zadřený motor !

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

a.vinklar@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 21:00

zadřený motor !

Příspěvek od a.vinklar@seznam.cz »

zdarec , jsem taky zklamany mam santu 2.2 CRDi, 114 kW rv 2006, první docela velký průser nastal i prřes všechny garační pravidelné prohlidky...ps velky pruser nepocitam čepy,stabilizator atp... a to při 55 tis km se mi na dálnici při rychlosti cca 120 km/h propálel tretí píst zhořelo turbo a přidřela klika. V autorizovanem servisu nevedeli proc se to stalo nic mene to v zaruce opravily cca 230 tis.

Včera a to už mame najeto cca 210 tis a absolvovane veškeré prohlidky a servisy které nebyly zrovna levné, se motor kompletně zadřel :( . Technik mi arogantně rekl...Noo co by jste čekal když už máte najeto 200 tis...... Fakt mazec , jsem z toho docela v háji bo uzje to rok po záruce.

Sháním druhý motor protože repase v autorizovanem servisu by přišla minimalne ( podle jejich slov ) na 200 tis. Prosím Vás všechny pokud nekdo víte o nějakém volném motoru dejte mi prosím echo na emai a.vinklar@seznam.cz budu Vám dlužníkem. PS přeji hodně stestí s gazíkem a doufám že muj mazel je jen černá vyjímka . Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: zadřený motor !

Příspěvek od Hardcam »

Jestli mas automat, tak vim o novym motoru za cca 92tKc.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: zadřený motor !

Příspěvek od Engineer »

:shock:
Noo co by jste čekal když už máte najeto 200 tis
Asi by som sa neudržal keby mi to povedal.
Ak by to bol benziňák, nepoviem ani slovo!!! Ale diesel presda by mal vydržať o hodne dlhšie, či nie? Pri pravidelnom servisovaní... ](*,)
Tomu hovorím odborná odpoveď technika :(
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: zadřený motor !

Příspěvek od black_sheep »

benzinak ani slovo?? tve, 4 lety auto... podruhy motor KO :/ auto musi fachat. :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: zadřený motor !

Příspěvek od black_sheep »

navic nemel 200.000 ale 150.000!! :roll: :evil:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
a.vinklar@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 21:00

Re: zadřený motor !

Příspěvek od a.vinklar@seznam.cz »

Hardcam píše:Jestli mas automat, tak vim o novym motoru za cca 92tKc.

bohuzel , je to klasicky petikvalt
a.vinklar@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 21:00

Re: zadřený motor !

Příspěvek od a.vinklar@seznam.cz »

ok 8)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: zadřený motor !

Příspěvek od Hardcam »

za stejnou cenu by byl i pro manual, ale neni skladem. Pokud je pro Tebe cena zajimava, predam pres SZ info.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
a.vinklar@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 21:00

Re: zadřený motor !

Příspěvek od a.vinklar@seznam.cz »

a jaký to je motor ? myslim kolik má najeto , zaruka a tak ...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: zadřený motor !

Příspěvek od Hardcam »

Novy motor se zarukou, uz jsem to psal nahore.
Nebo obvolej vrakoviste, tam cena bude podstatne nizsi, ale motor bude mit neco najeto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: zadřený motor !

Příspěvek od zdenek76 »

Engineer píše::shock:
Noo co by jste čekal když už máte najeto 200 tis
Asi by som sa neudržal keby mi to povedal.
Ak by to bol benziňák, nepoviem ani slovo!!! Ale diesel presda by mal vydržať o hodne dlhšie, či nie? Pri pravidelnom servisovaní... ](*,)
Tomu hovorím odborná odpoveď technika :(
s dieslem bejvávalo tak v osmdesátých a devadesátých letech, dnes je výrobcem deklarovaná životnost diesel motoru výrazně nižší a v podstatě vždy nižší než u benzinu. Není to samo jen prostá životnost jednotlivých komponent, ale je brána v potaz náchylnost celého systému na poškození a opotřebení.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: zadřený motor !

Příspěvek od Pavel M »

Ahoj a vitej v klubu,tím nemyslím na netu a v klubu motorů v prde...Já mám santu r.v.2008 2,2 Crdi manuál a v 35 na dálnici asi taky tak ve 120 km/hod auto přestalo táhnout .kouř atd to asi znáš,dávali mě na záruku celý nový polomotor,turbo a další kladky a pod.Cena cca 250 tisíc.A taky tvrdili,že se to nestává,že to ještě neviděli a pod.Tak jsem rád,že mám kamaráda a asi Santa půjde do světa.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
a.vinklar@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 21:00

Re: zadřený motor !

Příspěvek od a.vinklar@seznam.cz »

pavle kdybych si za ty prachy koupil jinou znacku treba tuarega udelal bych asi lip, na garancních opravách jsem za cepy stabiliz. kladky atp nechal ranec který by stacil na dalsí auto. A ted navíc kompletní motor zadrenej u auta které melo porizovaci hodnotu 880 tis....a oni me reknou no co by jste chtel vzdyt uz mate najeto 200 tis...jsem na mrtvici :)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: zadřený motor !

Příspěvek od black_sheep »

to jsou teda fakt smejdi, to jim neni rovno. ja tohle ani cist nemuzu nebo si fakt toho novyho hyundaie nekoupim a pujdu jinam :P vcera jsem byl pro nejaky kramy do hyundaie a vyslechl jsem si tam ze nekdo na i30 meni synchrony.. no, at uz to auto ma nalitano kolik chce ale kua na takhle mladym aute?? ale zpatky k tobe - kam se hrajou jiny zavady, co jsem kdy u takhle cerstvych aut videl. a navic podruhy!

tak me napadlo ze bych napsal dopis dovozci nebo to auto na protest spalim na nakym hezky viditelnym miste a pokud mozno za asistence novinaru :lol: treba nekde nekdo zatahne za nitky :wink: ja vim prehnanej napad, ale prinejhorsim by te to chvili zahralo.. :lol:

teda mit doma tak trilety Santa Fe co jeste jezdi, tak uz davam inzerat potom co tu ctu. :-&
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: zadřený motor !

Příspěvek od sosi »

tak to je brutus s tým motorom!!!! každopádne neviem kolko nás tu píše, ale takéto velké poruchy mali zatial dvaja ludia, nie? u každej značky sú poruchové kusy. ty si mal smolu, že to prišlo až po záruke. tiež by ma jeblo, je to hrúza a mrzí ma čo sa ti stalo
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“