Benzin a LPG

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od adam221 »

Vcerajsia cena phm v Rakusku

benzin 1.189
nafta 1.110
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Vilda »

Mexican píše:trochu to LPG podrazi :?

http://peniaze.pravda.sk/jazda-na-plyn- ... -pstat_p59
A je otázka času, kdy si toho všimne naše vláda taky u nás :idea: a hned se přizpůsobíme ... proč se zase trochu neobohatit na poddaných a nevolnících .. ](*,)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od tom »

dzigit píše:
miro263 píše:dzigit

Mas tam aj flashlube ?
Ako casto ho doplnas? Kolko stoji jedna napln?
palubak ukazuje blbosti co sa tika priemerky a dojazd ukazuje 3 pomlcky

To s tím palubákem je nějaké divné.
Já mám teprve týden přestavbu, ale palubák mi ukazuje normálně teoretické benzínové hodnoty při jízdě na plyn.
Auto stále řídí benzínová jednotka, a ta dává hodnoty pro palubní počítač (benzínové hodnoty). plynová hodnota je cca o 10% více.
Plynová jednotka je jen napojena na benzínovou, a přebírá informace o množství vstřikovaného paliva.

Včera jsem prvně tankoval a palubák mi ukazoval 8,3l/100km ( benzín) a skutečnost byla 9,3 (plyn)...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

Tak mam najazdenych cca 30tisic
zatial max spokojnost
priemerna spotreba 8.88 skoda ze podrazel
doteraz ma vyslo 100 km na 4.5e
teraz po novom je to cca 5.8e este sa to moze menit uvidim ked budem mat viacej najazdene s novou cenou

inac som bol po 25t na garancke filtre boli ze vraj vlepsiom priemere
to som celkom rad kedze posledych cca 17t som najazdil na jurky
inac mi v zime ked bolo pod -5 neslo na prvy krat nastartovat
tak mi menili trisky a zatial vyzera ze sa to napravilo

jedine co ma sere je ze stupel na nadrz nieje na lanku
lebo ho furt stracam resp zabudnem na benzinke :((
uz som stratil asi 6 a tazko sa zhanaju

v kazdom pripade sa mi uz investicia vratila
od teraz uz na tom len zarabam :)

vsetkym vrele doporucujem
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od miro263 »

PRÁVNÍ RADA: Přestavba na LPG ruší záruku na celý vůz?

Při koupi nového vozu a následné přestavbě na LPG dochází u většiny továrních značek k pozbytí záruky na vozidlo. Je tento postup správný? Skutečně nelze uplatňovat reklamaci těch částí vozu, kterých se přestavba zjevně nedotkla?

Tomáš Hanzl, LPG klub



Tyto případy se dělí na dva odlišné druhy záruky. První se týká tzv. zákonné záruky u běžných občanů, kteří své auto kupují hotově. Druhý se týká tzv. smluvní záruky, se kterou se setkáváme u podnikatelů nebo aut na leasing.

1) Vztah k zákonné záruce (nejčastěji spotřebitelské záruce v délce dvou let) je takový, že prodávající nemůže tuto odpovědnost za vady odmítnout. A už vůbec ne paušálním tvrzením, že montáž (byť schváleného zařízení) automaticky znamená konec záruky na jeho vozidlo. Prodávající, pokud chce své stanovisko důkazně unést, by musel prokázat, že existuje souvislost mezi reklamovanou vadu a neodborným zásahem toho, kdo úpravu vozidla prováděl. Jinak prodejce svou odpovědnost za vady odmítnout nemůže.

2) Co se smluvní záruky prodávajícího týče, tam má prodávající větší prostor. Pravidla smluvní záruky si totiž může "nastavit" tak, aby mu vyhovovala (jejich obsah je totiž předmětem pouhé dohody a nikoli zákonných pravidel). V nich tedy může uvést i tak přísnou podmínku, že každý zásah zvenčí záruku ruší, i když se souvislost neprokáže. Smluvní záruka je tedy otázkou dohody a toho, zda to kupující pří výběru vozidla akceptuje, nebo ne. Smluvní záruka se uplatní všude tam, kde zákonná záruka neexistuje. Například v režimu obchodního zákoníku, tedy v případě, kdy je kupujícím vozidla podnikatel. Také se uplatní v případě vozidel na leasing, neboť i ta jsou pořízena v režimu obchodního zákoníku a tedy bez zákonné záruky. V takových případech nemusí prodávající poskytnout vůbec žádnou záruku - obvykle ale nabízí právě záruku smluvní. A pokud prodávající uvede do záručních podmínek, že každý zásah v podobě přestavby znamená ztrátu této smluvní záruky - a kupující to koupí vozidla akceptuje - není to nic protizákonného.


