spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

Hardcam píše:vena: jo, za 11 tisic Ti pridaj dva roky, ale musis najet do 120tkm a za 6 tisic Ti pridaj dva roky, ale do 60tkm, coz v pripade Octavek je zbytecny priplacet, tolik vetsina tech sluzebnich werku najede za dva roky.
No pro služebáky to asi fakt teda nebude. měli by s tím něco udělat
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Reklama
 

Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od juris123 »

Já si teda dovolím přidat se mezi ty spokojené :) Zhruba za rok a 18 tis. km se nevyskytlo nic závažného. Světla zatím svítí a i motor šlape dost dobře a svižně (když zrovna nejedu s klimou do kopce). Snad jen klasika - v zimě bouchající zadní prachovky a občas při vracení pravého blinkru přebliknutí doleva. K tomu blinkru mi při servisní prohlídce řekli, že už o tom slyšeli, že to dělá, ale že nepomůže ani výměna. Ale to je v pohodě, s tím se dá žít a neberu to jako nic vážného - kdysi jsem jel ve 207-čce a udělalo to taky :D Minulý týden jsem navíc náhodně mluvil s jedním íčkařem, měl to staré dva a půl roku a najeto 35 tisíc, a taky říkal, že až na dvakrát spálenou žárovku v pravé potkávačce neměl s autem sebemenší problém. Takže ode mě asi tolik k tématu spokojenost s i30..
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

juris123 píše:Já si teda dovolím přidat se mezi ty spokojené :) Zhruba za rok a 18 tis. km se nevyskytlo nic závažného. Světla zatím svítí a i motor šlape dost dobře a svižně (když zrovna nejedu s klimou do kopce). Snad jen klasika - v zimě bouchající zadní prachovky a občas při vracení pravého blinkru přebliknutí doleva. K tomu blinkru mi při servisní prohlídce řekli, že už o tom slyšeli, že to dělá, ale že nepomůže ani výměna. Ale to je v pohodě, s tím se dá žít a neberu to jako nic vážného - kdysi jsem jel ve 207-čce a udělalo to taky :D Minulý týden jsem navíc náhodně mluvil s jedním íčkařem, měl to staré dva a půl roku a najeto 35 tisíc, a taky říkal, že až na dvakrát spálenou žárovku v pravé potkávačce neměl s autem sebemenší problém. Takže ode mě asi tolik k tématu spokojenost s i30..

Tak to jsou dobrý zpávy. jen at nás je co nejvíííc... :D/
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
draw
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2010, 14:34

prvé dojmy z I30-ky 1,4 CVVT

Příspěvek od draw »

zdravím všetkých hyundaistov I30.
premýšľam, ako by som začal , ale asi takto za svoju jazdeckú kariéru som vyskúšal 10 vozov značky AUDI, jeden passat B5, jeden passat B6 no a posledné štyri roky som jazdil 110K škodovku octaviu1,9 TDI .
Asi pred mesiacom som sa rozhodol , že zakúpim už nové vozidlo takže som začal intenzívne prechádzať všetky predajne, ktoré predávali autá: škoda, renault, ford, cheurolet, kia, audi no nakoniec som si spomenul úplnou náhodou na hyundai a tak som zabehol aj tam. Posilnený reklamami že každý predajca vám dáva auto už za 9 000 eur som ostával pomaly ,ale iste sklamaný, nič také sa nedá. Nakoniec som prešiel niekoľkými skúšobnými jazdami : škoda yeti, kia venga, kia soul, kia ced hyundai i30, ford focus, chevrolet cruzer, renault clio.
Iné som ani neskúšal pretože moja požiadavka znela auto na ktoré sa dá pozerať, príjemná spotreba a cena do 12000 eur -+,
Takže cena : auto v cene 12000 eur a z nejakou tou výbavou a vzhľadom na Slovensku jednoducho nedostanete, iba ak by Vám dali karosériu a motor, keď chcete metalízu, silnejší motor, okná v elektrike, airbagi, elektronické systémy tak už ste na 15 000 eur -+ .
Hyundai I30 ma zaujal tvarom a aj interiérom, myslím si že je pomerne slušne spracovaný (úmerne k cene). Takže za cenu 13 179 eur a po odpočítaní 1400 eur zľava ponúknutá predajcom a keďže ho mám, ako firemné tak po odpočítaní 1880 eur DPH teda vo finálnej sume 9900 eur !!! som dostal hyundai I30 1,4 Clasic Plus, elektróny a strešný nosič v cene , rezervné plechové disky v kufri a k tomu nemám čo dodať.
Odjazdil som prvých 5000 KM a prvé dojmy : podvozok tuhší, ako som bol zvyknutý, interiér OK, motor OK, na ceste sa to pekne berie spotreba zatiaľ 7,6 L/100 km , ale prevažne jazdím v meste .Teraz som absolvoval cestu do Chorvátska cca 1600 km a uplne v pohode spotreba pri priemernej rýchlosti 150 km/hod na diaľnici 8l/100 km

