Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od edd »

Hledal jsem nějaké příspěvky na toto tema-nenašel jsem,tak sděluji svůj problém.7.6.2010 jsem byl na gar.prohlídce,kde mi zaúčtovali výměnu oleje / dle faktury-přesný opis/ TOT.SOLARIS LSX 5w30/20BL......5,9 L.....3363,-Kč/
Tolik praví faktura o výměně oleje.Když jsem po příjezdu domů ze servisu kontroloval olej,tak na měrce byl až černý olejový povlak .Což se mně nepozdává.Měníval jsem si oleje sám a vždy byl znatelný vizuální vjem povlaku oleje světležluté barvy až
průhledný. Takže se ptám zasvěcených.Je možné,že tento výše uvedený druh oleje má až černou barvu?...mě se jeví jako starý nevyměněný.

Upřesňuji,že jde u 2,2 diesel,takže jakési začernění oleje se připouští-ale myslím,že ne po 10 kilometrech,které jsem ze servisu ujel.Takže vzniká podezření,že olej vyměněn nebyl.Co vy na to?....hlavně mne zajímá ta barva nového oleje.Pak bych mohl se v servisu konkretně poptat.Dnes ,samozuřejěm,budou tvrdit,že k výměně oleje došlo.
Napovězte jak byste takovou věc řešili?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od Hardcam »

Za rozlevany olej ze sudu je to sakra tezka palka. Jinak po 10km by urcite nemel byt olej cerny. A neznam zadny cerny motorvy olej. Bohuzel toto jim tezko prokazes, to musis hned. Ale koho by napadlo hned vsechno kontrolovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od black_sheep »

leda chemicky rozbor, ten by to dokazat mohl.. otazka je, co tim clovek ziska, mimo potvrzeni ze jsou to sraci... podle me, pokud je ten olej fakt cernej tak to prinejmensim smrdi. asi bych se podival jak vypada vypousteci sroub...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od Aleš »

Jednou jsem do auta koupil olej, kterej byl černej jak bota. Na název si bohužel nevzpomenu ](*,)
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Rendys
*
Příspěvky: 44
Registrován: 17 čer 2008, 17:31
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od Rendys »

Jestli máš podezření na nekvalitní olej je lepší ho vyměnit já mám v motoru 5w40 Mobil sist měněný v Hyundai servise ale jak mi padne záruka,tak si ho radši vyměním sám.Je těžké servisu dokazovat jak kvalitní olej tam dali.Zrovna dnes jsem měnil olej u accenta a absolutně nešel povolit filtr v Hyundai servise nenamazali těsnění olejem,škoda že jsem neměl toho servisáka po ruce.Tak že, jestli nedělají takovéto banality,tak bych se ani nedivil jestli si někde jen napíšou výměnu oleje a neudělají jí.
A chtěl bych se zeptat jestli někdo měnil doma olej v motoru 2,2crdi je špatně přístupný filtr,jestli nemáte někdo nějakej fígl jak tu vložku vyndat a nezlomit si na dvakrát ruce,nebo jestli se má sundat plastový kryt motoru?
Santa Fe 2,2 CRDi nanuál 114kw r.v.2008 stříbrná 4x4
Volvo XC60 2,4 AWD manuál (2016)
Santa Fe 2,2 CRDi 147kw AT Style+Succes šedá 4X4 (2/2017)
vencas
*
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2010, 11:55

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od vencas »

Mám měněný olej po 15 tis. a ještě teď po ujetí cca 5 tis.km je žlutý. Ale když jsem měl oktávku 1,9tdi, tak mi vyměnili na 130 tis. a hned po dojetí domů (3km) byl naprosto, ale naprosto černý. Šel jsem za známým co má kámoše v tom servise, volali jsme si a prý je normální, že je černý ( zbytky oleje ve vaně - i po odsátí co největšího množství). Věřím mu, ale pocit jsem v tý době dobrý neměl....
Santa Fe 2,2 crdi 114kW - modelový rok 2007
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od Santík »

Rendys,, Výměna oleje na Santíkovi 2,2CRDi je záležitost 30minut i s přestávkou na kafe :lol: Filtr je na pravé straně (po směru jízdy), ze zadu vedle palivového filtru, uvidíš ten plastový kryt a pod ním je vložka filtru viz. šipka. Hlavně kup filtr i s gumičkou na ten kryt a vyměň ji. Dotáhnout jen rukou a hotovo, spodní kryt motoru nemusíš ani demontovat, kluci to mají vyřešený a je tam otvor kde dostaneš ráčnu s nádstavcem :) Teď ale přesně nevím buď 17 nebo 19 ořech. Je to jedno z těch jednodušších autíček na údržby, vše je dobře přístupný, dostaneš se všude rukama, neboj :D Doufám že jsem pomoh. Měj se :hyu:
Přílohy
SDC10859.JPG
SDC10859.JPG (142.83 KiB) Zobrazeno 8472 x
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od M.Z. »

