Brzdy

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Bobmarley21
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2008, 10:14
Bydliště: Chomutov

Brzdy

Příspěvek od Bobmarley21 »

Dobrý den,potřeboval bych radu páč už jsem s toho neštastný.Mám accenta 1.3. 44 kw r.v.1995. No a když sem ho kupoval tak nefungovala ruční brzda.Dal sem to automechanikovi a ten řekl že budou zarezlý lanka tak sme vymněnili lanovody dotahl ručku na +-6-7 zubu.Vše bylo v pohodě.Po najetí asi 500 km my začalo v pravem zadním kole bouchat když sem šlápl na brzdu.Tak sem zase zajel k automechanikovi a poradil mně stočit buben udělali sme to a bylo to v pohodě.Pak sem tam mněnil náboj a čelisti no zase to začalo bouchat.Tak my zase ten automechanik poradil že ten buben už bude asi na nic tak sme tam dali jiný.Pak bylo vše ok ,ale do te doby než sem jel dál asi 120km tak to zase začalo bouchat a kolo se hřálo.Tak sem povolil ručku do nefunkčního stavu a bylo vše ok.Dojel sem.U automechanika sme vymněnily zadní talíř po nějakem čase stejný problem,pak prasátka zas to samé.Takže něco vymněním a je to v pořádke ,ale když jedu dál tak to furt bouchá když šlápnu na brzdu a klepe se my pod nohou brzda.Jo a zahřejvá se my kolo.No a když tu ručku hodně povolím že je dáseříct nefunkční tak je to v pohodě.Muže my někdo poradit co stím?Už mě to kolo stálo přes 5000 a furt je to na nic.Děkuji
Hyundai accent 1.3 r.v.1995 55kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Rybář »

Vyměň automechanika :)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
stangto
*
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 19:50

Re: Brzdy

Příspěvek od stangto »

ked vravis ze sa ti zahrievaju, skusal si ked bolo auto na zdvihaku tocit kolesami ci niesu permanentne zablokovane? ja som mal podobny problem - 12 rokov nikto nerobil nic s tymi bubnami a rucna zhrdzavela v polohe ked bola zatiahnuta a nesla povolit.no mne stacilo vymenit brzdove oblozenie a na to aby nehadzalo autom trebalo len prebrusit buybon lebo bol od tolkych rokov a brzdenia ohnuty.ale ked vreavis ze vsetko vymenene tak to je zahada..
Scavender
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 kvě 2010, 16:31

Re: Brzdy

Příspěvek od Scavender »

taky je mozny, že ste vyměnili jeden šišatej buben za druhej šišatej, vem to na přetočení a ať ti tam změří ovalitu a souosost třecí plochy (úchylkoměrem), jestli bude oválnej nebo nesouosej tak přetočit, jestli ne tak se s přetáčením netrápit bylo by to zbytečný

Vibrace do pedálu ukazují na šišatý buben nebo vyosený buben, jinak si to neumim vysvětlit, ostatní věci by na to neměli mít vliv, snad jen že dotažená ručka přitáhne čelisti moc k bubnu (kdy to ještě nevymezí samostav, jinak by to dělalo pořát) a ty se začnou za jízdy dotýkat stěn bubnu (ne v cele ploše ale jen na částech které jsou mimo osu=šišatý buben, kdyby nebyl šišatý tak to nebude bouchat ale jen hřát)
Bobmarley21
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2008, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: Brzdy

Příspěvek od Bobmarley21 »

No díky za názory skusím tedy naposledy do toho něco vrazit a asi koupím nový bubny.Bohužel na jiné auto nemám tak do toho pujdu snad to pomuže.Páč přetočení už nevěřím.A jinak díky moc
Hyundai accent 1.3 r.v.1995 55kw
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“