Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zdenek76 »

no nechám to na rokolovi, ale vzhledem k tomu, že tlumiče zatím dělá jen Sachs a Kayaba, přičemž Sachs má dostupnost v nedohlednu, tak je myslím jasno :)

tímto já děkuji rokolovi, že to zkusil, na základě jeho zkušeností jsem to poskytl dalším zájemcům a do ČR míří další čtyři páry tlumičů. Ono někteří zákazníci už na řešení špatných tlumičů Hyundai čekají druhým rokem, takže jim tohle hodně bodlo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

miro263 píše:rokolo - takze si tam dal nakoniec tie KYB ???

PS: Ja si pomocne pruziny tiez pochvalujem, je to brutal rozdiel. Zatial mam na nich cca 800km. Este tie tlmice nestastne....
Ano, Zdeněk to tu už uvedl, jedná se o tlumiče KYB pro model KIA RIO II. Jsou to s ACCENTEM naprosto identická auta :!:
Musím se přiznat, že i přesto jsem měl trochu obavy co z toho vyleze, protože rusové mají hlavně odzkoušené přední i zadní tlumiče na KIA RIO II od fy SACHS. Na těch je konkrétně uvedeno logo jak pro KIU, tak pro :hyu: Tlumiče SACHS se dokonce vyrábějí i v Koreji :roll: Tlumiče od KYB pro KIU moc neznají, protože až teprve nedávno fa opravila spravné číselné hodnoty pro KIA RIO II. Zdeněk už tu o tom psal a málokdo to má na svých stránkách uvedeno správně. Horší je to, že KYB nevyrábí přední tlumiče pro KIU a ani je nemá uvedeny pro letošní rok. Řešením je tedy prozatím pouze od fy SACHS. Jinak číselné označení předních tlumičů SACHS pro KIU je zase až na jedno číslíčko stejné jako číselné označení tlumičů od KYB pro NEW ACCENT, které jsou sice uvedeny v katalogu pro letošní rok, ale pravděpodobně ještě dlouho na trhu nebudou. Řekl bych, že je to jen hra čísel, aby se jednotlivé vozy od sebe odlišily.

Miro: možná jsi měl nejdříve vyzkoušet ty tlumiče, protože pracujou mnohem precizněji než ty korejské. Ve čtyřech lidech pohoda. Plně naložené auto odzkouším až o dovolené :D
Naposledy upravil(a) rokolo dne 25 kvě 2010, 19:16, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zdenek76 »

jj, zrovna dnes jsem ověřoval přední KYB pro Accent a furt nejsou, sice jsou v katalogu a dokonce už i v TecDocu, ale dostupnost žádná. Samo až se objeví, hodím sem zprávu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

rokolo píše:
Ano, Zdeněk to tu už uvedl, jedná se o tlumiče KYB pro model KIA RIO II. Jsou to s ACCENTEM naprosto identická auta :!:

Miro: možná jsi měl nejdříve vyzkoušet ty tlumiče, protože pracujou mnohem precizněji než ty korejské. Ve čtyřech lidech pohoda. Plně naložené auto odzkouším až o dovolené :D
ROKOLO: Cize ak to chapem spravne tak si tam dal KYB 348007 ???

Co sa tyka tych pomocnych pruzin, tak kupu nelutujem som uplne spokojny je to 100 a 1. Stale som toho nazoru ze tie pruziny su poddimenzovane.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
stefo
Příspěvky: 8
Registrován: 25 kvě 2010, 16:01

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od stefo »

Zdravim vsetkych.
Aj ja riesim vymenu prednych tlmicov pre Hyundai Accent sedan.r.v.2006.
Pri prezuvani gum som si vsimol,ze mi jeden z nich tecie.
V tejto sekcii sa casto uvadzaju tlmice Sachs pre Kia Rio II.
Ide o tieto ciselne oznacenia 313517 a 313518.
Inak oznacenia firmy KYB pre hyundai su 333516 a 33517, takze su ine ako pre KIA od firmy sachs.
Chcem sa spytat,ci ma uz niekto tlmice sachs realne na svojom hyundai aute a ake su jeho skusenosti?
Inak nasiel som ich na nemeckej stranke
http://www.autoteile-meile.de/cgi-bin/a ... ZGNR=18796

Tak co mi poradite mam si tam dat tlmice sachs pre KIA rio alebo si to mam dat vymenit v original service, co je samozrejme predrazene a okrem toho nie su ani moc kvalitne.

