Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od 89majlo96 »

ja si olej skontrolujem tak 3 krat do roka
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od maco »

be.sport píše:v manualu je napsany ze se ma merit pri teplym motoru, cca 5 min po vypnuti..
takze..proto kdyz ho merim na benzince je pro me rozhodujici ze je olej mezi min a max..kdyz chci vedet kolik ho tam je a jestli neubylo tak to merim za studena..ale malo kdy stojim na rovine a pak mam chut druhej den se divat na olej..:)tankovani je min 1x tydne plna takze se da rict ze tak 5x mesicne se divam na olej na benzice:)
na benzince? :) proc to? to ma na hladinu oleje vliv mnozstvi paliva v nadrzi?? :-k
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od be.sport »

No jasne ze to ma vliv:))) hlavne ten ze je tam rovinka:)...a pri doplneni nafty do plne dochazi k vyrovnani provoznich kapalin a presnost mereni je na 0,0001 l oleje :) :) :)
:D/ :D/ :D/
proste tak...nejak mi to zustalo od minulyho auta kde jsem na 1000 km dolival litr oleje...:( a navic se ridim navodem k obsluze kde to tak je psany..
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od 89majlo96 »

ako moze dojst k vyrovnaniu hladin ? Ved to su dva uplne od seba nezavisle okruhy to s tym nema nic spolocne
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od be.sport »

to bylo myslene jako vtip ( popripade ironie )... samozrejme ze to nema vliv.....dneska jsem koukal za studena...co tam bylo pred 4,5 tis km kdyz jsem menil olej to tam zustalo.
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od Tudy »

Zajímavé, mě také při výměně oleje přelili o cca 1 cm max. rysku. Olej byl můj vlastní, takže si tím asi vydělat nechtěli :roll: . Nechal jsem si od nich přebytek odlít zpět do flašky ( cca 0,3 l).
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
PetrHK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2010, 16:30

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od PetrHK »

vlado1979 píše:Ja nechám servisnú prehliadku s výmenou oleja na servis, nebudem si nosiť vlastný olej.
To neděláš dobře Jaromíre... teda vlastně Vladimíre. :)
laufas píše: To je takovej rozdil v olejich, co mi tam caknou v servisu pri garancce oproti kupovanym a mnou donesenych?
Je, viz. níže Taky existuje vlastnost oleje, které se říká alkalická rezerva která při krátkém popojíždění a startech za studena zejména v zimě rapidně klesá. Takže hodně záleží na stylu jakým jezdíte.
matysekul píše:Oni ti tam dají olej ze sudu,který by měl být levnější,ale litr je kolikrát dvakrát dražší,než jsem schopen koupit. Proto někdo nosí vlastní olej.
Hlavně do takového sudu s nálepkou Shell, Castrol, apod se dá nalít olej Starline, Global, Delphi a další "značky" taktéž se sudu, což jsou ale svinstva vyrobená z recyklátů ojetých olejů. A když takový 209 litrový sud značkového oleje stojí 40-50,000 a sud svinstva 15,000 přičemž ho prodám zákazníkovi za cenu značkového s marží 200-300% + sazba za práci, tak si jistě dokážete představit ten vejvar... :twisted:
Další oblíbená praxe je, že se olej nevypouští ale jen odsává, filtr se nevyměňuje, ale jen se naúčtuje nový. Bohužel oblast provozních kapalin je tak záludná, že zkuste se se servisem u soudu hádat, že vám tam nalil něco jiného než tvrdí účtenka. Tím samozřejmě netvrdím, že jsou všichni takoví a samozřejmě můžete ve slepé víře nechat vše na servisu, ale vzhledem k tomu co za kopyta tam dělají, protože každý trošku šikovný mechanik se už dávno udělal pro sebe, je dobré se mít na pozoru.
Navíc servisování auta ve značkovém servise není podmínka pro udržení záruky a já výměnu oleje nechávám dělat v servisech jako Halfords (blahé paměti), BestDrive apod. kde na vlastní oči vidím že olej pořádně vypustí, naleje tam to co si přinesu, vymění filtr apod. Klid duše a úspora peněz a 30 minut času za to myslím stojí.
Možná je to paranoia, ale pár letních brigád ve značkovém servisu jedné nejmenované německé značky mi otevřelo oči.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od Hardcam »