Takže zhrnutie na záver : za cenu ,ako som uviedol 9900 eur v ponúkanej výbave plus doplnky , spracovanie (úmerné cene, ale v celku to ide ) 5 ročnú garanciu bez obmedzenia km , hyundai asistanc na 5 rokov ..... nemám k tomu čo dodať.
Keď sa nezačne kaziť, ako ma priebežne obťažovali kazovosťou nemecké autá tak si nabudúce kúpim znovu túto značku. Z výnimkou octávie tá ma niesla svetom za 5l/100 km a úplne bez poruchy 180000 km , klobúk dole, ale zasa výbava v triede octávia elegance bola, ako u chudobného príbuzného a stála vtedy o 10 000 eur viac !!!.
teraz budem testovať spotrebu a priebežne sa tu ukážem z novými dojmami , problémami a radosťami 
Inak tak,ako to tu čítam , by som si nemohol kúpiť ,ale žiadne auto , všetky majú nejakú chybu, zrejme záleží od jednotlivého kusa. Môj kamoš má mercedes za 70000 eur a je stále v servise. Ja som postrehol len drobnosť , že sa ťažsie zatvára zadný kufor a hneď po odjazdení prvých km mi vychádzal dym z cd mechaniky, zahorelo tam niečo ,ale od vtedy nič .
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj tak i já se musím přidat k těm šťastnějším. mám i30 1,6 crdi 66 kW clasic 2008. Mám najeto 22000 za 16 měsíců. Problémy přeskakuje blinkr ale to asi snad každému. V zimě jsem si prorazil namrzlý podběh zadního kola výměna a klid. Nemám klimu, auto jsem doplnil o ofuky na předních oknech, zimáky obul na dodané plecháče a koupil si Dezant V Dark 15". Teď jsem jezdil o dovolené přes 1200 km a naprosto v poho a spotřeba 4,4 dle pp. Jinak se motám kolem 5,5 i ve městě, jezdím každý den do práce. Myslím že za danou cenu je to super auto a já zase razím heslo nejsem tak bohatý abych si koupil "český auto" (Škoda), byl jsem "napadnut" proč nemám škodovku tak jsem najel na kalkulačku škodovky a cena mě zarazila, když jsem poskládal do svého :hyu: tak z toho vypadla 1,2 htp a totál holá. S :hyu: jsem naprosto spokojen. Za ty peníze je to opravdu dobrý kup možná asi rozhoduje odkud to je já mám korea a jde to. Teď budu vědět i jak to je s :hyu: cw v rodině si pořídily 1,4 cw tak uvidíme. Jinak já mohu doporučit.
Přílohy
IMG_00221.jpg
IMG_00221.jpg (118.07 KiB) Zobrazeno 1779 x
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
lesko
Příspěvky: 1
Registrován: 26 srp 2010, 14:28
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

1,4 i30 mohla by jet lépe

Příspěvek od lesko »

CHlapi jaké máte zkušenosti z touto motorizací?Po usednutí za volant tohoto vozu mne trochu zklamal,co se týče výkonu 80kw?
Jezdil jsem se starým meganem 1,4 16v 66kw a šel mnohem lépe po plynu.
Vím že ještě není moc zajetý,ale asi se to moc nezlepší?
Prý se má vytočit na max.otáčky až vypne omezovač.Prý to potom pojede lépe.
Má někdo takové zkušenosti?Díky za rady. :shock:
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1,4 i30 mohla by jet lépe

Příspěvek od laufas »

flame? :lol:

btw podle me tento motor splnuje ocekavani. staci se s tim trochen naucit. k omezovaci se nemusi

rada obecne: zkus si to tady trochu procist. cus :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1,4 i30 mohla by jet lépe

