Slabé trhanie volantu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ChaosAD
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2009, 00:10

Slabé trhanie volantu

Příspěvek od ChaosAD »

Ahojte,

len nedávno náš :hyu: Accentík 99 začal pri pomalej jazde jemne trhať volantom. Je to cítiť len pri tak 20km/h, ak človek ide na 2000rpm na dvojke. Povedal by som že volant sa chveje asi centimeter na každú stranu. Doľava a hneď doprava asi v polsekundových intervaloch. Ak zvýšim otáčky alebo rýchlosť tak to zmizne.
Skúšal som to hľadať v histórii fóra a tu sú moje teórie:
  • tyče stabilizátora by mali robiť problémy pri nerovnostiach. Ja to mám na rovnej ceste pri jemnej jazde.
  • čerpadlo servoriadenia by malo spôsobovať ťažkosti pri točení volantu a nie chvieť ním keď je v kľude. Volantom viem točiť ľahko až na doraz.
  • nevyvážené kolesá by trhali volantom len pri väčších rýchlostiach než len tých 20km. Okrem toho nič som s nimi nerobil vyše roka.
  • diferenciál?
Cez víkend plánujem omrknúť čerpadlo serva, možno nejako namazať ložisko alebo také niečo. Avšak namyslím žeby to niečo vyriešilo. Pred pár mesiacmi mi prešmykoval klinový remeň ku servu. Vtedy bolo točenie volantom trhavé ale ak bol volant v kľude tak nebolo cítiť nič.

Ak má niekto podobnú skúsenosť alebo inú teóriu, bol by som rád za každú radu.
Vďaka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Slabé trhanie volantu

Příspěvek od Richard555 »

nejspíš problém s pneumatikama, boule, nebo podobně občas se guma poškodí přejezdem obrubníku, nebo se vlní vzorek a podobně......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
parker161
*
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2010, 00:45

Re: Slabé trhanie volantu

Příspěvek od parker161 »

ja som mal rovnaky problem a vyriesili to nove pneumatiky,mal som vzduchovu bublinu vnutri,lebo uz boli v zlom stave..tiez to robilo pri pomalej jazde ale aj pri rychlejsej sa trocha triasol...v kazdom pripade pneumatiky spravia vela :)
kampo
Příspěvky: 4
Registrován: 28 pro 2010, 12:05

Re: Slabé trhanie volantu

Příspěvek od kampo »

Podobny problem som mal aj ja, kontrola geometrie a vyvazenie kolies a je OK
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Slabé trhanie volantu

Příspěvek od adam221 »

Ked nepomoze vymena pneu, pripadne diskov, tak potom to este moze byt klb..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“