby

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Scavender
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 kvě 2010, 16:31

Brzdy, brzd. kapalina, šrouby

Příspěvek od Scavender »

Tak sem si zase jednou lehnul pod auto a zjistil sem:

Přední pravá brzda po prudkém brzdění přibrzduje (nevrací se pístek), ohřívá se kolo, a když to je zvednutý tak drhne (kotouč o destičky), jak dlouho se s tim da jezdit a jake škody vzniknou (mimo opotřebení destičky + kotouč) a jak náročná je oprava (finančně a na vybavení dílny)

Brzdová kapalina už má takovou "nezdravou barvu", jestli chápu dobře tak má být červená nebo žlutá, moje je do hněda (jako rum), kolik je potřeba na případnou výměnu a postup výměny takto:
1) Vysát kapalinu z nádobky a nalejt novou
2) Otevřít vzadu odvzdušňováky a šlapat na pedál dokud nepoteče čistá (dolejvat úbytek)
3) zopakovat ve předu
konec

Poslední dotaz, jakym zpusobem povolujete šrouby?? Konkrétně 12ky s šestihrannou hlavou (třeba na pohonech nebo na brzd třemech), ja na ně šel plochym klíčem a těžce sem pohořel, ty hlavy sou jako bláto a strašně se žvejkaj, je potřeba očkovej klíč nebo ráčna s šestihranym otvorem?

Diky za kazdou radu

Martin

No nevadí, už se stalo, pístek sem z předního třmenu vyndal a vylapoval, už se vrací jak má, brzdovku se mi taky podařilo vyměnit (postupem uvedeným výše), akorát jsem narazil na jediný problém, a to zadní odvzdušňovací šrouby, podařilo se mi je povolit až sikovkama, byli pěkně zarezlý, na šouby sem si koupil kvalitní očkový klíče a ořechy a už to jde
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „ACCENT“