Příspěvek od Hardcam »

Souhlasim, nejede, pali se mu spojka, spini se mu vnejsi zrcatka, na oknech zustava voda, denni sviceni nesplni Tvoje ocekavani, sjizdi sedacka, obcas nefunguje radio, ze steracu mizi krytky, gumy jsou hlucny, ve 4000 vibruje jak starej Zetor, prevodovce chybi 6st., kazdou chvili praska zarovka, vybiji se baterka, skripe palubka, klimakopresor bezi porad :mrgreen: :lol:
Vrat ji, dokud je cas, bude nas min.... :lol:

Mirku, ty to ber jako joke, mne to proste nedalo :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1,4 i30 mohla by jet lépe

Příspěvek od laufas »

nebyt te posledni vety, uz jsem chtel zacit psat... :D
v pohodee ;-)

Vono vlastne to tak je :mrgreen: :P
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 i30 mohla by jet lépe

Příspěvek od vlado1979 »

Výkon 80 kW tam je (udávaný pri 6200 ot.). Krútiaci moment 135 NM (pri 5000 ot.). To sú všetko papierové údaje.
Pravda je taká, že do 3000 ot. to žiadna sláva nie je. V pásme 3000-5000 otáčok je to paráda, krásny záťah motora, zvuk. Do 6000 alebo obmedzovača už nie je význam až tak ísť. Predbiehanie je úplne super. Príklad, ide predomnou auto 80 km/h, dám tam trojku (otáčky vyše 4000 ) a motor ide ako z praku. Nie je kedy a na tacho 120 a predbiehací manéver dávno za mnou. Tieto situácie sú však iba občas. Väčšinou sa neponáhľam a radím medzi 2000-2500 ot. Taká pohodová, relaxačná jazda do práce. Aj pri rýchostiach 50 v meste a 90 mimo mesta si jazdu užívam maximálne.
Za volantom relaxujem a je pri tom aj celkom prijateľná spotreba (do 6 litrov). Niekto tu bude tvrdiť, že sa dá jazdiť za 6 litrov, ale jazdu si vôbec neužije, pretože sa krotí a stále pozerá na palubný počítač. Hovadina. Jazda sa dá krásne vychutnať, kam sa ponáhľať ? Platiť policajtom sa mi nechce (preto do práce nechodím, aby som robil na odmeny zelených, radšej peniaze venujem príjemnejším veciam) a závodiť na našich tankodrómoch ? To môže iba šialenec alebo ten kto sa chce dostať čo najrýchlejšie na cintorín. Takých už tam je ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od hlobilp »

vlado1979: mam i30 jen tri dny, ale da se rici, ze s Tebou souhlasim.. az na to, ze auto ve vyssich otackach jede jak z praku.. to tak na objem motoru mozna, ... rekl bych, ze k tomu autu se hodi spis 1,6 nebo 2,0. Ale i s 1,4 se da slusne svizne jet. co je horsi, je kratka prevodovka, moc to motor toci.... ale jinac zatim dobre
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
PetrHK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2010, 16:30

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od PetrHK »

štaflík píše: Já si nejsem moc jistý, že těch "pár Čechů s rozumem" (většinou byvali haviři a zemedelci), kteří jsou v té fabrice víceméně imrvére nasraní a řeší víc odbory než práci, nějak zásadně zvedá technickou úroveň.
V Ulsanu jsou většinou maníci, co už dělají auta pro Hyundai dlouho a navíc mám pocit, že asijská morálka je přecijenom víc o držení huby a šroubování.
To máš možná pravdu, ale i tak to padá na hlavu mizerné vnitrofiremní kultuře a slabé QA/QC - to musí, u projektu na zelené louce zejména, přijít zvečí. Když Toyota dokáže vyrábět v zemích bez průmyslové tradice jako Turecko (Verso, Auris) nebo Jiřní Afrika (Corolla, Hilux) bez nějakých zásadních kvalitativních problémů, tak proč by to nešlo v ČR?
Samozřejmě, že se můžeme bavit jak prozíravé je fabriku stavět zrovna na rudém Ostravsku, plném bývalých horníků kteří se ne a ne srovnat s tím že "já jsem horník, kdo je víc" je jednou pro vždy pryč a kde všichni jen držkují a (údajně) nebýt pracovitých Poláků a Slováků tak výroba stojí.
Uživatelský avatar
karol80
*
Příspěvky: 14
Registrován: 25 pro 2010, 08:57
Bydliště: Košice, Slovak