208 litrovy :mrgreen:
muj dalsi olej bude MOL Dynamic Essence 5W30, koupil jsem ho za pekny penize a pro muj motor je velmi vhodny. Poradil jsem se s clovekem, ktereho beru jako guru na oleje (cert), takze verim, ze jsem pro auto udelal maximum. Nicmene, ani to, ze si do znackoveho servisu prinesu vlastni, mi na klidu neprida. Baleni se da bokem a nacerpa se sudovka. Dokud budu za zavrenymi dvermi, muzu pouze doufat, ze jsem 800Kcza olej nevyhodil do vzduchu.
Jinak verim tomu, ze v Hyundai se pouziva olej Shell, se kterym Hyundai prodluzoval smlouvu na dodavky. On je totiz pri tech dodavkach vyjde olej na tak smesne penize, ze pouziti Starline by se nevylatilo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
PetrHK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2010, 16:30

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od PetrHK »

Hardcam píše:Jinak verim tomu, ze v Hyundai se pouziva olej Shell, se kterym Hyundai prodluzoval smlouvu na dodavky.
To je asi ale smlouva na první náplně z výroby, ne?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od Hardcam »

Co mi bylo receno, tak ne jen z vyroby. Nedavno o tom i vysel clanek a chytra knizka taky pise, abyvhom pouzivali Shell. Nektere autoservisy maji vyhradne Shell, jinde pouzivaji Castrol SLX.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od pietro32i »

Hardcam píše:Jinak verim tomu, ze v Hyundai se pouziva olej Shell, se kterym Hyundai prodluzoval smlouvu na dodavky.
Hardcam píše:Co mi bylo receno, tak ne jen z vyroby. Nedavno o tom i vysel clanek a chytra knizka taky pise, abyvhom pouzivali Shell. Nektere autoservisy maji vyhradne Shell, jinde pouzivaji Castrol SLX.
Tak ako to vlastne je, používa Hyundai Shell alebo Castrol? Mne v servise povedali, že Castrol, kdesi som však tiež čítal, že Shell. Nemala by byť v tomto politika jednotlivých značkových servisov v ČR&SR rovnaká?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od jarko85 »

Neviem či sa to tu už niekde riešilo, odpoveď som nenašiel. Začne svietiť v palubnom počítači kontrolka servisného intervalu? Teda tých 20000 km?
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od airwaves »

Tak to by mě velice zajímalo, jaký olej požaduje servisní knížka pro motor 1,4 CVVT. Pokud stejnou specifikaci jako 1,6 CVVT který vlastním, pak neznám olej od Shelu a nebo Castrolu který by splnil současně požadavek specifikace API SM a ACEA A5. Rád bych se pletl ale poraďte??? Potom tam fakt lejou "něco" ze sudu co je třeba SL/A5 Magnatek v lepším případě a nebo Helix Ultra VX SM/A3. Obé 5W-30. Osobně bych použil Sunoco Crystal C2 splňující současně SM i A5 nebo Mobil1 ESP Formula SM i A5, nebo Mogul Extreme SM i A5 a nebo třeba Liqui Moly Top Tec 4200 SM i A5. Nejsem tribotechnik tak mě opravte jestli olej nemusí splňovat obě specifikace současně ale já to tak pochopil a některé oleje to plní. Domnívám se že A5 je důležité pro správnou funkci hydraulických zdvihátek a systému CVVT stejně tak jako 5W-30.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od matysekul »

jarko85 píše:Neviem či sa to tu už niekde riešilo, odpoveď som nenašiel. Začne svietiť v palubnom počítači kontrolka servisného intervalu? Teda tých 20000 km?
Nezacne ;) Musis si to ohlidat sam.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Jaký motorový olej - 1,4i MPI DOHC CVVT

Příspěvek od S0T0 »

airwaves: ty máš v manuálu psán přímo olej A5? v manuálu pro i30 je A3, SM a viskozity 0w40,5w30 a 5w40...tu A5 bych si do motoru nedal a po poradě s pitrisem to bylo jenom odsouhlaseno...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“