Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Farrael »

Ahoj kluci snad tu někdo bude vědět. Jak jste se tu někde mohli dočíst, tak jsem na začátku července škrábl souseda před domem. Policajty jsme nevolali sepsali jsme to a nahlásili na policajty. On to pak odvezl na Jarov a tam to nechal opravit no a teďkom po něm chce při převzetí vozu prej likvidátor nějakou amortizaci či co. Dělá to 2,5 hadru. :roll: On samozřejmě to nechce platit celý a chce jít na půl. Což o to. Ale mě teď zajímá co to sakra je? Už jen kvuli němu i kvuli mě. Litr neni pro mě zase tak málo - na zemi ho nenajdu a za b) dyk je to auto sakra pojištěný, tak jaký peníze navíc. Vše má jít přece z pojištění ne? On je pojištěný jinak pro info u Český a já u ČSOB.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od zdenek76 »

nechce po něm spíš spoluúčast? Amortizace by byla, kdyby mu ten díl dali nový a tím pádem jakoby staré auto zhodnotili
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Farrael »

Nn spoluúčast to není. Je to amortizace. Auto bylo opravené v originál autoservisu na Jarově. Byl odřený zadní nárazník. Passat to byl r.v. odhadem od 2005. Otázka jak moc má najeto a kdy se v tom roce "narodil". Jinak co jsem četl tak názory se na netu různí. Někde se píše, že to je u starého auta víc než pět let a víc než 100 000 km - nevim jestli je to a zároveň či nebo normální. Ale zase jinde jsem četl, že to je jen fígl pojišťoven jak si víc namastit kapsu.
Dál jsem taky četl, že to po mě chtít sice soused může, ale vyhrát to nikdy u soudu nemůže. Neboť zákonnou část jsem splnil a tedy tohle už ze mě dostat nemůže. Ale zase je to jen tisíc korun co po mě chce a nejsem taky mrcha. Spíš mi ale jde o princip...
Jinak si to budu muset to co mu opravovali nechat pořádně ukázat. Protože co si pamatuju tak jsem mu škrábl lak a odpadla a rozlomila se ozdobná lišta. Takže max se měnila ta lišta a ta snad nestojí tolik a na lak se amortizace nevztahuje... ](*,)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj,

loni touto dobou jsem si to šinul v obci po hlavní a z boční ulice si to do nás napral 83letý důchodce s R5.... Celej bok byl KO, totálka a nikdo po mě žádnou amortizaci nechtěl. Dojel likvidátor sepsal a nafotil zbořeného MEKa a sepsal výbavu, kilometry a pak došlo vyjádření že je škoda 15000Kč a že zůstatková hodnota je 1200Kč a tak mi poslali 13800Kč a bylo hotovo. Auto jsem si opravil sám, sice jsem ho lákl jiným odstínem, ale čert to vem, jezdí (nyní už u dalšího majitele :lol: ). Šlo o R19 1,8 65kW, r.v.1993, najeto 260tis. km, měla střešák, mlhovky, el. okna a zrcátka, centrál, imo., airbag, klimu atd. ....... Žádnou amortizaci po mě nikdo nechtěl????
Soused by se o to měl víc informovat zda ho nechtějí natáhnout??? Mělo by to být placené ze zákoného????
.........
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od black_sheep »

nic po nem nemuzou chtit, od toho se to ruceni plati!

podle me to je naka svinarna zase.. :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Farrael »

Tak auto je dokonce 2006. Tak to by to ani neměli mít nárok to chtít po něm mrchy :?
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od zdenek76 »

pokud to jde z povinného, tak pojištovny téměř vždy uplatní amortizaci. V plné výši nebo dorovnání z povinného se řeší z havarijka.

Např. dali mu novou tu ozdobnou lištu za 2.000 Kč, amortizace u 4 roky starýho auta je plácnu 30%, takže pojišťovna z těch 2.000 Kč zaplatí 1.400 Kč a 600 Kč musí zaplatit kámoš. Tak to prostě je, pojišťovny to mají v podmínkách, které uzavřením pojištění přijímáte.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Farrael »

Ano, ale pokud je i v tom zákoně napsáno u aut starších pět let, tak je to přece blbost ta amortizace. Tátovi taky někdo zbořil bok novýho megana letos a nic nedoplácel. Kdyby tam ty chytráci uplatnili tu amortizaci tak se ani nedoplatí. U toho auta staršího pěti let neřeknu, ale u čtyři roky starýho auta mi to přijde pořád blbost to uplatňovat, když to maj i v zákoně no...
Njn v Němcích se o člověka pojišťovna postará, tady v tomhle blbym státě tě sedře z kůže a ještě ji za to platíš...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od black_sheep »

to je jako kdyby clovek mel auto havarkou zhodnotit :/
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od zdenek76 »

však ono to tak je, nabouráš auto s kvetoucím blatníkem a z povinného ti zaplatí nový blatník s lakem, takže v podstatě si to zhodnotil
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od black_sheep »

jo tak to je mozna teorie. pochybuju ze na mojem 14 let starym coupe bude nekdo zjistovat jestli jsem letos nedaval fungl novy original blatniky. budou to pocitat jako 14 let stary. takze..... #-o ](*,)

hlavne radeji orezly blatnik nez nabourany auto!! :!: a to kdyz tu havarku priznas cenu snizi daleko vic, nez zvysi oprava rzi. jenze kdo to prizna, to je dalsi vec.. :/
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Hardcam »

je to jak pise zdenek.
Nedavno na jinem foru byl kluk, ktery mel nehodu s mazdou 6. Skoda byla vysoka, nejakych 250klacku (docela jsem se divil, co soji jeden blbej 16" elektron). Vinik nehody nebyl, ale musel doplatit amortizaci pres 20 tisic Kc, jelikoz mel cely bok novy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Farrael »

No co jsem tak četl diskuze jinde na forech, tak je to hlavně taky o těch lidech kam to strčej. Většina to dá do originál servisu co má poblíž a dopadnou takhle. Jednoznačně lepší je to dát na rozpočet, nechat opravit u známého a obvykle na tom člověk i vydělá. Či případně to dát do servisu, který má smluvený pojišťovna a také se neplatí nic. Jenže to bohužel lidé nevědí no...
Další věc je dost přístup pojišťovny no ](*,)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bouračce

Příspěvek od Aleš »

Loni mi do boku 15 let starýho auta najel kámoš, ta část byla K.O. Na pojišťovně se to sepsalo, nafotilo a pak jsem to dal do servisu. Když jsem si auto přebíral nikdo po mě nic nechtěl ani po tom kamarádovi co do mě najel. V jaký to bylo částce vůbec netušim, nezajímal jsem se o to, jemu to šlo z povinnýho a o prachy se postaral servis.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Amortizace? aneb snad budete vědět. - vyřizování po bour

Příspěvek od Hardcam »

farrael: jj, in ten s tou Mazdou to dal do Mazdy. Kdyz to nedas do origo, tak mam dojem Ceska pojistovna respektuje ceny dilu AutoKelly.
Ja to za sebe vzdycky nechal nekoho resit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“