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od karol80 »

Zdravim Vas panove,
kedze moje stare auto ma uz 11 rokov, rozhodol som sa ze si zadovazim nove. A ked som mal limitovany rozpocet 12 000 eur prebehol som si automobilky. Vyhral to :hyu: . Mam ho priblizne 2 tyzdne a problemy nenechali na seba cakat. Prve co som si vsimol je orosovanie obidvoch svetlometov dole v rohu. Dalsia vec je buchanie pravej prednej napravy. Kedze vlastnim stary ford focus combi 1,8tddi 1999 a sam som si ho servisoval mozem povedat ze je to na 90% tycka stabilizatora, 10% nedotiahnuty tlmic. Pekne je to pocut ked idem na hop-skok (spomalovaci pruh). Uz som to avizoval v servise , ale povedal som im ze si ho necham na vianoce , predsa je to vianocny darcek. Po silvestri ho nesiem. Predajca mi vravel ze mam na to pravo a nic nekommentoval.
Dalsia vec co mi vadi su kratke prevody a spotreba. Momentalne mam 7,5l/100km , ale zabehavam ho a v predajni vraveli ze prvych 2500 km ho mam drzat medzi 2000 - 3000 otackach, nie viac, nie menej. Pri jazde mimo mesta ho drzim ma 90km/h a mam spotrebu 8,5l/100km v 5 prevodovom stupni.
Dalej, pri starte sa mi rozsviecuje kontolka ABS a rucnej brzdy, to sa mi stavalo na starom focuse ked 11 rocna baterka dozivala. Neviem ci je to normal alebo nie.
Zatial najazdenych 350 km, ked sa vyriesia svetlomety a to buchanie a ine nepridu dufam ze budem spokojny.
Kedze este stale valstnim focus nemozem sa zbavit pocitu ze sa v nom citim lespie a bezpecnejsie pri jazde aj pri zatackach. Ale je to vec zvyku.
Tolko moje pocity. Ale musim priznat ze za tu cenu mam asi taku vybavu ako som chcem (11 800 eur classic plus s montazou tazneho a rohozami). Dufam ze bude sluzit dobre a budem patrit k tym stastnym majitelom.
Urcite dam o sebe vediet do buducna.
i30CW, 1,4 cvvt, classic plus, 2010, facelift
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od 89majlo96 »

na svetlach su z vnutornej strany take krytky, skus ich dotiahnut, mozno preto to rosi. Kontrolky su normalna vec ze zasvietia pri startovani. A mrzi ma skutocnost ze je stale rastuci pocet majitelov ktory maju problemy s autom uz od kupy. Ked sme kupovali este korejske verzie tak vsetko bolo v najsamplepsom poriadku, aspon teda neviem o niekom komu by sa na aute nieco nepozdavalo od novoti. Osobne keby si mam este raz kupit i30 a mal by som na vyber len nosovicku verziu, tak poviem pravdu asi by som si ho nekupil. Kvalita vyroby strasne klesla v porovnani s Ulsanom. Pre hyundai nebol zrovna chytrym tahom prestahovat vyrobu do Nosovic. :roll:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
karol80
*
Příspěvky: 14
Registrován: 25 pro 2010, 08:57
Bydliště: Košice, Slovak

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od karol80 »

Ono je to vec pohladu,
nemam nic proti tomu ked to ma mensie chyby , ktore sa dotiahnu ale nech to nie je pravidlo.
Tiez pracujem v jednej velkej firme na vychode a vyrabame prevodovky do aut.
Na zaciatku sme mali tiez kopu problemov a problemy s moralkou, ale teraz je to o inom.
Vychytali sme nedostatky a teraz makame na plno. Tak dufam ze aj Nosoviciach je to tak.
Aj ked nam dozoruju nemci a tam korejci. Urcite nas bude viac co sa podelia o skusenosti. Este som rozmyslal nad tym ci Kia by nebola lepsia aj ked trochu drahsia.
i30CW, 1,4 cvvt, classic plus, 2010, facelift
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“