Plynový pedál na automate nereaguje?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od Jameson »

Chcel by som sa spýtať, či sa niekto nestretol s takýmto problémom - stalo sa mi to už 3x a raz som mal celkom bobky, lebo to bolo na železničnom prejazde. Mám automat a idem na menších otáčkach (2x som išiel malou rýchlosťou, raz okolo 70km/h), motor prejde ako keby na voľnobeh (všetko OK), potom zošlapnem plyn a nič. Stlačím pedál až na podlahu a stále nič - auto si ide ako s vyradenou rýchlosťu, no nezvyšujú sa ani otáčky motora, proste ako keby som šlapal do luftu, alebo ako keby to skapalo (motor však stále ide na voľnobeh). Po úplnom pustení plynového pedálu a jeho opätovnom zošlapnutí už auto reagovalo normálne. Keď som sa s tým stretol prvý krát, tak som myslel, že dačo dakde zdochlo, no potom sa to chytilo. Druhý krát som sa skoro po..., lebo mi to vyhodilo pri spomaľovaní na železničnom prejazde - predstava, že ostanem trčať na koľajniciach ma práve nefascinovala. Nijako však tento problém nedokážem zreprodukovať - proste občas sa stane a potom nech sa snažím ako chcem, už nič, všetko v poriadku. Neviete, čo to môže byť?
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od ivan kuschall »

No mám taky automat ale stímhle sem se nesetkal, ale ovládání plynu je elektrycký přes řídící jednotku asi by to chtělo na diagnostiku
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od Jameson »

Rozsvietilo sa CHECK a tak som to šupol na diagnostiku. Že chyba snímača polohy plynového pedálu. Objednali nový, medzi tým to hodilo ešte 2x, potom vymenili... prešiel týždeň a zasa CHECK... Začínam mať z toho hodne zlý pocit :-(
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od ivan kuschall »

Už víme co bude následovat
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od Jameson »

Tak si to predstavte, bola to úplná volovina: kontakt brzdových svetiel. Nijako to nesúviselo s výmenou pedálu. Celkom ma to potešilo, stačilo trošku prečistiť kontakty a odvtedy je kľud, dačo cez 1000km a mašinka ide ako švajčiarske hodinky. Mimochodom, toto je krásna ukážka toho že nápis "check" nemusí vždy znamenať upchaté vstreky alebo odídené čerpadlo, ako si mnoho terracanistov myslí...
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od Valent2004 »

Ahoj Jameson, chcem sa Ťa opýtať na ten kontakt brzdových svetiel. Mne diagnostika stále vypisuje už 2 roky chybu - brzdový spínač, prerušenie, skrat na kostru. V prevádzke mi to žiaden problém nerobí, brzdy svietia, brzdia, žiadné kontrolky. Vymenil som brzdový spínač nad brzdovým pedálom - nepomohlo. Tie kontakty si prečistil na tom spínači, alebo priamo vo svetle? Dík.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od Jameson »

Pri spínači - nerobil som to však ja, len mi to oznámili v servise. Ja som tam šiel vlastne s "reklamáciou", no ako to pichli na počítač, tak zistili, že je to dačo úplne iné, tak len prečistili kontakty. Mňa osobne najviac prekvapuje fakt, že v momente, keď sa check rozsvietil, som vôbec na brzdu nešliapal, tak neviem, ako sa to tam objavilo - faktom však je, že odvtedy pokoj (ťuk-ťuk na drevo)...
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Plynový pedál na automate nereaguje?

Příspěvek od ivan kuschall »

To je divný co píšeš
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“