Zabezpečení i30 proti krádeži.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od alarm »

kekso77:
chápem, že ludia majú rešpekt pred zásahom do auta-vyvalili za to kopec peňazí......
ale je lepšie priznať, že na to človek nemá, ako to rozvrtať a potom hladať pomoc...
Ten vypinač je ale veľmi jednoduchá vec. V princípe prestrihneš drôt (ale ten správny :mrgreen: ) a dáš tam vypinač.
Nedokonalosť systému je v tom, že nemáš signalizačnú ledku, ktorá by ti povedala: "nezabudol som" a v neposlednej miere aj to, že je to vypinač, ktorý musíš niekde umiestniť.
Dá sa ale (ak dobre uvažujem) urobiť jednoduchá finta, ktorú by ti prípadný kamarát-znalý elektriky mohol urobiť.
Dá sa ako tajný vypinač použiť existujúci gombík, napr. na ovládanie hlasitosti rádia na volante.
Jedným relátkom sa dá presmerovať funkcia tlačítka na rádio/ tajný vypinač, pretože rádio a teda aj ovládač hlasitosti rádia sú funkčné LEN ak je klúč v spinacej skrinke. Ak nie je, teoreticky môže spínač čosi iné....

Ak prestrihneš drôt, už je to "vidno"-ale je to schované pod plastami...
Nebudem ťa nahovárať na to aby si si to urobil sám, aj keď určite si už dokázal a zvládol 100 x ťažšie veci.. [-X
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
kekso77
*
Příspěvky: 27
Registrován: 24 črc 2010, 22:14

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od kekso77 »

Alarm: velmi zaujimavo a prefikane vymyslene =D> nuz budem o tom uvazovat ked mi to dojde... mas pravdu-urcite su aj tazsie veci, ale nerad by som sa pustal do niecoho co som este nerobil, predsa ak niekto spravi chybu, napravat to je ovela narocnejsie.. inak ak to mas takto spravene, ukazujes verejnosti/ pripadnemu zaujemcovi, sposob ako to obist.. dal by som si na to vecsi pozor, ale samozrejme si cenim-e tvoje rady :)

Straggler1984: clovece to mi je luto.. ale clovek sa aspon moze poucit do buducna, aj ked sa Hyundaie tak nekradnu (ako Schade/Wolksfagen/BMW a pod.) stale by bolo dobre mat aspon nieco ako poistku... ved, čo keby ? ... a zas mas v tom aj ochranu pred vandalmi a coraz castejsimi vykyvmi pocasia
Hyundai Tucson 2022, 1,6 T-GDi, HEV, Family, Serenity White Pearl
Hyundai i30cw 2010, 1.4 cvvt, Comfort + smart pack, Indigo Blue
ex: Peugeot 206 2008, 1.4 i, Generation, Diablo Red
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od alarm »

ja tom mám urobené a domyslené ešte ďalej. To čo som sem napísal som myšlienkovo prekonal asi pred 15-timi rokmi. :mrgreen: (ale stále je to dobrý tip)
Niekoľko zovšeobecnení, pretože problematike zabezpečenia vozidiel sa venujem amatérsky už veľmi dávno:

1)Zabezpečovačka by mala fungovať tak, aby sama automaticky začala byť funkčná po odchode vozidla bez nutnosti zapínať ju, alebo niečo stláčať, prepínať....samospustenie sa dá vyriešiť napr. vytiahnutím klúčika zo spínačky. :idea: (po 10-tich štartoch denne si ani bohovi nikto zodpovedne nespomenie, či ju aktivoval pri odchode z vozidla)

2)Ak si niečo namontujem do auta, je dôležité vedieť pred naštartovaním, že je to deaktivované,
takže nejaká ledka.... :idea:

3)Ak sa robí zásah do kabeláže a použijú sa aj nejaké polovodiče, treba si uvedomiť, že sú to tiež len súčiastky, a taký tranzistor raz môže prdúť, kondík po čase vytečie...a preto treba na skrytom mieste urobiť konektor, ktorý po zapojení protikusu uvedie vodiče do pôvodného zapojenia a tým sa zruší dorábané zapojenie. :idea: Nič tak nevie človeka nahnevať, ako keď sa pokazí niečo, čo tam nemuselo byť, a bez čoho by auto normálne fungovalo ](*,)
A to je jeden z dôvodov, prečo neuznávam sériové zabezpečovačky (problém s deaktiváciou), a po druhé, každý zlodej si sériovú zabezpečovačku dokáže kúpiť a pretestovať, prípadne nájsť slabiny.... :-#
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od markus78 »

Po zkušenosti s krádeží auta, které mělo zamykání zpátečky jsem se poučil, různé alarmy a zamykače jsou vyhozené peníze, protože i se slevou na pojistce se to v rozumné době nevrátí.
U nového auta to proto řeším tak, že ho normálně pojistím a k tomu si u Maxima pojišťovny vyřídím na 3 roky pojištění amortizace Maxigep http://www.maxima-as.cz/pojisteni_maxigep.php stojí to cca 12000 na celé 3 roky a když je totální škoda (prostě auto na odpis buď havárií nebo krádeží), tak vám maxima doplatí to, co vám poníží u normální pojistky.

