Hyundai coupe ke koupě

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od Espero »

Dneska jsem po dovolené jel kolem Autopalace Butovice a nabízejí tam I 30 - model r. 09 nový za 179 tis. Kč.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od Hardcam »

To je hodne dobra cena. Nekomu to muze stacit, ale je to opravdu holy zaklad.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od pepan »

pavle -ohledně k těm hláškam jak píšeš u vw
jsou lidi-např jako moje máti.kteří nemají čas ani místo si pamatovat na to,kdy byli v servisu ..kdy tam bylo tohle a tamto...to jsou právě ti ,kteří to ocení a vyhovuje jím to..ta hláška stejně po nastartování za 5vteřin zmizne...
:wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
spaly
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 lis 2008, 22:49

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od spaly »

ja treba hledal vodu s chladici kapalinou ...pet minut jsme tam cumel jak kreten a nic jsme nenasel.....
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od Hardcam »

pepane, ja mluvil predevsim o pozarucnim servisu, kdy je nutne konotrolku vynulovat po kazem servisu, jinak sviti. A to jen tak nekde neumi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Chci koupit toto, prosim radu

Příspěvek od zdenek76 »

ono na většinu aut je finta, jak se kombinací otočení klíčku zapalování a stisku tlačítka těch servisních hlášek zbavit. Ale jinak souhlas, tyhle servisní hlášky mě štvou taky.

Nicméně nemůžu souhlasit (aspoň zatím) s "radsi min vybaveny a novy nez stary luxusni vrak", před Santíkem jsem měl ojetiny a teď mám taky. Manželka má za naše soužití druhé auto a taky ojetinu. Možná jsem měl štěstí nebo dobře vybíral a vždy preferoval historii a stav vozu před stavem tacho, ale do žádné ojetiny jsem se finančně nevysypal. Když to vezmu zhruba:
- Omega, tak jsem ji kupoval se 180t km a za tři roky do ní dal na údržbě: nový výfuk (2.700 Kč), obložení ruční brzdy (600), EGR ventil (900). K tomu samo běžná údržba olej/filtry. Auto bylo po prvním majiteli s plným servisem, takže jsem třeba nemusel dělat rozvody.
- VW Polo, koupeno se cca 120t km po prvním majiteli se servisní historií, za tři roky na údržbě: zapalovací kabely (650) + olej/filtry
- Mercedes A, koupeno se 132t km, druhý majitel se servisní historií, za rok a půl na údržbě: kladky a klíňák (1.600) + olej/filtry.
- Audi A8, koupeno s 282t km, po prvním majiteli se servisní historií, na údržbě zatím nic

Santík byl nový, takže za čtyři roky samo na údržbě nestál nic, ale časem bude taky chtít své. Takže z hlediska financí byla koupě nového vozu mou nejhorší investicí neb za ty peníze si můžu každýho půl roku kupovat novou ojetinu typu A8, starou hodit ze skály a po čtyřech letech na tom budu finančně pořád líp. A ač byl Santík super a sloužil věrně, nutno uznat, že jeho interiér po čtyřech letech a 45t km vypadal podstatně "ojetěji" než je u té 14 let staré audiny s 300t km na krku. Ale to už jsem psal, že je věc kvality materiálů a zpracování, které jdou v posledních letech v rámci šetření do kytek a auta pak vypadají po 100t km na smrt. Jako mít stodolu nebo velkou garáž, tak si fakt koupím dvě tři limuzíny z devadesátých let do zásoby. Protože při současném trendu dowsizingu nebudu mít za pár let z čeho vybírat :)
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
mazak19
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 dub 2010, 15:40

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mazak19 »

Ahoj dlouho jsem tu nebyl. Coupéčko jsem už koupil asi před měsícem. S autem jsem spokojený ale, zrovna mám jeden problém a docela důležitý, nemůžu nastartovat. Asi před 14 dnama mi to nechtělo vůbec chytnou , na druhý den sem odpojil a zapojil zapalovací kabely ( byly nějajé pomotané a vyjeté z drážek ) a chytlo mi to. Potom byl týden klid, pak mi to párkrát nechtělo chytnout napoprvé tak sem vyměnil svíčky. A na druhý jsem ráno nastartoval a odpoledne konečná a už to nejde vůbec. Normalně to točí, baterka je OK ale nechytá to. Nenapadá někoho co by to mohlo být? Mužou to být třeba vadné ty kabely??
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

jo, nebo čidlo na klikovce, stává se to často, jen mně se to vyhýbá :-). Pokud to nechce chytat jen zatepla, pak čidlo teploty chl.kapaliny
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
mazak19
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 dub 2010, 15:40

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mazak19 »

Ted uz to nechyta vubec.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

zkus pohejbat kabelem od toho čidla, nejlépe ho proměřit multimetrem na odpor.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
mazak19
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 dub 2010, 15:40

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mazak19 »

A kde ten kabel najdu??
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

čidlo klikovky je dole na bloku motoru, myslim že na straně výfuku, kousek od setrváku, možná mám foto.

Tak foto jsem našel, tohle je foto když jsem měnil parohy. Čidlo označený červenou šipkou, to velký čidlo na fotce v katu je lambda, té si nevšímej.

Obrázek
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

mirpie píše:čidlo klikovky je dole na bloku motoru, myslim že na straně výfuku, kousek od setrváku, možná mám foto.

Tak foto jsem našel, tohle je foto když jsem měnil parohy. Čidlo označený červenou šipkou, to velký čidlo na fotce v katu je lambda, té si nevšímej.
jsem nevedel ze patris mezi vysokou zver a menis parohy :lol: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
mazak19
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 dub 2010, 15:40

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mazak19 »

Díky zkusím to.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Koupím Hyundai coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

black: měnim vše co je třeba :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“