Vdaka za radu.
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Moc sa neviznam v tlmicoch ale niektory tu pisete,ze tlmic je vyteceny a pritom su to plynove ako tu citam na fore.Ako je to mozne,ze je vyteceny?
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zdenek76 »

není to čistě plynový tlumič, je plyno-kapalinový, to jen prodejci mylně prezentují jako plynový. Vedle plyno-kapalinového existuje i čistě kapalinový
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

miro263 píše: ROKOLO: Cize ak to chapem spravne tak si tam dal KYB 348007 ???
Co sa tyka tych pomocnych pruzin, tak kupu nelutujem som uplne spokojny je to 100 a 1. Stale som toho nazoru ze tie pruziny su poddimenzovane.
Přesně tak KYB 348007.
Možná bych řekl že pružina není poddimenzovaná, ale laděna více do měka a k tomu málo účinný nebo nevhodný tlumič.

Zkoušel jsem takový laický test, který si teď "bohužel" nemůžeš vyzkoušet. Zvednul jsem víko od kufru a rukama jsem se opřel o plochu, která se nabízí vedle zámku víka kufru. Začal jsem silou houpat zadní částí vozu a výsledek byl následující:
- u původních tlumičů MANDO jsem při druhém, třetím zhoupnutí houpal autem téměř stejně jako při prvním zhoupnutí (odpor vzrůstal jen nepatrně - nedostatečně)
- u tlumičů KYB jsem jsem měl prvé zhoupnutí stejné jako u původních tlumičů, druhé zhoupnutí bylo už jen na polovině a třetí zhoupnutí už nebylo téméř žádné (odpor byl veliký, tlumič plní svoji funkci dokonale)

Upozorňuji, že původní tlumiče mi na odborném testu vyšly jako vyhovující. Jsem teď zvědavý, co se stane s mými zubatými pneumatikami -jestli se to srovná, alespoň na zadku.

Také se mi o něco zvednul zadek, ale ne jako tobě při těch pružinách. Nicméně to také o něčem svědčí, že je něco v nepořádku.....
Naposledy upravil(a) rokolo dne 26 kvě 2010, 07:28, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

stefo píše:Zdravim vsetkych.
Aj ja riesim vymenu prednych tlmicov pre Hyundai Accent sedan.r.v.2006.
Pri prezuvani gum som si vsimol,ze mi jeden z nich tecie.
V tejto sekcii sa casto uvadzaju tlmice Sachs pre Kia Rio II.
Ide o tieto ciselne oznacenia 313517 a 313518.
Inak oznacenia firmy KYB pre hyundai su 333516 a 33517, takze su ine ako pre KIA od firmy sachs.
Chcem sa spytat,ci ma uz niekto tlmice sachs realne na svojom hyundai aute a ake su jeho skusenosti?
Inak nasiel som ich na nemeckej stranke
http://www.autoteile-meile.de/cgi-bin/a ... ZGNR=18796

Tak co mi poradite mam si tam dat tlmice sachs pre KIA rio alebo si to mam dat vymenit v original service, co je samozrejme predrazene a okrem toho nie su ani moc kvalitne.

Vdaka za radu.
Zajímavé, němci uvádějí pro KIU všechny doposud možné varianty....kompletní tlumiče SACHS (předek-zadek) a zadní tlumiče od KYB.

Na čísla teď nekoukej, ty jsou rozdílné i pro zadní tlumiče (v jednom číslíčku). Pokud by jsi měl tlumiče ještě v záruce (to už pravděpodobně ne), tak si ho nech nech vyměnit v original service. Vymění ti ale pouze ten vyteklý, což je totální zhovadilost...na to prostě nemám slov :!:
Vzhledem k tomu, že už to v záruce nebudeš mít, tak se nabízí tři možnosti:
1) počkáš až KYB dodá na trh tlumiče pro ACCENT, což bude minimálně trvat v řádu několika měsíců
2) jsi ortodoxní vyznavač originálů a necháš si tam namontovat předražené originální tlumiče MANDO
3) namontuješ tlumiče SACHS pro KIA RIO II a získáš tak minimálně stejné tlumiče jako jsou originály a ještě ti tak zbydou peníze i na zadní. Neboj se toho, je to řádně odzkoušené a chovají se mnohem lépe než originály. Pokud by jsi s nima nebyl spokojený, tak je od tebe za rozumnou cenu odkoupím :mrgreen:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