Autor odpovědi JUDr. Tomáš Beran
Zdroj www.automix.centrum.cz


Ja som stoho somar teda .....
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

Ahojte,

takže po mesačnom váhaní som sa rozhodol investovať do LPG som objednaný na prestavbu 19.9. u firmy autogas.sk. Celková cena okolo 1300 € s DPH. Jedná sa o systém BRM, čítal som že u korejcov je vhodné mať primazávanie FLUSH , ale výrobca BRM to nemotuje iba ak si zákazník praje ale pre istotu to tam dám (navýšenie cca. 80 eur ), na fórach som čítal že u korejcov je to nutnosť. Návratnosť celej investície je u mna do 10 mesiacov, i keď mám auto ešte v záruke 2 roky idem do toho (predajca mi povedal že mi auto nebude servisovať) , keď si prepočítam tu úsporu počas 5 rokov mam skoro na nové auto. Je cítiť po inštalácii že je plyn v aute ? Ináč je zmena v zákone pokiaľ pôjdete do autorizovaného servisu na garančku (myslím bežný servis, ktorí podniká v tejto oblasti, nie Hyundai zmluvný partner) a máte pečiatku v servisnej knižke že Vám bol vymenený olej, filtre atd. musí Vám predajca uznať záruku pokiaľ ste dodržali predpísaný interval od výrobcu a tak isto aj náplne (výmena oleja s filtrami Hyundai 160 €, u neho komplet za 80€, spotrebák ten istý). Upozornila ma na to už 2 ľudia (jeden mechanik).
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od S0T0 »

jurajsun: nemyslel jsi náhodou BRC? Jinak plyn v autě nesmí být cítit, jestli je tak je někde neťesnost...Jediná situace kdy můžeš plyn cítí je po tankování, kdy to čerpadláři trochu ufoukne...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od adam221 »

Tak isto do servisu si mozes priniest vlasny olej a vies usetrit vela na servise... Po mojich skusenostiach s accentom, neviem ci by som siel do plynu, vresp. najprv by som sa dako dohodol zo servisom koli zaruke....

Ked som zistoval LPG do I30 tak mi bolo povedane, ze vsetko zo vsetkym v Pezinku 1000e...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

ano BRC pardon, je to jeden z lepsich systemov, navratnost je do 16 898 km presne pri cene 0,7 eur za liter LPG.Nemam zle skusensti s tymto autom a zaruka plati na vsetky casti vozidla ktore sa nedotyka zasah montaze (volal som do BA aj priamo do Prahy).Jedin problem som mal s el. servom to bolo vymenene v zaruke (klepotanie pri otacani volantom, ze vraj konstrukcna chyba nove riadenia to maju odstranene).
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od pivis »

Mám ve svým autě LPG asi 1,5 roku,proto mám už nějaké zkušenosti. Píšeš že pořizovací cena bude 1300 euro a návratnost po ujetí cca 17000km.Myslím si že to je naprostý nesmysl.Auto na LPG má spotřebu kolem 8litrů.Vychází že se ti investice začne vyplácet po 33000km.Ušetříš polovinu nákladů vzhledem k benzinu.Přesně tak to je i u mně,pořizovací náklady asi 27000Kč,návratnost po stejném počtu ujetých kilometrů.Tyto kilometry jsem již najel a naprostá spokojenost. :D/
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Martun »

pivis
no vidíš.. kilometry jsi už najel, jezdíš už skoro zadarmo a na sraz těch 600 km nedojedeš! :lol: :lol: sorry, já musel! :-# :-# :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

O.K. tak ratajme mesacne tankujem primerne 3x plna nadrz benzinu ma vyjde priemerne okolo 56 €, plna plynu cca. 30€, takze usetrim na nadrzi 26€ na jedno tankovanie to je mesacne 78€, cize som sa sekol v navratnosti cca. o 6 mesiacov naviac cize za 16 mesiacov mam spet cele LPG. Ano teraz mam na benzine v meste spotrebu 8,2 L a jazdim 90 % vramci mesta ale aj tak sa to oplati :) a nepocitam leto ked jazdim 2x tolko ako ine mesiace (za jul som tankoval 5x)
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od S0T0 »

pivis: pro zajímavost, jaký systém lpg máš ty? zkušenosti?
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od pivis »

jurajsun -nechci ti brát iluze píšeš že plná nádrž LPG 30€/litr 0,7€/-43l LPG do nádrže nikdy nedáš,mám nádrž místo rezervy,plní se na 80%,natankuju 32l LPG.Pokud máš spotřebu dnes 8,2l benzinu počítej že v při LPG stoupne o 15-20%.
soto-mám system od HL propan Magic2 a naprostá spokojenost,nepoznáš na jaké palivo jedeš,po skoro 2 letech absolutně žádný problém.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Marek Slavik
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2011, 13:02

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Marek Slavik »

LPG je dobrá věc ale u Hyundai Accent RV.2008 absolutně blbost.V benzínu mi to papalo tak asi 5,5l/100km benzínu ale po předělání na LPG mi začalo motor papat asi v přepočtu na Litry 9,5-11l/100km takže měsíčně mi to ušetřilo asi 200kč absolutně špatná investice měl jsem LPG na Felicii a motor papal o moc mín a tehdy se to vyplatilo tady ne byla to chyba to je můj názor!


Hyundai Accent 1.4 16V Modrá M.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“