Prosím o radu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Standa Fe píše:Dagbetmene, nechci tě děsit, ale ještě můžeš mít jeden problém. Koukni, jestli máš na auto od bazaru kupní, nebo zprostředkovatelskou smlouvu. Pokud to auto bazar nevykoupil, pak se nestal jeho majitelem a prodával ho jen v komisi. V tom případě by byl jenom zprostředkovatel a v podstatě tak "za nic" neodpovídá. Prostě dostal provozi za prodej. Raději se fakt poraď s právníkem. Snad nebudeš muset nahánět ty bílé koně, z těch bys asi svoje prachy zpátky těžko vymlátil.
Držím ti palce
Standa Fé
Zdravím
Jsme z toho celá rodina nešťastná. Mám kupní smlovu, na přední straně je uveden autobazar jako v zastoupení a na zadní straně je uveden jako prodávající. V článku IV je uvedeno, že prodávajcí prohlašuje, že vozidlo prodává ve stavu jak stojí a leží a že mu nejsou známy žádné vady faktické nebo právní, které by bránily řádnému užívání vozidla.
Odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny proti zpětnému vydání vozidla a to vše nejpozději do 22.11.2010 jsem v úterý tj.16.11.2010 předal autobazaru, kde byli přítomní i slečna (poslední uvedena ve velkém techničáku) co auto dala prodat, ale i s přítelem (ještě před ní uvedený ve velkém techničáku), který to vzal od toho co si vzal na auto finance od úvěrové nebo leasingové společnosti. Autobazar odstoupení od smlouvy proti podpisu přijal,ale ti dva předchozí napsaní ve velkém techničáku ne. V autobazaru to proběhlo tak, že nejvíce mluvil přítel, samozřejmě tvrdil, že nevěděl, že je auto zafinancované. Přitom je majitel zastavárny. Dnes jsem byl za tím co si vzal úvěr nebo leasing a on mě řekl a podepsal to i na papír, že o tom ten chlap co má zastavárnu věděl a jeho přítelkyně to musela taky vědět, že auto bylo zafinancované. Proto bývalá majitelka auto vlastnila sedm dní, před ní její přítel a ten ho vlastnil devět dní. Potom jsme to ukončili tím, že se autobazar tak i ti dva poradí s právníkem a dají vědět. Nevím co dál, co když se neozvou nebo řeknou abych to dal soudu. Sam přítel té slečny řekl ,že když ten soud i vyhraji tak mě budou dávat tak maximalně 500 kč měsičně. Bojím se i, že přijede nějaká agentůra z leasingové společnosti a auto mě vezmou. Byl jsem se ptát v autobazaru mého bydliště a ty mě říkali abych auto za žádnou cenu nevydával, že mám říct, že mám řádnou kupní smlouvu a auto nedám. Co si o tom myslíte.
Děkuji za každou radu a pomoc
Reklama
 

Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od DusanCZ »

dagbetmen píše:
Standa Fe píše:Dagbetmene, nechci tě děsit, ale ještě můžeš mít jeden problém. Koukni, jestli máš na auto od bazaru kupní, nebo zprostředkovatelskou smlouvu. Pokud to auto bazar nevykoupil, pak se nestal jeho majitelem a prodával ho jen v komisi. V tom případě by byl jenom zprostředkovatel a v podstatě tak "za nic" neodpovídá. Prostě dostal provozi za prodej. Raději se fakt poraď s právníkem. Snad nebudeš muset nahánět ty bílé koně, z těch bys asi svoje prachy zpátky těžko vymlátil.
Držím ti palce
Standa Fé
Zdravím
Jsme z toho celá rodina nešťastná. Mám kupní smlovu, na přední straně je uveden autobazar jako v zastoupení a na zadní straně je uveden jako prodávající. V článku IV je uvedeno, že prodávajcí prohlašuje, že vozidlo prodává ve stavu jak stojí a leží a že mu nejsou známy žádné vady faktické nebo právní, které by bránily řádnému užívání vozidla.
Odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny proti zpětnému vydání vozidla a to vše nejpozději do 22.11.2010 jsem v úterý tj.16.11.2010 předal autobazaru, kde byli přítomní i slečna (poslední uvedena ve velkém techničáku) co auto dala prodat, ale i s přítelem (ještě před ní uvedený ve velkém techničáku), který to vzal od toho co si vzal na auto finance od úvěrové nebo leasingové společnosti. Autobazar odstoupení od smlouvy proti podpisu přijal,ale ti dva předchozí napsaní ve velkém techničáku ne. V autobazaru to proběhlo tak, že nejvíce mluvil přítel, samozřejmě tvrdil, že nevěděl, že je auto zafinancované. Přitom je majitel zastavárny. Dnes jsem byl za tím co si vzal úvěr nebo leasing a on mě řekl a podepsal to i na papír, že o tom ten chlap co má zastavárnu věděl a jeho přítelkyně to musela taky vědět, že auto bylo zafinancované. Proto bývalá majitelka auto vlastnila sedm dní, před ní její přítel a ten ho vlastnil devět dní. Potom jsme to ukončili tím, že se autobazar tak i ti dva poradí s právníkem a dají vědět. Nevím co dál, co když se neozvou nebo řeknou abych to dal soudu. Sam přítel té slečny řekl ,že když ten soud i vyhraji tak mě budou dávat tak maximalně 500 kč měsičně. Bojím se i, že přijede nějaká agentůra z leasingové společnosti a auto mě vezmou. Byl jsem se ptát v autobazaru mého bydliště a ty mě říkali abych auto za žádnou cenu nevydával, že mám říct, že mám řádnou kupní smlouvu a auto nedám. Co si o tom myslíte.
Děkuji za každou radu a pomoc
Jde o to ze nektere leasingovky (unicredit - drive CAC lesing) ma druhe klice a klidne ti s autem ujedou, takze pokud mozno nechat predelat zamky.

