Prva garancna prehliadka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
oskar59
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2010, 16:20

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od oskar59 »

Tak už mam aj ja za sebov prvu garančnu prehl.Mam i20-comfort bez klímy.Kupil som ho 7/2009.Najazdene mam len cca 5000km.Prva vykrična cena garančky bola 200EUR.Skoro som onemel,tak som sa technika spytal,čo za zazraky mi za tu cenu idu urobiť?Tak:vymena oleja+filtra,potom už len samé kontroly pri ktorých som nebol,akurat som videl,že mi ten olej vymenili.To mi chceli vymeniť peľove filtre 2ks=100EUR-sila,čo?Tak som odmietol vymenu peľ.filtrov,nech ich len vyfukaju.Keď som sa pytal technika,že čo sa môže stať,keď mi ich nevymenia?Odpoveď:môže sa Vam začať rosiť predne sklo??? :shock: Takže ma vyšla prehliadka:137,48EUR(4141,72SK).Kamarat ma SEATA s klimou a toho prehliadka stala niečo cez 80EUR!!! :roll:Takže na buduci rok si dobre rozmyslim,či navštivim HYUNDAI SERVIS,alebo pôjdem niekde inde,lebo už ÚNIA schvalila,že nemusime chodiť do autorizovaneho servisu.Možno mi tym padne predlžena zaruka 3 na 5 rokov,ale mam skusenosti,že keď tam pridete trebars v štvrtom roku,tak budu hladať všetko možne aby Vam zaruku neuznali(štyl jazdy,jazda po vymoloch atď.) [-X
Reklama
 

Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od koloman.brutus »

S pelovymi filtrami je to subjektivne. Ja som uz pisal, ze ja ich menit nemienim. V skratke - jeden predavaju po 33€-36€ a treba 2, tak som to odmietol. To, ze sa okno rosi nie je sposobene LEN pelovymi filtrami. Maju svoj podiel na obmedzeni rosenia no v ziadnom pripade ho uplne nevylucia. Z fyzikalneho hladiska je to nemozne.
Znaham si novu poloos na i20 a som prekvapeny z UK cien, kde je az o polovicu lacnejsia. Mozno tadial vedie cesta. Zohnat si tieto diely zo zahranicia lacnejsie (samozrejme nie vsetko je razom o polovicu lacnejsie).
Ako znie ten zakon o servisovani? Musia sa pouzivat original nahradne diely daneho vozidla? Ak ano tak to si velmi nepolepsis, pretoze samotne diely :hyu: su drahsie ako konkurencia.Mam na mysli tieto filtre.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od x-bat »

Najeto 13,5tis. a nechal vymenit vse, olej Castrol, filtry jsem vymenit chtel - cena 5tis. O Shell oleji mi rikali, ze klidne - ale maji podle papiru dolevat Castrol a nechteji mit zbytecne problemy, takze jestli chci neco jineho, at jdu jinam... Servis spolehlivy, o zakazky nemaji nouzi.
Kdyz porovnam usetreny cas (servis mam prakticky za barakem) a to, co bych usetril za nevymenu filtru + jiny olej, tak jsem na stejno. Takze pohoda :) Nez obvolavat a objizdet okoli kvuli usetrene tisicovky - se mi nevyplati.
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
markic
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2010, 21:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od markic »

No, heleďte, mluvil jsem se švagrem, který dělá vedoucího servisu v Citroënu, tak jsme se bavili o autech podobné velikosti a o jednání během servisu... Z toho nakonec vylezlo, že olej, který tam nalili (10w40) by správně v tomhle autě vůbec být neměl a v autech typu C3 jednoznačně dávají olej plně syntetický (narozdíl od 10w40, který je založen na syntetické složce+aditivy) - ten rozdíl prý vůbec poznat nejde, ale po takových najetých 60000 s výměnou oleje, samozřejmě (po kterých už možná ani záruka platit nebude), rozdíl na motoru uvidím. Údajně plně syntetický olej je výrobcem psaný na 25000 km, přičemž již po 15 000 jsou jeho vlastnosti výrazně zeslabeny, a 10w40 je na tom ještě hůř a ztrácí vlastnosti kolem 10 000 najetých km. No, nevím, jestli to není kec, ale chlapík má fakt dlouhodobý zkušenosti s různými značkami a posledních asi 10 let se drží Citroënu (a nadává na něj jak může, takže zlatá moje i20) :)
Pokud jde o jednání servisu a ceny, doporučil obloukem se vyhýbat větším městům, protože ty, jak už bylo řečeno v přispěvku přede mnou - nemají o práci nouzi a nemusí se tudíž o zákazníka vůbec starat, ten příjde dřív či později, a až příjde, tak je ho třeba důkladně voškubat - koneckonců projděte si příspěvky lidí z Prahy. Rozhodně tady o cenu šlo taky, jelikož rozdíl mezi dvěma autorizovanými servisy, který je 100% (z prvního odhadu 2500 jsem nakonec zaplatil 4900), ale hlavně to jednání mi přišlo naprosto nefér, a proto do Budějc rozhodně už NÍKDY nepojedu. Příště už si radši udělám výlet do Tábora, pak za rok zase poreferuji ;)
Uživatelský avatar
adnars
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2010, 20:26
Bydliště: Praha

Garanční prohlídka.

