Benzin a LPG

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od ricci »

to xwing a dzigit
no chlapi ja si vas velmi rad precitam (predtým som mal favorita s LPG takze ma to zaujíma), super informácie =D> ale co uz teraz mozem ked mam ropaka :oops:
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

dzigit tak ako, ideš nakoniec do toho plynu aj keď stratíš záruku? Dnes som bol na garančke tak mi chlapík spomínal že ak by sa nevyskytol problém vyslovene priamo s motorom tak oni by mi so zárukou nerobili problém, tak asi do toho aj tak pôjdem, ale keďže si už objednaný tak by som si počkal ako budeš spokojný s montážou ty.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

xwing píše:dzigit tak ako, ideš nakoniec do toho plynu aj keď stratíš záruku? Dnes som bol na garančke tak mi chlapík spomínal že ak by sa nevyskytol problém vyslovene priamo s motorom tak oni by mi so zárukou nerobili problém, tak asi do toho aj tak pôjdem, ale keďže si už objednaný tak by som si počkal ako budeš spokojný s montážou ty.
nazdar tak uz len tyzden a idem na to
potom dam vediet ako som dopadol a podobne
pridim do zaruky pada len na motor a ten ide ako hodinky takze nemam strach ze by odisiel sak je konstruovany na ason 500 000 :)
aspon usetrim za garancky. dam si robyt len garancky na vsetko okrem motora cize ma bude stat do 50e :)
dnes som bol na benzinke a akurat som hovoril ze tankujem naposledy :))
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

dzigit píše:
xwing píše:dzigit tak ako, ideš nakoniec do toho plynu aj keď stratíš záruku? Dnes som bol na garančke tak mi chlapík spomínal že ak by sa nevyskytol problém vyslovene priamo s motorom tak oni by mi so zárukou nerobili problém, tak asi do toho aj tak pôjdem, ale keďže si už objednaný tak by som si počkal ako budeš spokojný s montážou ty.
nazdar tak uz len tyzden a idem na to
potom dam vediet ako som dopadol a podobne
pridim do zaruky pada len na motor a ten ide ako hodinky takze nemam strach ze by odisiel sak je konstruovany na ason 500 000 :)
aspon usetrim za garancky. dam si robyt len garancky na vsetko okrem motora cize ma bude stat do 50e :)
dnes som bol na benzinke a akurat som hovoril ze tankujem naposledy :))
Ale kdeže za pol roka minieš tú nádrž už len pri štartovaní, a ak by aj nie za pár rokov by sa hádam ten benzín aj vyparil :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Gandalf »

Pozor na to, "palivoví odborníci" se nechali slyšet, že současné benzíny s přídavkem biolihu by v nádrži moc dlouho jen tak "ležet" neměly, spíš týdny než měsíce. A čím se procento biolihu zvyšuje, tím je doporučovaná lhůta spotřeby kratší. Ale jsou to názory, tak jako se občas objeví i opačné, takže jen to vzít v úvahu... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

xwing píše:dzigit tak ako, ideš nakoniec do toho plynu aj keď stratíš záruku? Dnes som bol na garančke tak mi chlapík spomínal že ak by sa nevyskytol problém vyslovene priamo s motorom tak oni by mi so zárukou nerobili problém, tak asi do toho aj tak pôjdem, ale keďže si už objednaný tak by som si počkal ako budeš spokojný s montážou ty.
no nazdar xwing

tak uz mam po montazi.
co sa tika mpgas.sk tak s pristupom max spokojnost
velmi seriozny je vidiet ze maju zaujem o dobre meno firmy. kazdemu mozem len vrelo odporucat
mal som par neprijemnosti ale takych co sa mozu stat hocikomu takze sa nehnevam lebo som videl max snahu aby chybu napravili

cize boli sme s 2 accentami
zatial 100 km auto ide ako hodinky ani neviem ze tam mam plyn. plna nadrz 18e :)) je tam 45l nadrz (najvacsia aka sa dala)
tankovanie mam v blatniku tan cierny stupel na ciernom aute ani neni vidiet
prepinac mam pod volantom na tom ciernom plaste ktory obkolesuje aj ciferniky je to taky maly stvorcek asi 2x2 cm je tam hned aj zobrazovac stavu paliva
co sa mi pacilo tak davaju take puzdro na rezervu co ma zospodu suchy zips tak sa ti to prilepi na kobercek v kufry ale ja mam tu plastovu vanicku :))
musim si este kupit dojazdovu rezervu
nemate nejake tipy ?
po 2000 ideme este na doladenie to je v cene
teraz ideme vybavovat este zapis do technicaku

ak su nejake otazky tak sa budem snazit zodpovedat

dzigit
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Tudy »

Gandalf píše:Pozor na to, "palivoví odborníci" se nechali slyšet, že současné benzíny s přídavkem biolihu by v nádrži moc dlouho jen tak "ležet" neměly, spíš týdny než měsíce. A čím se procento biolihu zvyšuje, tím je doporučovaná lhůta spotřeby kratší. Ale jsou to názory, tak jako se občas objeví i opačné, takže jen to vzít v úvahu... :)
Stačí mít v nádrži tak 10 l benzínu a jakmile se rozsvítí hladové oko, nabrat 5 l, tak je zajištěno obměňování. Záleží jak často člověk startuje (u sekvence). Pro ty co nespálí dost benzínu při startech bych doporučil každé 2 měsíce ujet cca 100 km jen na benál. Prostě je lépe tankovat častěji v malých dávkách, je zbytečné mít nádrž víc jak z 1/4 plnou, člověk pak vozí "mrtvou" váhu.

