Hyundai ix35

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Na to, ze jsi Rus (dle .ru v mailu), je Tvoje cestina skvela.
No, co na to rict? Nikdo jeste nemel moznost se v tom svezt. Diky mensimu objemu sice pujde pekne vytocit a dynamicky bude odpovidat prumernemu osobaku, ale postrada to svuj hlavni ucel. SUV bez 4x4 se na silnici chova nevypocitatelne. Za sebe bych volil bud 4x4 2.0 nebo uplne jine auto - klasicke a lepe vybavene. Classic je holatko.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od azibrov »

Dik za odpoved. Jinak 4x4 nepotrebuji, sli jsme do vetsiho hatchbacka. Take mame dost omezeny rozpocet. Mame 2,5 mesicnu holcicku a nechci makat jen na auto. Ale ix 35 strasne nam se libila. Vyber byl mezi focusem, qashqai a ix 35. Mozna spravne bylo jit do focuse. Ale osobne si myslim ze auto musi padnout do oka (jak se satlo u ix35). Pak rozhodoval kufr a bezpecnost. Objednali jsme s zenou (je ceska) k tomu i klimatizace. myslim ze vybava nam staci. Bezpecnost je stejna ve vsech verzich. Chceme absolovat pristi rok cestu na vychod. Tak to byl dalsi duvod. Cesty tam jsou katastrofalni, a suv je suv i kdyz jen 2wd... Co se tyka 1,6, tak jsem hodne cetl treba o qashqaji s podobnou motorizaci. A dost lidi rekli, ze je dostatujici. Nejsem zavodnik a jezdim prevazne s rodinou. Myslim ze 99kw o proti 85 u qashqai budou mi vyhovovat. Hmotnost aut je stejna... Cetl jsem neco o systemu start end stop, ktery se dodava s timto motorem. Ale prodejce nebyl schopen neco o tom rict. Takze nevim jestli tam vubec bude...
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Vidis, na ty technicke zmeny jsem neodepsal. Muj soukromy tip je, ze se jedna o marketingovou zalezitost. Pokud se ovsem nezmenila Euronorma, to by pak snizeni vykonu na ukor plneni emisi bylo prirozene.

Pokud Ti prodejce o ISG nic nerekl, tak je to moula, protoze se pouziva nejakou dobu uz v i30. Silnice jsou katastrofalni i tady, takze do jiste miry chapu, ze jste ve dvoukolkach sahli prave po ix35. Focus ma skvely podvozek, nicmene na rozbite silnici prd platny. Tu neohrabanost 2WD SUV poznas az v zime, ale take hodne zalezi, kde se s autem budes pohybovat. V Praze to je fuk...pokud je to jak pises, myslim, zes zvolil dobre. Ja sam uvazoval o 2WD predchudci, Tucson. Taky jen proto, ze to je velky auto.
ix35 bude pravdepodobne muj dalsi povoz (alespon bych si to pral, jeste o tom muze rozhodnout nova ic25 a ova Elantra), ale urcite 4x4 a 2.0 benzin.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od azibrov »

Zbejva jen pockat na vuz a pak uvidime. Snad nebudeme toho litovat (auto je na leasing). Je to krasny vuz a doufam ze nesklame. Bohuzel nikdo jeste nemuze rict neco o 1,6 gdi. Nezda se mi nutny mit plny pohon na obycejni silnice. Do terenu nejezdim... I kdyz na vychode da se srovnat silnice s terenem... Co je tu hrozna silnice, tam je hned po rekonstrukce... Zadna sranda. V zime doufam o nas se postara ESP a ABS. Jezdime ted starym renaultem meganem bez ABS, nemluvim o ESP. Takze pro nas je to obrovsky pokrok. A ten vnitrsni prostor fascenuje nejvic. Hyundai nabizi mnohem vic komfortu a prostoru nez konkurenti. Qashqai ma mali kufr a vadne tlumice. Kuga je drahy, stejne jako tiguan. Sportage... Na tu jsme koukali pred IX35 ale subjektivne mela mensi kufr... Takze volba byla pomerne jasna. Jeste jsme uvazovali o seat Altea XL, ale ta zene se nelibila. Takze nevite jestli system ISG dodava se standartne s motorem 1,6 nebo za doplatek?
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Otazka je, zda se tam vubec da dat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od havros »

