Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
imagios
*
Příspěvky: 31
Registrován: 18 kvě 2010, 08:50

Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od imagios »

Ahoj,
mam cca dva tydny Santu s 2,4 benzinakem, v recenzich ale tendle motor hlavne kvuli spojce nedoporucujou,... je fakt ze hlavne nahore je plyn hodne agresivni ve spojeni s tou spojkou to motor celkem toci. Nicmene koukam ze tu je dost lidi co tendle motor maj. Menil ste uz nekdo spojku za lepsi? nebo to funguje dobre?
Reklama
 

ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od ANJA »

imagios píše:Ahoj,
mam cca dva tydny Santu s 2,4 benzinakem, v recenzich ale tendle motor hlavne kvuli spojce nedoporucujou,... je fakt ze hlavne nahore je plyn hodne agresivni ve spojeni s tou spojkou to motor celkem toci. Nicmene koukam ze tu je dost lidi co tendle motor maj. Menil ste uz nekdo spojku za lepsi? nebo to funguje dobre?
Ahojky, tak já měnila starou spojku při cca 114 tis., ještě origoš. Začala už mírně prokluzovat, tak jsem ji radši dala vyměnit. Jenže vyber si opravdu SERvISÁKA, který TO UMÍ!!! Já totiž dopadla jak sedláci u Chlumce - od té doby jen a jen problémy. Zřejmě neodborně vyměněná spojka a dělá mi teď paseku při přeřazování rychlostí - kousance. Měnila jsem nedávno olej do převodovky a rozvodovky, je to o kousíček lepší, ale jsem dost vytočená. Hlavně si dej Valeo - co doporučují originál na Hyundaie, mě dali Sachs a nevím, nevím. Absolutně nejsem spokojená, líp auto jezdilo s původní spojkou. Držím palce Jana
imagios
*
Příspěvky: 31
Registrován: 18 kvě 2010, 08:50

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od imagios »

Diky dam si pozor a do ty doby zadnej problem?
Péta
*
Příspěvky: 16
Registrován: 04 říj 2009, 13:26

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od Péta »

Na 115 tis km.Jsem měnil spojku i rozvody.Nic levného 17500kč.Zatím bez problému a jezdím i dost terén.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od Mike.M »

128tis spojka vypada na origo. nevypada ze by byla menena. Pri koupi sem si na to daval pozor. zkousel jsem kde zabira a taky jsem se docela prudce rozizdel na 1RS a spojka zabira cca nekde v polovine drahy a konci a uz neprokluzuje cca 80% pred koncem a to ani na jednicku.zkousel jsem to tak, ze jsem zmack spojku a povolil kousek a pridal plyna dost pak zase mirne povolil spojku a zase pridal atd atd takze jsem ji trosku podrel, ale je vpohode. Ale je tu 2% moznost ze uz ji puvodni majitel vymenil. ale to asi ne.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od ANJA »

Já to auto koupila s upozorněním, že ta spojku už dosluhuje, proto mi dal prodejce i slevu. Auto jsem koupila letos v lednu a jezdím s ním jak silnici, tak středně těžký terén bláto, sníh.Před výměnou bez závad, mimo nějakých drobností, co mají starší auta. Spokojenost, až na nějaké prkotinky, které štvou a nelze je najít :evil: Anja
Zatím mám najeto něco kolem 6tis. km.
imagios
*
Příspěvky: 31
Registrován: 18 kvě 2010, 08:50

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od imagios »

a co ventily? podle recenzi taky udajne maj co delat s tou vahou...
zatim sem to auto poradne neprojel takze sem nemohl pozorovat.
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa 2002 2,4 na co dat pozor

Příspěvek od bacil »

já mám najeto 173000km,jsem druhý majitel,spojka měněna asi kolem 120000km, já ujeto asi 17000km uplně bez problémů =D> ,ventily bych neřešil #-o ,seřizují si vůli samy(hydraulika),olej si měním sám po 10000km,10w-40,nedolávám nic,80% silnice(město 60%),sem tam lehký terén,kombinovaná spotřeba 9-10l/100km
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“