Spokojenost se SF

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od marco0 »

Som rád že Sosi potvrdil, že Santa a Sorento je to isté... lebo ak chcel niekto kupit bud to, alebo to, tak asi ide o nove Sorento, su to "dvojcata" ako i3é a ceed.

Pobavili ma nazory, ze som si brzdy znicil sam!! To ste nemysleli vazne:) vy, ktory ste vymysleli tuto genialnu mudrost:)) ste plateny agenti Hyundai na tom to fore, alebo ako si to mam vysvetlit, alebo vam je jedno ci kazde 2,3 roky vymenite pol napravy? Ja myslim ze vobec nenicim auto, vyuzivam maximalne dojazd, a z tej 160 som prudsie brzdil mozno raz na dialnici, ked predomna vletel nejaky "rychlik"". Ved jazdim so spotrebou 9,7 - 10,5 litra a udavany priemer je 10,4. Brat ma diesel, ten je trocha tazsi, najazdenych ma vyse 60t a oproti mne je pretekar F1 v prudkom brzdeni a kotuce nie su zvlnene ani tycky mu neklepu.... Pri vasom postoji by mi nemali menit ani tycky, ved som si ich znicil sam, ja blbec som chodil malo po dialnici, a rozmlatil som si isch na vymoloch a hrboloch... Preco tie vymenili, ved tiez mohi tvrdit, ze som naschval triafal vsetky diery....
Tiez mi menili madlo na 5tych dverach... vypadavalo, asi som zle zatvaral, mal som zatvarat za plech... nechapem logiku niektorych....

Ak pocitam ze na nom najazdim 200t km a kazdych 30t mam menit kotuce a zda sa to niekomu normalne, tak potom uvazujem o jeho ....
Zevraj brzdy nie su na brzdenie zo 160ky... a co tam dali brzdy z lepsieho horskeho bycikla, lebo aj tam su kotucove, ale to mi mali napisat v navode, brzdite zo 160 na 130 iba tak aby ste spomalili na tuto rychlost za Xsekúnd... co potom, keby som siel nedaj boze do terenu... ved tie brzdy, okrem par horskych prechodov nedostali vobec
zabrat a aj tam som samozrejme brzdil viac motorom...

Naco potom zaruka... 3,5,7 rokov? nech nedaju ziadnu a znizia o to cenu...., alebo nech daju presny zoznam co a kolko ma zaruku...

Este trocha oboznamenia s pravnou teoriou zaruky pre tych co nevedia co to je tzv. zakonna zaruka v unii 2 roky a na hyundai 3 roky od vyrobcu... Pocas zaruky plati tzv. objektivna zodovednost predavajuceho, teda ten by vam musel preukazat, ze ste si to zavinili sami...
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od M.Z. »

Třeba se časem probudíš ze svého snu, dej vědět, jak ti kotouče vyreklamovali, můžeš to zkusit přes soud, přeju hodně štěstí.
Jestli ti kopou kotouče, tak si je jednoduše probrzdil, už se s tím smiř. Tvoje povídání zní sice logicky, ale zkroucené kotouče potvrzují něco jiného, tyčky stabilizátoru s tím nemají nic společného.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Hardcam »

marco0: tim, ze se budes vztekat a narazet na nasi inteligenci, se nas nazor nezmeni...mozna proto, ze jsem na predchozich autech menil kotouce s deskami po 60tkm, tak o tom uz neco malo vim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od David PLEVA »

To Hard: Taky jsem měnil kotouče a to dokonce už po 48 000, a měl jsi vidět, kolik hmoty už chybělo. Ale je to stylem jízdy, už jsem je několikrát dokonce uvařil, když jsem jezdil jako chro chro. A že jsem je měnil, mi připadalo naprosto normální a vůbec jsem se nad tím nepozastavil. To možná proto, že jsem odjakživa zvyklý měnit kotouče i desky najednou spolu.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Hardcam »

