Nejde zadní ostřikovač a zadní stěrač

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Nejde zadní ostřikovač a zadní stěrač

Příspěvek od Zicar »

Ahoj mam problem se zadnim ostrikovacem a zadnim steracem.Zadni sterac se pri stirani zastavil a uz se ani nevratil do puvodni polohy a zacal smrdet.Bohuzel jsem nebyl u auta a tak nevim co se presne stalo ale kdyz jsem odpojil konektor primo u motorku zadni sterace a odzkousel jen ostrikovac tak taky nejde.Konektor jsem opet pripojil a i tak nejde.Tedka musim jen zjistit jestli tam jde proud,ale moje domenka je ze bez zadniho sterace by mel fungovat aspon ostrikovac kdyz to ma svuj motorek ne ? A pak jak se projistotu sundava ten plast kde jsou vypinace pro zapinaci zadniho sterace a ostrikovace aby nebyl jen problem treba tam nebo nekde slepeny rele ??Nemuzu nikde najit kde se to nachazi a nechci se hrabat slepe v dratech.Dekuji za jakekoliv info dikes Zicar
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Nejde zadní ostřikovač a zadní stěrač

Příspěvek od Aleš »

Dle mého názoru se motorek stěrače zadřel. Jinak si taky myslim, že sterač a ostřikovač by měly fungovat nezávisle. Ten plast kde jsou vypínače na stěrač a ostřikovač se nechá jednoduše vycvaknout, drží asi na třech pacičkách.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zadní ostřikovač a zadní stěrač

Příspěvek od Zicar »

Tak zavada odstranena !!!
Zadni sterac byl pridrenej.Takze se musel celej rozebrat a procistit a promazat.Samozrejme pri rozebrani se utrhnul ten hlinikovej zavit kde je ta velka matka.Bohuzel.Musel jsem tam maznout pak jen silikon aby tam neteklo.Kdyz uz to bylo cele venku rozebral jsem i motorek a zkontroloval uhliky.Po opetovne montazi bylo vse ok a motorek normalne stiral.
Ostrikovac byl taky pridrenej bohuzel je lepenej tak jsem ho zkusil jen lehce potukat a ejhle chytnul se a maka.Takze dve zavady najednou a hlavne u zadniho sterace no asi nahoda.
Ufff takze hotovo a strikame a stirame.
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“