Rokolo Musím tě alespoň virtuálně poplácat po zádech! :mrgreen: =D> Zas je člověk o něco chytřejší! :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Martun píše:Rokolo Musím tě alespoň virtuálně poplácat po zádech! :mrgreen: =D> Zas je člověk o něco chytřejší! :wink:
:D Díky, také mi to dalo pěkně zabrat, ale dohnal mne k tomu především můj stav tlumičů. Ještě bych zkousnul tu jejich nedokonalou funkci, ale to vrzání a křoupání při popojíždění mi přímo drásá nervy a k tomu ty zubaté pneumatiky, které jsou potom i nadměrně hlučné..............................
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
stefo
Příspěvky: 8
Registrován: 25 kvě 2010, 16:01

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od stefo »

rokolo píše:
stefo píše:Zdravim vsetkych.
Aj ja riesim vymenu prednych tlmicov pre Hyundai Accent sedan.r.v.2006.
Pri prezuvani gum som si vsimol,ze mi jeden z nich tecie.
V tejto sekcii sa casto uvadzaju tlmice Sachs pre Kia Rio II.
Ide o tieto ciselne oznacenia 313517 a 313518.
Inak oznacenia firmy KYB pre hyundai su 333516 a 33517, takze su ine ako pre KIA od firmy sachs.
Chcem sa spytat,ci ma uz niekto tlmice sachs realne na svojom hyundai aute a ake su jeho skusenosti?
Inak nasiel som ich na nemeckej stranke
http://www.autoteile-meile.de/cgi-bin/a ... ZGNR=18796

Tak co mi poradite mam si tam dat tlmice sachs pre KIA rio alebo si to mam dat vymenit v original service, co je samozrejme predrazene a okrem toho nie su ani moc kvalitne.

Vdaka za radu.
Zajímavé, němci uvádějí pro KIU všechny doposud možné varianty....kompletní tlumiče SACHS (předek-zadek) a zadní tlumiče od KYB.

Na čísla teď nekoukej, ty jsou rozdílné i pro zadní tlumiče (v jednom číslíčku). Pokud by jsi měl tlumiče ještě v záruce (to už pravděpodobně ne), tak si ho nech nech vyměnit v original service. Vymění ti ale pouze ten vyteklý, což je totální zhovadilost...na to prostě nemám slov :!:
Vzhledem k tomu, že už to v záruce nebudeš mít, tak se nabízí tři možnosti:
1) počkáš až KYB dodá na trh tlumiče pro ACCENT, což bude minimálně trvat v řádu několika měsíců
2) jsi ortodoxní vyznavač originálů a necháš si tam namontovat předražené originální tlumiče MANDO
3) namontuješ tlumiče SACHS pro KIA RIO II a získáš tak minimálně stejné tlumiče jako jsou originály a ještě ti tak zbydou peníze i na zadní. Neboj se toho, je to řádně odzkoušené a chovají se mnohem lépe než originály. Pokud by jsi s nima nebyl spokojený, tak je od tebe za rozumnou cenu odkoupím :mrgreen:
Na tomto fore sa casto spominaju aj originalne cisla pre predne tlmice.
Je to oznacenie 54660-1E200 a 54650-1E200.
Na ukrajinskej stranke som pod tymito oznaceniami nasiel tlmice, pri ktorych je uvedene KYB.
Vid linky.
http://cbdrive.com/shop/advanced_search ... 4660-1E200
http://cbdrive.com/shop/advanced_search ... 4650-1E200

Tak neviem ci ide o originaly, alebo ich uz KYB zacal vyrabat.
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od David C3 »

jj taky mam plošky na zadních pneu a trochu hučí a to povrzávaní při popojíždění mě taky pěkně sere.. za 2 roky se auta zbavím.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

rokolo píše:
miro263 píše: ROKOLO: Cize ak to chapem spravne tak si tam dal KYB 348007 ???
Co sa tyka tych pomocnych pruzin, tak kupu nelutujem som uplne spokojny je to 100 a 1. Stale som toho nazoru ze tie pruziny su poddimenzovane.
Přesně tak KYB 348007.
Možná .....

prosimte rokolo kde jsi objednaval ty tlumice a kolik staly (oba vc dane) , nekde to tu mozna bylo ale nejak to nemuzu najit, dik pavel
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“