jen by me zajimalo co udelai za figl ze v TP nefiguruje leasingovka a jak to dokazali ze sebe na tebe prepsat, to si pri prepisu taky kontroluji.
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Je to leasingovka Credium. Nebylo by to potom považované jako krádež? Mám samozřejmě v úmyslu nechat předělat zámky nebo auto nějak jinak zabezpečit. Co udělali za figl že v TP nefiguruje leasingovka. Ono to bylo prý tak, že prvně auto koupil za 460000 kč a platil ho hotově, auto přepsal na IČO na sebe a pak na své auto si vzal 250000 kč úvěr nebo leasing a auto nepřepsal na tu leasingovku a neposlal jim TP, ale přepsal auto na toho co má tu zastavárnu, protože mu dlužil peníze. A teď mu prý leasingovka účtuje za každý den 1000 kč za neposlání TP a to je do teďka asi kolem 200000 kč. Ale jaká je pravda to nevím.
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Prosím o radu

Příspěvek od miooo »

ti nezavidim...
dostal si sa do pekne zacarovaneho kruhu ](*,) ](*,)
dufam ze sa to na dobre obrati...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Pavel M »

Jde o to ze nektere leasingovky (unicredit - drive CAC lesing) ma druhe klice a klidne ti s autem ujedou, takze pokud mozno nechat predelat zamky.

Tak tohle jsem ještě neslyšel a aut už jsem pár od CAC měl-absolutní nesmysl.

Co se obrátit na právníka či přímo na Credium,vlastní zkušenost praví,že se s nima dá docela mluvit myslím s Crediem.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Všem děkuji za rady a za pomoc.
Nejlépe asi bude když dám auto někam do garáže a nebudu s ním vůbec jezdit. Syn má Octavku a do práce jezdí starým Favoritem tak si od něho vezmu Favorita a budu jezdit s Favoritem. Jen aby to bylo k něčemu i kdybych si dal vyměnit ty zámky. Když příjde agentůra od leasingu nebo policie a měla od soudu rozhudnutí o vydání auta.
Mluvil jsem s dvěma právniky, jeden radil abych auto prodál a že se tím nedopustím ničeho zlého a druhy pravý opak a řešil to soudní žalobou. Za obhajování chce 40000 kč. Nechci auto prodávat abych nebyl nakonec stíhan za podvod já. Známí mě zase poradil, abych dal žalobu na určení vlastnictví, co myslíte je to dobrý nápad.
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od DusanCZ »

Pavel M píše:Jde o to ze nektere leasingovky (unicredit - drive CAC lesing) ma druhe klice a klidne ti s autem ujedou, takze pokud mozno nechat predelat zamky.

Tak tohle jsem ještě neslyšel a aut už jsem pár od CAC měl-absolutní nesmysl.

Co se obrátit na právníka či přímo na Credium,vlastní zkušenost praví,že se s nima dá docela mluvit myslím s Crediem.
No kamarad pro ne dela a prave svazi auta od dluzniku, takze nam xkrat licil jak nekdo jede na nakup, oni jednou za nim, pak jdou nakupovat a oni s autem odjedou. Jako kradez to neleze kvalifikovat protoze majitelem je leasingovka sa ta si to pouze vzala nazpatek, ty jsi jenom najemce. ale je mozne ze to je pouze u operativniho leasingu.
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od DusanCZ »

dagbetmen píše:Všem děkuji za rady a za pomoc.
Nejlépe asi bude když dám auto někam do garáže a nebudu s ním vůbec jezdit. Syn má Octavku a do práce jezdí starým Favoritem tak si od něho vezmu Favorita a budu jezdit s Favoritem. Jen aby to bylo k něčemu i kdybych si dal vyměnit ty zámky. Když příjde agentůra od leasingu nebo policie a měla od soudu rozhudnutí o vydání auta.
Mluvil jsem s dvěma právniky, jeden radil abych auto prodál a že se tím nedopustím ničeho zlého a druhy pravý opak a řešil to soudní žalobou. Za obhajování chce 40000 kč. Nechci auto prodávat abych nebyl nakonec stíhan za podvod já. Známí mě zase poradil, abych dal žalobu na určení vlastnictví, co myslíte je to dobrý nápad.
hele ale pokud na Credium neodesel TP tak prece nemohla leasingovka zapsat na isndspektorate zavazek. Mozna bych skocil na inspektorat at se ti podivaji na to auto pod VIN primo polisove (s tim ze si potencionalni kupce a chces to proverit) a pokud to bude u nich cisty tak je na pul vyhrano. Kdyz bude to auto mit zavazek jen v databazi leasingovek tak je to v pohode a zavazek ma stale clovek kterej si vzal uver, kdyz nevesel zavazek v platnost jako auto tak by nemela bejt v platnosti uverova smlouva a meli by si vyzadat penize nazpatek od toho podvodnika.
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

hele ale pokud na Credium neodesel TP tak prece nemohla leasingovka zapsat na isndspektorate zavazek. Mozna bych skocil na inspektorat at se ti podivaji na to auto pod VIN primo polisove (s tim ze si potencionalni kupce a chces to proverit) a pokud to bude u nich cisty tak je na pul vyhrano. Kdyz bude to auto mit zavazek jen v databazi leasingovek tak je to v pohode a zavazek ma stale clovek kterej si vzal uver, kdyz nevesel zavazek v platnost jako auto tak by nemela bejt v platnosti uverova smlouva a meli by si vyzadat penize nazpatek od toho podvodnika.[/quote]

Díky
Zkusím zítra skočit na ten inspektorat a zeptám se.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“