Zabezpečení může snížit pravděpodobnost krádeže, ale nevyřeší to totálku havárkou, záplavou atd.

A ještě k tomu zabezpečení, stačí aby jeden ze zlodějů sedl do auta, vyšlápl spojku a odtlačí to nebo to odtáhnou na laně na místo, kde na to mají klid. Nebo to stačí během pár minut naložit jeřábem na odtahové auto stejně, jako v Praze odvážejí špatně zaparkovaná auta.
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Uživatelský avatar
kekso77
*
Příspěvky: 27
Registrován: 24 črc 2010, 22:14

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od kekso77 »

alarm: parada, majstrovske dielo =D>

markus78: bohuzial mas pravdu, tie systemy su dobre akurat na amaterov
ale zaujimalo by ma, aka je prax co sa tyka toho Maxigep/resp. Eurogap (u nas), teda skutocne skusenosti niekoho kto to uz cez nich riesil - po totalke alebo kradezi ti preplatia do posledneho halieru/centu celu zostatkovu hodnotu?
Hyundai Tucson 2022, 1,6 T-GDi, HEV, Family, Serenity White Pearl
Hyundai i30cw 2010, 1.4 cvvt, Comfort + smart pack, Indigo Blue
ex: Peugeot 206 2008, 1.4 i, Generation, Diablo Red
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Hardcam »

markus: k tomu neni coc dodat... =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od markus78 »

kekso77 píše:ale zaujimalo by ma, aka je prax co sa tyka toho Maxigep/resp. Eurogap (u nas), teda skutocne skusenosti niekoho kto to uz cez nich riesil - po totalke alebo kradezi ti preplatia do posledneho halieru/centu celu zostatkovu hodnotu?
Nikoho konkrétně neznám, koho by museli vyplatit. Vím, že to nabízí více firem, ale vybral jsem si Maximu, protože to je normální pojišťovna a akciovka, žádné s.r.o.
Jsou dvě možnosti, buď je ta pojistka bez spoluúčasti nebo s ní, když je to s ní, tak proplatí i spoluúčast, která je v klasické pojistné smlouvě.
A ještě jedna důležitá věc, limit je 50% pojistné částky nového auta.
Vědět o tomhle produktu hned od začátku, tak jsem u prvního auta finančně nekrvácel a tehdy mě to poučilo ještě o tom, že klasický leasing už nikdy a každého koho znám od leasingu odrazuju a daří se mi to :-)

Příklad:
Nové auto stojí 300 000, a maxima podle pojistných podmínek proplatí maximálně 150 000 (je to i ve smlouvě).
Po 2 letech je totální škoda, zůstatková hodnota je například 200 000, spoluúčast je 5%, takže člověk od klasické pojišťovny dostane 190 000.
No a Maxima proplatí buď 100 000 nebo 110 000 do těch 300 000, záleží, jak je uzavřena smlouva, druhá varianta je o něco dražší.
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Killer »

No ja nevim, prd se v tomhle vyznam, ale kdyz jsem si sjednaval pojisteni, tak jsem si urcil, na jakou castku to chci a dal jsem tam 326000 (cena auta) a uz druhym rokem to tak je. Predpokladam spravne, ze kdyby nedej boze neco, tak mi daji tech 326k? Nebo zbytecne platim neco, co pak stejne nedostanu?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

Ano, do jisté míry. Pokud totiž poklesně tržní cena vozu (nejvíce vzhledem k věku auta), pak pojišťovna plní opravu škody jen do výše tržní ceny. Pak je na pojištěném rozhodnout se, zda si případně doplatí rozdíl při opravě nad hodnotu tržní ceny, nebo si nechá vyplatit jen peníze a auto prodá jako poškozené. Fakt ale je, že je zapotřebí mít určitou rezervu ve výši pojistné částky havarijního pojištění na ostatní možné náklady (odtah, případně tzv. záchranné náklady - vylovení např. vozidla z řeky, což havarijní pojistka taky kryje, související škody - např. v důsledku vylití oleje do vody by pak krylo povinné ručení určené pro třetí osoby.) Neboli těsně po uzavření pojistky, pokud je pojistná výše stanovena kupní cenou nejsou v podstatě dostatečně kryty ty ostatní nebo záchranné náklady v případě totální škody. Později, jak auto stárne se pro tyhle náklady otevírá prostor.

Tady abstrahuji od pojištění GAP, které není pojištěním havarijním, ale pojištěním čistě finančního rizika.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od markus78 »

Killer píše:No ja nevim, prd se v tomhle vyznam, ale kdyz jsem si sjednaval pojisteni, tak jsem si urcil, na jakou castku to chci a dal jsem tam 326000 (cena auta) a uz druhym rokem to tak je. Predpokladam spravne, ze kdyby nedej boze neco, tak mi daji tech 326k? Nebo zbytecne platim neco, co pak stejne nedostanu?
Vidím, že tady bourám iluze :?