Příspěvek od adnars »

Ahoj,jdu na garančku po 1 roce,najeto 11000km,máte někdo zkušenosti z provedení a také s cenou?Hyundai i2o 1.4D.Dík za odpověď.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Garanční prohlídka.

Příspěvek od jirikstbk »

Odpověď je o pár řádků níže viz Prva garancna prehliadka.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Garanční prohlídka.

Příspěvek od amaize »

adnars píše:Ahoj,jdu na garančku po 1 roce,najeto 11000km,máte někdo zkušenosti z provedení a také s cenou?Hyundai i2o 1.4D.Dík za odpověď.
přesunuto a : jirikstb ma pravdu , čti a pak zakládej téma
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
ivan.p
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2010, 17:08

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od ivan.p »

Ahoj, 1. garanční prohlídka v ACA Karviná, najeto 10500, olej shell ultra 5W40, výměna obou pylových filtrů.
Cena 3409 kč.
Kona1,0 T-GDI 88 kW COMFORT PE
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od feflo »

Dobrý den.

Tak to již mám také za sebou.

Najeto 11221 km, výměna pyl. filtrů, oleje (Castrol Magnatec 5W-40), samo vč. filtru a nového těsnění zátky a doplnění 2 l nem. směsi do ostřikovačů, celkem za 3344,- Kč.

Provedeno v ACA Hlučín (mimochodem super přístup k zákazníkovi, žádný problém se zár. opravami, apod.).

Předpokládaná cena byla 4000,- Kč - v Autolaros-u Hrabová (u Tesca) cca o 2500,- více - AUTOLAROS JIŽ NIKDY VÍCE (viz. také jiná témata).
Naposledy upravil(a) feflo dne 28 pro 2010, 06:41, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od feflo »

x-bat píše:Najeto 13,5tis. a nechal vymenit vse, o..........Nez obvolavat a objizdet okoli kvuli usetrene tisicovky - se mi nevyplati.
Už jsem to někde psal, ale chtěli Vás "natáhnout" (s tím olejem) - v manuálu (návodu) k autu, je dokonce reklama - "doporučení" používat olej Shell...

A bavil jsem se s několika servis. techniky a dokonce i majiteli aut. servisů Hyundai a všichni shodně tvrdí, že je úplně jedno, jaká značka oleje se použije, jen musí splňovat požadované specifikace. Takže žádné omezení záruky nepoužitím Castrolu !!!
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od x-bat »

Mi je to jasne, vsak pristi garancka na 100% bude jinde. Ted uz jsem nemel na vyber a ve finale se mi casove vyplatilo to nechat tam. Se servisem sice spokojenost, ale jinde udelaji ty same sluzby za mensi penize...
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Ubujina
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2010, 19:21

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od Ubujina »

Aj ja mam uz prvu garancku za sebou, ale ked mam pravdu povedat, bolo to na dlhe lakte. Ked som prisla do autorizovaneho servisu hyundai na panonskej ceste v BA a opytala sa ho na cenu prvej garancky na i20 comfort ( najazdene 8000km) tak ma skoro prevalilo a musela som si sadnut- 250 eur!!!!!!!!! ??????? Asi si debilek myslel, ze ked tam vidi zenu, tak neviem, kolko taka garancka stoji. Ked som nan ho vyrukovala, ze inde mi to spravia za polovicu, robil sa, ze neexist. Milo som ho poslala kade lahsie a isla na garacku inde. platila som 115 eur! prisla som mu ukazat fakturu, aby vedel ze to jeho neexist vlastne existuje a zadrel mi, ze ich mechanici si to auto nechaju na zdviháku a idu na obed a aj to sa im pocita do tych ich normohodin. No dakujem pekne preplacat niekomu obed...Som vsak velmi rada, ze plati blokova vynimka a garancku vam uz moze urobit kdokolvek, kto ma na to opravnenie a moct tak usetrit 135 eur!
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od feflo »

Dobry den.

Vim, ze se tady uz o tom psalo, ale po garancce mi auto zacalo spatne topit a navic se zacalo nadmerne rosit (skla).

Myslite, ze to muze byt opacne nasazenymi filtry klimy (min. to roseni skel)?

Pozn,: S klimou jezdim skoro porad a nejakou dobou pred zastavenim ji vypinam kvuli odvetrani.

Dekuji
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od suah »

Ubujina a kde ti spravili tu garancku za 115?
Uživatelský avatar
íčkař39
*
Příspěvky: 47
Registrován: 17 úno 2010, 15:04
Bydliště: Chomutov

Re: Prva garancna prehliadka.

Příspěvek od íčkař39 »

...Tak mám první garančku taky za sebou.
Najeto 6700km, cena 3163Kč (bez geometrie a filtrů klimatizace). Olej Shell 5w40.
Celou dobu jsem byl u prohlídky přítomen,... (docela by mne zajímalo, jestlo to jde i u jiných poboček Hyundai). :-k
KŠV GROUP Chomutov.
Hyundai i20 1.2 Clasic+
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“