Kontrolka motoru

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Mystif
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 zář 2010, 10:33

Kontrolka motoru

Příspěvek od Mystif »

Zdravim,
mam Sonatu NF, 2.4 z '96 a uz se mi nekolikrat stalo, ze pri prudkem pridani plynu auto skublo, ztratilo vykon a rozsvitila se zluta kontrolka motoru. Po zastaveni, vypnuti motoru a novem nastartovani auto jede jiz normalne, ale kontrolka porad sviti. Sama zhasne po cca 3 dnech. Mel jsem to v servisu, kde vycetli nejaky problem s cidlem okolo plynoveho pedalu, cidlo vymenili, ale rikali, ze jestli to nepomuze, bude potreba vymenit cely plynovy pedal. Chci se zeptat jestli nemate nekdo tuseni, cim muze popsana zavada byt, pripadne kolik cca vymena pedalu muze stat. Diky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od shwaara »

HA!! Tohle samý jsem měl na Peugeotu 607!!!! Úplně to samý!! Při prudkém přidání auto jakoby napůl chcíplo, ale po měga škubnutí jelo dál, jen svítila kontrolka motoru, která za cca 3 dny sama zhasla. A pak zas nanovo (někdy i dřív). Příčinou byl špatný snímač el. plynu. Výměna za jiný použitý na 10 minut a 500 Kč ;) V autorizovaném servisu na to ale nepřišli, sváděli to na počasí, vodu a bordel v nádrži, řídící jednotku atp.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od shwaara »

tím snímačem myslím takový plast, ve kterém bylo zachceno lanko plynu a který vlastně měnil mechanický signál z lanka na elektronický signál do motoru.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Mystif
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 zář 2010, 10:33

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Mystif »

Tak dneska jsem to dal do servisu :hyu: do Butovic. Uvidime na co prijdou...
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od shwaara »

Tam jsem s tím byl taky. Nepřišli na nic. Teda krom toho, že mi vecpali nový filtr a už tam chtěli cpát i novou zapalovací rampu za X tisíc... Ale to jsem tam byl vlastně s trochu jiným problémem.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od ZdeněkH »

Kluci je to v čudu. Přečetl jsem si před dvouma dnama tohle téma a ejhle kontrolka se mi taky dnes rozsvítila. Ráno nastartuju trochu se jí teda nechtělo, vyjedu a zjistím že při výjezdu se jí moc nechce a pak když dojíždím k cíli cesty si všimnu takové divné kontrolky a ano je to ona kontrolka motoru. Auto bych řekl že jede normálně a vypnutí a zapnutí nepomáhá. Plyn mám prý lankem ne elektronický a co teď?
Napadlo mě palivo a samozřejmě nálada sonči. Nic jiného se neudálo a včera cesta skoro 400km v pohodě a na sraze to měl Hardcam i na diagnostice a taky prý pohoda
Mystif
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 zář 2010, 10:33

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Mystif »

Mystif píše:Tak dneska jsem to dal do servisu :hyu: do Butovic. Uvidime na co prijdou...
Tak neprisli na nic :( Zaplatil jsem diagnostiku a prekonektorovani kabelu u ridici jednotky. Technik tvrdil, ze se se touhle zavadou jeste nesetkal... Zacal pak neco mlzit o vymene ridici jednotky, coz je podle me blobst.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Hardcam »

Zdenek: nepsal jsi, ze jezdis na E85? To by Tvuj problem vysvetlovalo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od ZdeněkH »

Jo jo tohle jsem napsal dřív než jsem pak psal tobě. Jen jsem tento týden moc nejezdil tak jsem ještě netankoval a nemá smysl to ředit po pár litrech. Celkem věřím že to vše u mě udělalo E85. Hrozné starty a občas divný chod motoru na volnoběh i při zatížení. O víkendu jedu s mladou ke Krakonošovi tak to pěkně vyjedu tu srajdu a půjde tam Carera nebo něco takového lepšího
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od shwaara »

Mystif píše:
Mystif píše:Tak dneska jsem to dal do servisu :hyu: do Butovic. Uvidime na co prijdou...
Tak neprisli na nic :( Zaplatil jsem diagnostiku a prekonektorovani kabelu u ridici jednotky. Technik tvrdil, ze se se touhle zavadou jeste nesetkal... Zacal pak neco mlzit o vymene ridici jednotky, coz je podle me blobst.
Jak jsem psal výše..
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Dextrone »

Nechtělo se mi sem zakládat nové téma, když se jedná zřejmě o banalitu nebo mojí nevědomost. Když jsme u těch kontrolek palubní desky, tak jsem dnes po 8 měsících co Sonátu NF mám zjistil zajímavou (pro mě zajímavou věc). Dnes jsem poprvé použil mlhová světla a zjistil jsem, že mi na palubovce svítí kontrolka zapnutí mlhovek jen u předních mlhových světel. Nikoliv u zadních. Pak jsem si všiml, že mi nesvítí kontrolka potkávacích světel. Celé se mi to zdá nějaké dívné a fakt nevím proč jsem to začal řešit až teď po 8 měsících ježdění. Asi jsem si toho nikdy nevšiml. U jiných aut to je tak (alespoň co vím), že pokud zapnu potkávací světla, rozsvítí se kontrolka světel na palubovce. U mě však nikoliv. U mě po zapnutí světel se rozsvítí pouze podsvětlení budíků. Pokud však zapnu dálková světla, tak se rozsvítí modrá kontrolka dálkových světel což je v pořádku. Ale proč nesvítí kontrolka potkávacích světel a pak také proč nesvítí kontrolka při zapnutí zadních mlhovek? Při otočení klíčku zapalování do II. polohy se mají rozsvítit všechny kontrolky pro kontrolu jejich funkčnosti, ale žádná kontrolka na světla pro kontrolu nesvítí. Tak jsem z toho tatar :-k Jak je to u vás? Svítí vám kontrolka rozsvícených světel? Svítí vám kontrolka nejen předních, ale i zadních mlhovek? Měla by svítit kontrolka také na parkovací světla ne? Jak je to u vás? :?:
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od David PLEVA »

Na palubní desce je pouze kontrolka dálkových a předních mlhových světel. Potkávací ani obrysová světla tam nejsou, zadní mlhovka - svítí pouze oranžová dioda na tlačítku. Snad jsem ti pomohl, měj se.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Dextrone »

Děkuji Davide, už jsem zase o něco chytřejší :D
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
woofer
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 úno 2011, 21:54

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od woofer »

Zdar chlapi,
měl bych dotaz, taktéž se mi rozsvítila kontrolka motoru a po diagnostice mi řekli buď sondy nebo katalizátor, ale to je jedno teď mi jde o to zda je možné tu kontrolku vypnout bez použití diagnostiky ? Mám sonatu 2006 2,4 díky
Hyundai IX55 3.0 V6 CRDi Premium 140268km
Hyundai Sonata NF 2.4i CVVT Comfort[/u][/b] 44985km[/u][/u]
Fiat Tipo 1989 1.4i 238547km
Ford Focus 2004 1.6i Comfort 50148km
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od mirec »

woofer píše:Zdar chlapi,
měl bych dotaz, taktéž se mi rozsvítila kontrolka motoru a po diagnostice mi řekli buď sondy nebo katalizátor, ale to je jedno teď mi jde o to zda je možné tu kontrolku vypnout bez použití diagnostiky ? Mám sonatu 2006 2,4 díky
Skus vyresetovat RJ, mozno pomoze. ( odpoj baterku tak na 15 minut )
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“