David: presne tak, menim vzdycky pospolu a 60tkm mi prijde uz jako velmi slusna porce - da se rict, ze jsem s nimi zachazel slusne. Ted mam najeto 14tkm a nevim nevim :mrgreen: ..holt az prijde cas, tak se to vymeni. Ja jsem si auto nekupoval na to, abych si ho prohlizel v garazi a jezdeni proste stoji penize. Komu vadi auto servisovat, at jezdi sockou...Praha - Slany 35Kc, bez starosti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od sosi »

Každopádne si nemyslím, že ked su kotúče zlé po pár kilometroch, že to môže byť len spôsobom jazdy. Môže sa zase jednať o chybovy kus...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od David PLEVA »

No mě začaly kotouče na Sonatě Y-3B kopat pokaždé, když jsem několikrát uvařil brzdy. A stačí k tomu opravdu málo. Naposledy jsme na Sonatě NF uvařili brzdy asi před deseti dny, kdy začala v autě brečet malá dcera a maželka zvolila trochu svižnější tempo a pořád se brzdilo 100 - 50 - 100 - 50. A během asi 13 km cesty brzdy totálně uvařené. Tím chci říct, že brzdy uvaříš, ani nevíš jak.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od marco0 »

No s vacsinou z Vas musia byt vyrobcovia aut spokojny, neviem si predstavit ako potom posudzujete napr. elektroniku ked odide.... ale to je vasa vec.... ak chcete minat...

mal som dve Ooctavie I a II,a to som im, teda prvej hvoril czech smejd, koli odchadzamiu lamda sond, ale ako som tu uz niekde pisal, odisla po zaruke a v Za servise mi ju vymenili na svoje triko, platil som len pracu a ked odisla dalsia tak som napisal dovozcovi, vyrobcovi, ze ci mam kazdych par km plati asi 200€ za sondu plus praca v tejto dobe ked sa chvalia neviem akou kvalitou vyroby a oni bez vsetkeho vymenili na ich trovy, potom este odisla aj ta menena ako prva, tomu hovorim pristup vyrobcu a servisu, no hyundai, to je ako v dobe ladovej... na prvej som mal 85000km a nemenil som ani dosticky a na druhej ma brat uz cez 110000 a menil len naboj zadneho kolesa... argumentaciu, ze ale santa je o xkg neprímam, to musí vediet konstrukter, nie ja uzivatel...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Hardcam »

Tvoje problemy bych chtel mit.

A elektronika? Ocekavam, ze LCD televize Samsusung co mam, ma zivotnost tak 5-6 let. Vzhledem k tomu, kde je cena aut a elektroniky nyni, se s tim musi pocitat. Uroven kvality a zpracovani je dnes nekde jinde, bohuzel. Nemam chut, naladu a ani cas psat vyrobcum a dohadovat se. Kdyz potrebuju jezdit, tak zaplatim a jezdim.
S tou Skodovkou jsi prvni pripad co znam. Asi se toho da opravdu docilit jen skemranim. Koupil jsi Octavii jen s mizernou dvouletou zarukou, co sis zaplatil, to jsi dostal. Ja si koupil auto s petiletou zarukou, pet let je to na jejich triko, vic resit nemusim. =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od M.Z. »

Keď el.odíde po záruke, tak potom spravujeme, nebo platíme za nové díly, nevím co jiného bychom měli dělat. Že se ti podařilo výrobce ukecat je tvoje plus, mě taky na VW T5 2 měsíce po záruce uznali kulanci na servo. Rozhodně nemůžeš počítat s tím, že si z tvých dopisů pokaždé sednou na zadek. Spíš ti chtěli zavřít ústa, aby měli pokoj, možná tě pak natáhli na něčem jiném, ani nevíš jak.
Je zbytečné nám vyplachovat mozky o tvých úspěších s brzdama na škodovkách, prostě SF má takové brzdy jaké má, ostatní jezdí. Jak psal Hardcam, i pro mě je čas drahý a nehodlám si ho krátit dopisováním s výrobci a soudními tahanicemi.
Ještě abys to špatně nepochopil, já nejezdím :hyu: takže je mi to víceméně fuk, ale stejné to je všude.
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Santík »

