Porucha u kardanové hřídele ?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
fógl*
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Brno

Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od fógl* »

Zdravím sanťáci!

Vyskytuje se mi nějaký problém zřejmě v oblasti kardanové hřídele, který se mi projevuje takto :
Při podřazování ze 4 na 3, a také ze 3 na 2 ... ale rovněž při zařazování 2 z 1 a někdy 3 ze 2 .... častěji v nezahřátém stavu motoru, dochází ke vzniku krátkodobého "hluchého záběrového místa" (cvaknutí vůlí mezi kusy materiálu ?) během začátku vyšlapávání předtím sešlápnuté spojky ...řekl bych při synchronizaci ... Spojkou to ale není, ta funguje perfektně, neprokluzuje.
Setkal se s tím někdo ?
fógl*, new SF - 2.2 CRDi, Elegance-Black, man.
Reklama
 

master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od master »

Ono to nemusí byť kardan. Ja som mal podobné prejavy. Bola to porucha dvojhmotového zotrvačníka. Spojka nepreklzovala ale pri zmenách pomerov v náhone, vytlačení spojky, preraďovaní sa ozývalo podivné cvakanie, chrastenie. Pomohla iba výmena zotrvačníka.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
fógl*
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Brno

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od fógl* »

Díky za pozitivnější zprávu. V pátek jdu se santou do "úrazovky k chirurgovi", tak dám vědět a předtím jim slovně poskytnu tvou dílčí "lékařskou" zkušenost. ....Uvidím, pak dám info :roll:
fógl*, new SF - 2.2 CRDi, Elegance-Black, man.
fógl*
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Brno

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od fógl* »

Po vyhledání a přečtení další matérie kolem možných projevů závad na tubodieselových motorech to asi opravdu vypadá na vadný dvojhmotový setrvačník, jsem si už téměř na 100% jistý.

Měl bych ještě dotaz jak to finančně řešil Hyundai servis : uznal či neuznal tuto závadu v rámci garančního servisu ?? Já bych to měl ještě časově stihnout (tu garančku). Jak to bylo u tebe, případně co stál nový dvojhmotový setrvačník ?
fógl*, new SF - 2.2 CRDi, Elegance-Black, man.
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od master »

Porucha dvojhmoťáku na Santa Fe r. 2007 sa prejavila v prvom roku po cca 20 tis. km, oprava bola plne hradená importérom vrámci garancie.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
fógl*
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Brno

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od fógl* »

Díky za info, tak snad mi to ve finále dopadne stejně.
fógl*, new SF - 2.2 CRDi, Elegance-Black, man.
fógl*
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Brno

Re: Porucha u kardanové hřídele ?

Příspěvek od fógl* »

master píše:Porucha dvojhmoťáku na Santa Fe r. 2007 sa prejavila v prvom roku po cca 20 tis. km, oprava bola plne hradená importérom vrámci garancie.
Tak již vyřešeno: provedena výměna podložek pod předními homokinetickými klouby.
Po mé zkušební městské jízdě se mi (zatím :D ) původně projevující se krátké rázy (vůle) při změně zatížení (řazením) neobjevily. Tak doufám, že to bylo (jen a pouze) právě vyměněnými podložkami.
fógl*, new SF - 2.2 CRDi, Elegance-Black, man.
rdvanek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 srp 2010, 22:07

Jízda bez kardanu

Příspěvek od rdvanek »

Zdravím, tak na mém s najetými 135kkm mi odešlo středové ložisko na kardanu. V Servisu samostané objednat nejde, jen celý kardan za 22,5kKč bez DPH :-(
Takže si ho nechávám měnit mimo servis HYUNDI, ale trvá to dost dlouho.
A otázka zní.... dá se jezdit bez kardanu? na cca 20km jízdě to šlo bez problému, ale nevím, jak se auto zachová při prokluzu, nebo když začne pracovat ESP. Nevím totiž, kde elektronika zjišťuje prokluz jednotlivých kol.
Je fakt, když bylo auto na zvedáku s běžícím motorem a zařazenou rychlostí, tak točilo všemi koly a ne jen předními. Dle servismena je to proto, že elektronika necítí odpor na předních kolech, tak připne i zadní.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“