Změna výkonu byla kvůli použití jiné metodiky u předchozího měření.
Jelikož motor nebyl v Evropě dostupný, použily se údaje z Asie, kde se používá trochu jiný jednotný standard měření :wink:
Proto ze 103 kW je rázem 99 kW
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od saldy »

No budem tady sledovat jak si tenhle malej GDI povede, zatim si myslim, že je určený především do i30, teď ale pomáhá protlačit nové auto.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Bangla
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 črc 2010, 17:26

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Bangla »

No on se castecne snizil i kroutak ze 170nm na 167nm a je dostupny az v 4850 otackach, pokud se nemylim predtim to bylo nize okolo 4200-4600. Pokud se vsak podivam na hodnotu zrychleni 0-100, zvladne to dle papirove hodnoty za pouhych 11.1s, 2.0CRDi v automatu za 11.3 a 2.0i za 11.2 sekund, take samozrejme automat. Tato hodnota se bezne vyskytuje i v realu, neni to neco jako kombinovana spotreba na kterou se v drtive vetsine pripadu automobily nedostanou, takze to beru jako smerodatny vykon a motoru a nevidim duvod aby vykonove nestacil, osobne jsem cekal neco kolem 12-13 sekund a takovy rozdil oproti manualum dvoulitrum by byl uz podstatne asi znat. Ad 4x4: Priplatek za ctyrkolku je prilis vysoky, dela to 80.000,- Kč (v nasem pripade a za to si koupis vetsiho zrouta benzinu, pouhy petikvalt a vykonove si take moc nepolepsis) a to je 1/5 ceny automobilu, coz je dost. TAky jsem nad tim uvazoval ale na hory jezdime 2x rocne to sme doposud nejeli ani automobilem, na olomoucku obcas napadlo snehu vic nez by bylo zdravo ale i tehdy to zvladla nase stara xsara a dnesni nove auta maji milion bezpecnostnich prvku, ktere bezpecnost a jizdni vlastnosti dokonce 2wd automobilu zlepsuji, samozrejme sila 4kolky je v tom ze bys nemel zapadnout ale rozjet se na nejakem urcitem miste, ale ani to vzdy nepomuze, co nevyjel znamy s 2wd nevyjel ani jiny clovek s X5 4x4. 4x4 se dnes nadnasi, nema to takovy vyznam jaky se tomu priklada a 99% lidi to za ten priplatek nevyuzije. Takovy krasny clanek o automobilovych klise najdete zde: http://www.autorevue.cz/maly-slovnik-au ... vych-klise mimo jine tam mluvi o 4x4, ktere vas ze zatacky vyhodi stejne tak jako nahon na predni, proste se to precenuje jako mnoho dalsich veci. Doporucuju vsem precist si tento zabavny ale pravdivy clanek :-)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Gandalf »

Nemyslím, že se 4x4 nějak nadhodnocují. Pokud se člověk pohybuje pravidelně na horách nebo v lehčím terénu, je to k nezaplacení, ale samozřejmě má i své mínusy (náklady na koupi a provoz). Jednu zimu jsem jezdil na Šumavě střídavě s několika dvojkolkami a mezitím s Octavií II TDI 4x4. Ten rozdíl byl neskutečný, už jen obyčejné vyjetí ráno z parkovacího místa zapadaného sněhem, nemluvě o průjezdu zasněženou zatáčkou. Člověk vůbec nemusel řešit každé větší stoupání, kde si u dvojkolky musí běžně dávat pozor na dostatečné rozjezdy, otáčky motoru a zařazený rychlostní stupeň.

Je to jen o prioritách řidiče, lokalitě jeho pohybu a ochotě vrazit do toho peníze, ale efekt je tam výrazný.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

To, ze jeden clovek napise clanek podle svyho minenii, jeste neznamena, ze to tak je. V necem ma pravdu a neco je blbost a bazirovani nad umyslne nadsazenymi vyroky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od pepan »

