Tlaky vo valcoch

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

markohhh
*
Příspěvky: 61
Registrován: 02 úno 2009, 14:34

Tlaky vo valcoch

Příspěvek od markohhh »

caute,neviete nahodou ake by mali byt tlaky vo valcoch na GT-cku?idem to premerat tak aby som vedel

dik....
Reklama
 

Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od -JxD- »

podle manualu by měly bejt 10,5 u turba ideálně....
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

Dnes som meral tie tlaky....Tak mi poradte ci je to moc zle alebo nie - 1. ma 9.5 , 2.ma 9 , 3.ma 9.5 , 4.ma 9.5 ....tak co????
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Kull »

Nevím co na to povolanější - Vláďa B., ale mě to přijde OK. Výrazné rozdíly tam nemáš a nižší tlak je tím, že motor je už prostě jetý...
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

Kull píše:Nevím co na to povolanější - Vláďa B., ale mě to přijde OK. Výrazné rozdíly tam nemáš a nižší tlak je tím, že motor je už prostě jetý...
Vlada B. mi pisal ze sa mi ozve ked to pozre,to znamena ze kazdy jety motor strati takto tlak?bolo mi jasne ze to nebude mat 10.5 tak ako to ma byt,ale tak povedal by som ze....ja neviem.....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od -JxD- »

řekl bych že ty tlaky jsou úplně v pohodě :)
před GO motoru jsem měl dokonce 7 - 5 - 7 - 5 a auto celkem v pohode jelo (až na tu spotřebu oleje :D)
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Kull »

vezmi si, že to není tak moc velká ztráta tlaku - necelých 10%... což si myslím je úplně OK....
Podle mých zkušeností se dá stav motoru posoudit podle barvy opalu na svících, spotřeby oleje, tím jak moc klidně ťape, jak drží otáčky a podle čoudu z výfuku...
Samozřejmě za různých předpokladů - hlavně toho, že je OK palivo, OK seštelování a všechny komponenty - čidla, kabely, fungulí v pořádku :wink:
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

preto som meral tieto tlaky lebo som si vsimol stratu oleja,asi tak 0,7-0,8 litra na 1000km,tak som nevedel ci to papa turbo alebo ci mam kruzky v prdeli....

dakujem za kladne odpovede,potesili ste ma :D
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Kull »

0,7l na 1000km? A to vidíš jako závadu nebo se chlubíš?
Prosímtě, jak to tak čtu, tak máš motor v super kondici...
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od black_sheep »

7l na vymenu? tve.. to bych furt dolejval, ale furt.. 1,5litru za mesic.. to fakt ne. to ti prijde bejt ok? kua, tak co resim s lantrou co zere sotva polovinu :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

tak zase sa mi to potvrdilo-jeden vravi tak a druhy tak :cry: :cry:
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Yurii »

Ofce mele nesmysly :) 0,7 ti ubyde pres klidne pres jety turbo a na jizde auta to nijak nepoznas... dokud neresis ubytky 2x ta kvetsi tak to neres...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

:) :) teraz mi napisal aj vladislav bureš ze nech to este raz zmeriam ale teraz nech tam nalejem aj trochu oleja a podla toho uvidim lebo sa mu nezda ten 3 valec,inak zistil ze tlaky maju byt 10.03 a nie 10.5 ako som pisal....ale vsetci mi vravia ze je to ok,lebo mam par kupcov na auto ale ak je ten motor v poriadku tak ho urcite nepredam,ale ak je to zle tak pojde prec,preto to musim na 100% vediet....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Kull »

Black: co blázníš? Vždyť je to 0,7dcl na 100km? To mi nepřijde nic hroznýho... S mým LS MKI, které mělo najeto přes 250 tisíc jsem dolíval tak 0,75l na 100km a motor ťapal nádherně....


Tak mě napadá, jaký dáváš olej? Jestli se nepletu, když jezdíš na 5W40 a motor si začne brát olej, dáš 10W40 - hustší olej "utěsní" netěsnosti (resp. přes ně neprojde). Obdobně po 10W40 nasadíš 15W40. Ale nejsem si tím úplně jistej...
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Tlaky vo valcoch

Příspěvek od Tomson-tr »

Kull píše:Black: co blázníš? Vždyť je to 0,7dcl na 100km? To mi nepřijde nic hroznýho... S mým LS MKI, které mělo najeto přes 250 tisíc jsem dolíval tak 0,75l na 100km a motor ťapal nádherně....


Tak mě napadá, jaký dáváš olej? Jestli se nepletu, když jezdíš na 5W40 a motor si začne brát olej, dáš 10W40 - hustší olej "utěsní" netěsnosti (resp. přes ně neprojde). Obdobně po 10W40 nasadíš 15W40. Ale nejsem si tím úplně jistej...
no vidis?to ma nenapadlo,ja pouzivam 10w40,mozem to vymenit za 15w40?ak to pomoze tak to vymenim,som rozmyslal ze mne to kleslo IBA o 5% a to je podla mna na 17 rocne auto dost dobre,nie?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“