Zadní stěrač a jeho ostřik vodou

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
janekc
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 dub 2010, 20:32

Zadní stěrač a jeho ostřik vodou

Příspěvek od janekc »

Zdravím pánové. Po 3 měsících používaní "prskoletu" do práce jsem zjistil takovou drobnost, která mně vadila. Při použití zadního stěrače a jeho ostříknutí vodou jsem zjistil, že nejdřív jde stěrač... a posléze držením sdružené páčky se po 5-10s objeví na skle voda. Ale,??? ne hned při stírání. Na přiloženém snímku je vidět úprava, kterou jsem provedl. Klasickou spojku,kterou dodává výrobce, jsem nahradil zpětným ventilkem,který zabraňuje samovolnému odvodu vody zpět do nádržky ostřikovačů. :D Červená šipka na ventilku ukazuje směr montáže. Nedovolí vodě aby sama stekla do nádržky. Bohužel aerodynamika, která je tomuto příčinou,a šikmá záď tohoto autíčka nahrává častému ušpinění tohoto inkriminovaného místa. Vím prodává se doplněk prodloužení horní hrany zadních pátých dveří...který by ušpinění okna zčásti eliminoval.... Vím, že je to jenom drobnost, která stojí pár kaček,ale suché okno a nemožnost ho ostříknout hned při použití stěrače, potažmo prach na skle časem vydře ve skle nesmazatelnou stopu. Tak snad vám tato úprava aspoň trošku pomůže. Zpětný ventilek se dá koupit v prodejnách auto příslušenství. Výměna je otázkou pár minutek. Přístup naprosto suprový.
Přílohy
Zadní stěrač_i10.jpg
Zadní stěrač_i10.jpg (31.72 KiB) Zobrazeno 2166 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
ičkař
**
Příspěvky: 166
Registrován: 27 lis 2009, 16:27
Bydliště: Opavsko

Re: Zadní stěrač a jeho ostřik vodou

Příspěvek od ičkař »

zdravím .. tož to je dobrý nápad :wink: nicméně ho neznám, zatím jsem použil ostřikovač tolikrát zasebou téměř každý den že to ani nestihlo stéct :mrgreen:
od 27.3.2018 - Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2015
od 24.5.2016 - Hyundai i30 1.4 CVVT 2010 (x)
od 9.11.2010 - Škoda Fabia 1.4 MPI 2002 (x)
od 10.12.2009 - Hyundai i10 classic, 1.1 SOHC
od 1.10.1986 - Fiat 126p 650E (x)
Odpovědět

Zpět na „i10“