Nevím co se to tady řeší, prostě brzdy vydrží tak dlouho jak si je budete setřit. Tahám vozík 1600kg a přední kotouče jsem měnil ve 183 000km zároveň s třetí sadou destiček. Je pravda že moje Octávie r.v.2000 vydržela na kotoučích 205 000km, ale bylo to trochu lehčí auto a co si budeme povídat tenkrát byla kvalita trochu lepší. Hold nějak se výrobci na tu cenu dostat musí :? Santa je dobrý auto, dobrý auto za dobrý peníz =D> =D>
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Olaf
*
Příspěvky: 34
Registrován: 01 lis 2007, 07:08
Bydliště: Vysočina

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Olaf »

Taky dávám tak 2-. Až na drobný mouchy je to bez problémů a kvalita provedení a komfort svezení odpovídá ceně. Čtyřkolka od Volva nebo Tuareg od VW jsou lepší, ale taky dražší. Sorento od Kii neznám, ale taky je to korejec, tekže bych od něj extra rozdíl nehledal.
SF 2007 Elegance Satin Begie
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od marco0 »

Dve spravy pre HARDCAMA:

Prva DOBRA - neboj LCD ti vydrzi aj vyse 10rokov, mam 2 kusy jedny z prvych, obidva zakupene r. 2005 a idu spolahlivo, asi preto že sú vyrobené na Slovensku:))

Druha ZLA - tych 5 rokov v zaruke ze to pojde vsetko na ich tricko to asi len snivas, precitaj si podmienky, urcite su tam vyluky, videl som servisnu Kie, dava 7 rokov, ale tolko vynimiek... Myslis ze ja nemam zaruku? mam este do 5/2011 a vidis, preco myslis ze som tu tie kotuce riesil, po zaruke uz by mi to bolo zbytocne, on ta nejaky problem tak po 4 rokoch zobudi:)

Ja som nikdy netvrdil ze Santa je zle auto, ked som siel teraz Octaviou, tak uz by som nemenil, ale zly je pristup dovozcu, niektorych servisov a si aj vyrobcu, ked to trpi. Hlavna vyhoda v mojom pripade je asi prevadzka co sa tyka paliva, myslim naklady, su porovnatelne alebo nizsie ako Octavia benzin a s ML Q7 alebo X5 neporovnatelne (jasne ze aj auta su neporovnatelne, hlavne cenovo). Teraz som poslednych 330km presiel s prevahou dialnice a mesta za 12,8 l LPG na 100km, co pri pomere ceny benzinu a LPG predsatvuje necelých 6 litrov na 100km a na naftu nejakých 6,6.... Na Octavii s LPG som sice jazdil medzi 7-8 lirov, ale to som mal podstatne nizsi rychlostny priemer,, lebo na Sante sa neudrzim..., na dialnici a to som nesiel ani 140 z brna do prahy si cucla 10l/100km. Tiez je benzin velmi tichy, dobre odhlucnený, ked to u vás testoval moderator Auto-moto-stylu konstatoval, ze tak dobre odhlucneným Suv este nesiel, motor nepocujem ani pri 4000ot, statocne ho prekricia peneumatiky a obtekanie vzduchu.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od Hardcam »

1) predtim jsem mel taky Samsung, ale klasiku, vydrzela 12 let. Pokud vezmu primou umerou kvali toho, co se vyrobilo v 90. letech a ted, vychazi mi 6 :)

2) je to taky o prodejci a pristupu. Nebojim se, ze by opravnena reklamace byla problem. Precejen tech :hyu: jsme z jednoho salonu meli dost dost (rodina 3 + strycova firma myslim 8-9 kusu, zbytek kupovan jinde v dnes uz nefungujicim salonu) a tak by se trochu snazit meli. Jakykoliv reklamovany dil jde na triko vyrobci, nikoliv servisu.
Samozrejme vim, co zahrnuje petileta zaruka a tim jsem taky nechtel rict, ze bych sel po 3 letech reklamovat kotouce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Spokojenost se SF

Příspěvek od labtor »

Kazde druha tema sklzne na to ci je :hyu: smejd alebo nie a niekto napise ze to zavisi kus od kusu niekto napise ze BMW je lepsie a niekto odpise ze je drahsie.... a v podstate stale dookola sa tu rozobera to iste :mrgreen:
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“