bangla- ty si asi toho moc nenajezdil se 4kolkou žeo? [-o<
jak můžeš podle článku tvrdit,že je to pravda proboha živýho ](*,)...to jako zase za půl roku nějakej vocásek napíše,že 4x4 je nejlepčejší a ty jakožto neznalec 4x4 jelikož ho nemáš a neměls budeš zase tvrdit,že je tedka pravda co píše on?
nebo až si nedejboože koupíš 4x4 tak budeš psát,že 2x2 sou naprd?
:lol:
ono jakmile poznáš 4x4 a nejen v zimě..mluvil bys jinak :idea:
tím nemyslím ofroudění..
ono je taky rozdíl posuzovat 4x4 a 4x4..v tom si udělej jasno :wink:
respektive krom subaru je to všechno 2kolka a nikdo netvrdí,že třeba náš pasát 4x4 se neurve v zatáčce jako klasika 2x2
ale máme i pasáta 2x2 a rozdíl je obrovský :wink: pro 4x4
samozřejmě ,že 4kolu urveš..otom žádná..ale než jí urveš...mám 10tileté zkušenosti s 4x4-4vozy - a taky jen s 2kolkama

a Pavel to napsal taky dobře :wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Bangla
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 črc 2010, 17:26

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Bangla »

Souhlasím že je to o lokalitě a kde člověk jezdí, ale já jakožto člověk který se do terénu, hor nebo více zasněžených oblastí podívám opravdu jako po šafránu, pro mne je to zbytečné. Takže pro obyčejné lidi které to nevyužijí ten pocit za ten příplatek nestojí. Já reaguji na 4x4 proto, že jeden z postů tady psal našemu ruskému příteli něco ve smyslu : Když SUV tak 4x4, bez toho bych se podíval na auto jiné kategorie. S tím nesouhlasím a proto jsem na to reagoval, že pro drtivou vetsinu je to zbytecnost a predokolka 99% bohate postaci. Pokud bych bydlel na šumavě, v jesenoíkách, beskydech, nebo bych cestoval několikrát ročně do podobných oblastí na chatu či do hor, je zbytečné spekulovat. Ale pro urban style (CUV spíš než SUV), dalnice a meziměsto 2WD ix35 / sportage / QQ / Tiguan / Kuga / ASX a další zástupci menšího cross over segmentu naprosto postačí.
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od pepan »

ale vždyt má pravdu..tak když mám suv..tak proč né 4x4 :?: ..jde o to,že se šetří a je dražší..
nikdy nevíš kdyjí budeš potřebovat :idea:
píšeš-že pro drtivou vetsinu je to zbytecnost a predokolka 99% bohate postaci... :roll: -hovnajs-šetřej..nejsou na to prachy... :idea: postačí bohatě do té doby než napadne 30čísel sněhu a to tedka do budoucna čekej každou zimu
tady je rozhodujicí to co píšeš --- ale já jakožto člověk který se do terénu, hor nebo více zasněžených oblastí podívám opravdu jako po šafránu, pro mne je to zbytečné.
tím je to celý zkreslený...tak tedy potom nepiš ,že je 4x4 zbytečná celkově a nadsazuje se
právě takovýhlůe komentáře a uvahy dělají z 4x4 zbytečnost..natož podložená zkušenostmi
až poznáš 4x4...je spousta lidí,kteří nepotřebujou 4x4 každej den..ale 20x do roka se jím hodí a jsou rádi :mrgreen:
..nic ve zlím..máš svůj názor..ikdyž zkreslenej :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od azibrov »

Zdravim vsechni. Vidim ze hodne se diskutuje o nutnosti mit 4x4. Bydlim na jihu cech na hranice s rakouskem. A vim ze shehu tu bejva casto dost. Hory tu nejsou, spis mirne kopce. Jenz kdyz hodne snezi tak prevazne zustavam doma a auto dam do garaze. Hlavne silnice pak jsou dobre udrzovane a da se jet i starym renaultem. A to nemam ani abs. Jednou jsem za to doplatil a ted jsem vic opatrny. Myslim, ze ix35 s prednim pohonem je to vetsi hatchback. A radi se do Golf tridy. Pro bezny provoz AWD bohate staci. Akurat citim se jako pionyr, ze jdu do neznameho motoru. Ale majitely qashqai 1,6 moc se nestezuji. A je tam jen 5kvalt. Kdybychom meli vic penez, tak bychom sli do lepsi vybavy a motorizace s pohonem vsech kol. Ale nejsem si jist ze by jsme zvolili ix 35. Za vic penez si poridis vetsi vuz 4x4 (ix55, tuareg a t.d.). Pro mensi rodinu nejvice se hodi spis kombik a nebo vetsi hatchback. My jsme zvolili ix35 hlavne kvule poctu bezpecnosti a vzhledu a doufam ze nejenom poctu...
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

azibrov píše: Pro bezny provoz AWD bohate staci.
Spravne :mrgreen: AWD - All Wheel Drive (4x4) :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“