Po 10km u dízla už může být zašpiněný, viz.příspěvek Vencase. Pokud ti ho opravdu nevyměnili, teď už je na reklamaci pozdě, ale to snad ne.
Olej má mimo jiné taky čistící úlohu, váže na sebe úsady, pokud by byl stále čistý, znamená to, že čistící schopnosti nefungují.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od miro13 »

edd: Když jsem po příjezdu domů ze servisu kontroloval olej,tak na měrce byl až černý olejový povlak .Což se mně nepozdává.Měníval jsem si oleje sám a vždy byl znatelný vizuální vjem povlaku oleje světležluté barvy až průhledný. Takže se ptám zasvěcených.Je možné,že tento výše uvedený druh oleje má až černou barvu?...mě se jeví jako starý nevyměněný.

napr. tento olej s prídavkom molibdenu je tmavo sivej až čiernej farby http://olejposta.sk/r_1726.html
Naposledy upravil(a) miro13 dne 11 črc 2010, 08:30, celkem upraveno 1 x.
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
Lantra Luke
Moderátor
Příspěvky: 507
Registrován: 24 srp 2008, 09:59
Bydliště: Zlínský kraj-Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od Lantra Luke »

Olej ELF Solaris LSX 5W-30 je zlatavě čirý.
Bylo :Lantra J2 ,1.8, 1996 R.I.P 2016
Je : i20 1.2, 2016
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od edd »

Santík píše:Rendys,, Výměna oleje na Santíkovi 2,2CRDi je záležitost 30minut i s přestávkou na kafe :lol: Filtr je na pravé straně (po směru jízdy), ze zadu vedle palivového filtru, uvidíš ten plastový kryt a pod ním je vložka filtru viz. šipka. Hlavně kup filtr i s gumičkou na ten kryt a vyměň ji. Dotáhnout jen rukou a hotovo, spodní kryt motoru nemusíš ani demontovat, kluci to mají vyřešený a je tam otvor kde dostaneš ráčnu s nádstavcem :) Teď ale přesně nevím buď 17 nebo 19 ořech. Je to jedno z těch jednodušších autíček na údržby, vše je dobře přístupný, dostaneš se všude rukama, neboj :D Doufám že jsem pomoh. Měj se :hyu:

Díky-ta názorná fotka se hodí nejen mne,ale jistě i mnohým dalším,DĚKUJI
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od DusanCZ »

ales.ck píše:Jednou jsem do auta koupil olej, kterej byl černej jak bota. Na název si bohužel nevzpomenu ](*,)
LIQUI-MOLY MOS2
je to nejak primes grafitu ci ceho, taky jsem to jednou dal do jednoho starsiho auta a motor stichnul jako svin
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od oltcitak »

prisada sirniku molybdeniciteho,otec daval tu prisadu do normalneho oleja pri kazdej vymene oleja v Renaulte a ten motor vydrzal 350 tkm do vymeny kruzkov.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x starý

Příspěvek od potvurka »

DusanCZ píše:
ales.ck píše:Jednou jsem do auta koupil olej, kterej byl černej jak bota. Na název si bohužel nevzpomenu ](*,)
LIQUI-MOLY MOS2
je to nejak primes grafitu ci ceho, taky jsem to jednou dal do jednoho starsiho auta a motor stichnul jako svin
jj dobrej olej bral jsme ho asi dva roky měl jsm ho trošku levněji a mužu s přehledem řic motor top čistej pokud jsi po něm nalil mormalní 5w40 tenktát to bylo toledo nafta a já s nim najezdil tak 180 tis bez problemu , jen vím že někdo někdy řikal že se někam nedoporučuje ..pročist nejlepe někde v gogle vyhledat
marian628
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2010, 18:58

Re: Výměna oleje v motoru...rozdíl v barvě oleje nový x star

Příspěvek od marian628 »

no panove neviem aku ma santik hlavu valcov ale nakolko ma vacku v hlave tak po vypusteni oleja vam tam ostane este min 0,5litra oleja nakolko vacka je tam ako v olejovom kupeli a tak je mazana takze olej sa zaspini hned uno ak chcem zistit ci mi menili olej tak pozriem filter nalievacie hrdlo vipustaciu skrudku miesto kde je filter nieco zbadas ci je s tym pohnute vlhke pripadne od oleja a este ktomu filtru a tej gumicke vedsinov su problemy ked to chlapik dotiahne prilis a potom to nejde povolit a nie ze nenamazali gumicku
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“