Auto může být pojištěné na novou hodnotu nebo časovou hodnotu:

Nová hodnota (326 000):
-při opravě pojišťovna hradí celou cenu nového dílu nezávisle na stáří vozu

Časová hodnota (po 3 letech například 170 000):
-pojišťovna hradí jenom část nového dílu nebo je potřeba opravovat použitým/levnějším/neoriginálním dílem

Totální škoda (krádež nebo škoda, která převyšuje aktuální cenu vozu)
-je jedno, jestli je auto pojištěno na novou hodnotu nebo časovou hodnotu, protože pojišťovna vyplatí částku, za kterou se dá koupit auto v podobném stavu a stáří, takže vyplatí těch 170 000 mínus spoluúčast.

Samozřejmě můžou existovat různé výjimky a odchylky, ale všechno to je popsané v pojistných podmínkách, které jsou součástí smlouvy. Tak jak jsem to popsal, tak to prostě obecně funguje a když člověk nemá havarijní pojištění a někdo vás sestřelí a máte staré auto, tak jestli se nepletu, tak z povinného ručení viníka taky nezaplatí všechno, pochybuju, že na 10 let staré auto nějaká pojišťovna zaplatí úplně nové dveře. Potom začínají hrátky na "uvedení do původního stavu", vyřešení rozpočtem a podobně, ale to by nám nejlépe popsal někdo, kdo pracuje v pojišťovně.
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Ahoj,
má někdo nainstalovaný GPS lokátor v autě?
Já jsem si nainstaloval svépomocí. V případě, že vozidlo změní polohu je odesláno postupě 10 sms-ek o poloze vozidla. Povedlo se mi to náhodou otestovat letos v Chorvatsku při přesunu z ostrova Pag na pevninu trajektem. Úplně jsem zapomněl, že když je vypnuté zapalování, nesmí se poloha vozidla změnit o víc než 400 m.
Kdo se chce kouknout, na první doručenou sms-ku, stačí překopírovat souřadnice do

http://www.satmaps.net


Poloha vozidla je zelená šipka!!! NE červená plácačka !!! to je nejbližší objekt zadaných souřadnic.

44d35.0442N
014d57.1310E


Zvolil jsem vzhledem k nízké ceně jako další doplněk k zabezpečení vozidla.
http://www.levnealarmy.cz/eshop/pagery- ... zator.html
na uvedeném odkaze je i návod.
RR
Naposledy upravil(a) Ruska.ruleta dne 04 zář 2010, 09:37, celkem upraveno 1 x.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Hardcam »

Zadani souradnic mi nefunguje...ale vypada to zajimave.Ja premyslim o umisteni tleefonu s GPRS a aktivaci sluzby nekterho z operatoru. Sice mene presne, ale pro orientaci dobry, za tu cenu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od oKo »

dole na té stránce je návod: místo znaku stupeň je třeba napsat malé d. Ta přesnost lokalizace je ale zoufalá.
Naposledy upravil(a) oKo dne 04 zář 2010, 05:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od oKo »

Hardcam: myslíš lokalizaci mobilu?
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Máš pravdu, v SMS-ce je místo "°" malé "d", protože SMS brány tento znak neumí přenést. Naopak Google mapy, nebo mapy na Seznamu zase naopak potřebují tento znak "°" . Na satmap se to zadává tak jak to je (omlouvám se, souřadnice jsem dal už upravené na google mapu a zapomněl jsem dát odkaz, tak jsem předchozí zprávu upravil)

Přesnost lokalizace je na metr, mnohokrát ověřeno !!

Souřadnice se musí zadat přesně ve stupních a minutách (dělení je 60 !!!) jinak když se tam dá "." je to soustava dělená 100 ! Pak je místo jinde na mapě o cca 50-200 km než se opravdu nachází vozidlo. Zelená šipka na mapě je vozidlo( místo protnutí souřadnic, červená "plácačka" je nejbližší objekt na mapě. Na Google se dá použít 60 i 100 soustava.

Nemůžu si stěžovat, mám v tom SIM Vodafonu tarif Odepiš s 10,- Kč měsíčně a SMS do sítě Vodafone do 0,50 Kč a roaming 3,34 Kč celá Evropa i Chorvatsko.

Jediný co mi trochu vadí je nemožnost chránit SIM PINem, jedinou ochranu proti zneužít a provolání horentní částky je nutnost nastavení stropu provolané částky za zúčtovací období. Odeslání dosaženého stropu na jiné číslo je možné, ale jen na číslo Vodafonu (dá se po odeslání PINu pro komunikaci s operátorem navýšit opět na uvedenou částku. Mám nastaveno upozornění při dosažení 300,- Kč a blokování SIM při 500,-Kč a pak je odchozí volání a SMS zablokováno do konce zúčtovacího období )
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“