Ohledně garanček motoru - mno nevím, na diagnostiku bych se napíchnout nechával, může se včas odhalit průšvih, který by později přišel na velké peníze.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

Zdravim xwinga a pivisa a vseckych ktorych to zaujima

momentalne mam najzadene uz 4000 za lpg
co mozmem povedat trocha ma prekvapila spotreba aj ked samozrejme ze stale sa mi to oplati a rozhodne sa nestazujem
priemerne mi to robi nieco malo pod 9l / 100km cca 8.8-8.9 v kazdom pripade jazdim dinamickejsie ako som jazdieval ked som jazdil na benzin
navratnost investicie pri tejto spotrebe a cene benzinu/plynu je nieco malo pod 30 000 km
po 2000 som bol na kontrole
reklamoval som rezonancne piskanie ked som isiel na plyne - dali mi tam silent blok a je ticho
inac vykonovo neni citit rozdiel
na co si urcite treba davat pozor je na kvalitu plynu
zo skusenosti mozem povadat ze flaga je zly plyn ked som nan jazdil tak mi bezdovodne kapalo auto
mozem vrele odporucit eco+ od slovnaftu skutocne je citit rozdiel
na jurky som netankoval a ani neplanujem aj ked cena ja viac ako lakava
pri garancke tam prisiel tipek co natankoval plnu na jurky a od vtedy sa s autom na LPG nepohol iba benzin
najvacsi problem mam s vieckom na nadrz prve mi ukradli a druhe som stratil (zabudol na benzinke) a tazko sa zhanaju

inac som max spokojny

co sa tyka prepisu do papierov tak bez problemov
na obvodnom urade dopravy 50e + 5e + 1e kolky a tyzden som cakal na vybavenie
u policajtov som platil 6e za vydanie noveho technicaku a cakal som cca 4 dni priniesol mi to kurier
ked mate auto na leasing treba potom aj 2. splnnomocnenia od lizingovky na zapis do TP + vidanie noveho TP
ak ste zivnostnik tak aj vypis z ZIV.reg nie starsi ako 3 mesiace

co sa tyka dojazdovaj rezervy tak som ju bezne v obchodoch nenasiel ale podarilo sa mi ju kupit na vrakovisku v senkviciach za 10e
ak by niekto nevedel tak roztec srobov je 4*100 a priemer diery je ak sa nemylim 54

na to ze sa nikto nepytal som toho napisal dost :-D tak ak by niekto chcel nieco vediet viac nech sa opyta
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od _miv_ »

ak to nie je tajne momentalne mas kolko nabehhnute od vtedy ako vlastnis auto?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

_miv_ píše:ak to nie je tajne momentalne mas kolko nabehhnute od vtedy ako vlastnis auto?
posledne tankovane pri 36899 :)
rocne najazdim tak 25 az 30tis zatial od noveho roka 15 tis cize navratnost mam do 1 roku
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od miro263 »

dzigit - Co ti ukazuje palubak? Predpokladam, ze nulu, kede benzin netecie.

Mozes hodit nejake foto ako to vypada nahodene? ( konkretne kufor, motor a ovladanie ) Tnx
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od miro263 »

dzigit

Mas tam aj flashlube ?

Ako casto ho doplnas? Kolko stoji jedna napln?
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

miro263 píše:dzigit

Mas tam aj flashlube ?
Ako casto ho doplnas? Kolko stoji jedna napln?
mam aj to
prvu napln mi scuclo po 2000 tak mi to nastelovali a teraz po 6000 som tam mal este necele decko

palubak ukazuje blbosti co sa tika priemerky a dojazd ukazuje 3 pomlcky

hodnotenie po 12tisic
auto ide takmer na 100%
ked je teplo tak hned po nastartovani prepne do plynu a preto skape staci vytocit motor na 3000ot a ide ok
ked som natankoval v madarsku tak mu vyplo motor pocas jazdy ...iba raz tak tomu neprikladam doraz
ale priatelkynemu otcovi sa to stavalo casto potom zistil ze sa mu to stava ked tankuje flagu odkedy tankuje tomegas tak sa mu to nestava
primerna spotreba je 8.9
aj ked som hovoril ze jurki tankovat nebudem nakoniec som ho zacal tankovat a to po tom ako slovnaft uplne bezdovodne zacal zdvyhat cenu
z 0.49 az na 0.54 najcastejsie je za 0.52 ale v BA je takmer vsade za 0.54 v tom istom obdoby jurky zdrazel z 0.43 na 0.44 a tolko stoji aj teraz
ak si to clovek prerata tak rozdiel v cene je od 18 az po 22% zaujimave bolo ze sa mi na jurki mam o 40km vasci dojazd na nazdrz ako na slovnafte
cize teraz tankujem 2x jurki 1x slovnaft
co sa tika jazdnuch vlastnosti tak neni citit rozdiel

teraz idem na garancku tak uvidim ci sa nieco zmeni ked mi povymienaju oleje filtre a sviecky

inac mozem len odporucit
priemerne robim 100km za 4.8e
na 12000km som minul 550e
takto si kazdy moze preratat navratnost
mne to vychadza na 26.5 tisic km
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Mexican »

2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od super.soso »

Bohuzial to vyzera tak ze zase zacnem tankovat benzin v zahranici, podla predpokladov by mala ist nafta o +5centov benzin o +6centov a LPG o +10centov. Kedze nas stat nam to nechce ulahcit tak asi budem nuteni zase navstevovat rakusko a madarsko.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“