nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od lafej »

při nedavne vyměnězadnich brzdovych desek mi nešly roztahnout válečky tak aby jsem vložil desky zadni. Dnes mi jeden kolega rikal že maji zavity kvuli ruční brzde je to pravda ? roztahovat tedy a pootáčet válečkama? ted me to čeká brzy znovu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od Kony5 »

přesně tak....musíš otáčet jako kdyby utahovat.....nejlíp udělat si šroub M12 pevnostní....na hlavu šroubu podložku velkou navařit a na ni udělat drážky ktere zapadnou do pístku...pak už jen velká podložka a matka...jedním kličem držet matku nahoře a druhým otáčet hlavu šroubu tím otáčíš i pístek......sou na t i specialní připravky ale ty sou drahé a zbytečné když to často neděláš....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od lafej »

Kony5 píše:přesně tak....musíš otáčet jako kdyby utahovat.....nejlíp udělat si šroub M12 pevnostní....na hlavu šroubu podložku velkou navařit a na ni udělat drážky ktere zapadnou do pístku...pak už jen velká podložka a matka...jedním kličem držet matku nahoře a druhým otáčet hlavu šroubu tím otáčíš i pístek......sou na t i specialní připravky ale ty sou drahé a zbytečné když to často neděláš....
JJ diky za radu dnes jsem vymyšlel zavitovou tyřku a podložky a dve matky toto je asi lepší řešení no nejak to zmaknu dik
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od lafej »

lafej píše:
Kony5 píše:přesně tak....musíš otáčet jako kdyby utahovat.....nejlíp udělat si šroub M12 pevnostní....na hlavu šroubu podložku velkou navařit a na ni udělat drážky ktere zapadnou do pístku...pak už jen velká podložka a matka...jedním kličem držet matku nahoře a druhým otáčet hlavu šroubu tím otáčíš i pístek......sou na t i specialní připravky ale ty sou drahé a zbytečné když to často neděláš....
JJ diky za radu dnes jsem vymyšlel zavitovou tyřku a podložky a dve matky toto je asi lepší řešení no nejak to zmaknu dik
PS po vloženi desek se to vycentruje samo?
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od Hujer »

lafej píše:při nedavne vyměnězadnich brzdovych desek mi nešly roztahnout válečky tak aby jsem vložil desky zadni. Dnes mi jeden kolega rikal že maji zavity kvuli ruční brzde je to pravda ? roztahovat tedy a pootáčet válečkama? ted me to čeká brzy znovu
Stare sonaty Y3 to tak meli.Ta tva to tak nema!Ty mas rucni brzdu na pakinky co jsou uvnitr brz. kotouce.Proc ti nesli roztahnout?Nejspis mas orezly pistky a proto nejdou zamacknout!Podivej se pod prachovku a je dobre parkrat slpnout at ti vylezou vic ven!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od lafej »

Hujer píše:
lafej píše:při nedavne vyměnězadnich brzdovych desek mi nešly roztahnout válečky tak aby jsem vložil desky zadni. Dnes mi jeden kolega rikal že maji zavity kvuli ruční brzde je to pravda ? roztahovat tedy a pootáčet válečkama? ted me to čeká brzy znovu
Stare sonaty Y3 to tak meli.Ta tva to tak nema!Ty mas rucni brzdu na pakinky co jsou uvnitr brz. kotouce.Proc ti nesli roztahnout?Nejspis mas orezly pistky a proto nejdou zamacknout!Podivej se pod prachovku a je dobre parkrat slpnout at ti vylezou vic ven!
Ne roztahnout smerem ke kotouči ja je chtel roztahnout od kotouče aby jsem vložil nove vetsi desky
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od Richard555 »

Hujer má pravdu, pod tou prachovkou je taková hrouda rezu a proto je nemůžeš zatlačit zpět...... musíš je opatrně šlapáním vytlačit pístek směrem ven,ale neměl by vypadnout úplně, odstrčit nebo sundat prachovku a pístek od rzi oškrábnout a očistit jemným šmirglem pak ti půjde zasunout volně, ale je možný, že až ho zasuneš, bude ti téct, většinou jsou v něm rzí vyžrané díry, takže sehnat nový pístek a samozřejmě těsnění a prachovku....... ale nevím jestli se to na Hyundai sehnat, na Nubiru to jde......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od valach »

Pánové, dotáhl jsem ruční brzdu a nevrací se mi levá strana. Vypadá to že se mi nevrací brzdový váleček. Takže ho normálně povysunu sešlápnutím brzdy a po vyčistění mi půjde zatlačit? U předešlích aut to tak bylo, pomohl jsem si i svěrkou. Ale tady píšete něco o závytech tak teď nevím :roll: . Musím se do toho pustit tak ať vím. Díky za radu :D
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od cypisek »

valach: no zatlačit pujde, ale musi se při tom zatlačovani i "šroubovat" - uvnitř je zavit a pružina, pokud si to dobře pamatuju
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od valach »

Díky, včera jsem mluvil s Davidem chvíli po tvém odjezdu a on říkal že budeš vědět. Tak to vyskouším, ale raději přes výkend, autopotřebuju každý den tak ať mám na to klid.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od Hujer »

valach píše:Pánové, dotáhl jsem ruční brzdu a nevrací se mi levá strana. Vypadá to že se mi nevrací brzdový váleček. Takže ho normálně povysunu sešlápnutím brzdy a po vyčistění mi půjde zatlačit? U předešlích aut to tak bylo, pomohl jsem si i svěrkou. Ale tady píšete něco o závytech tak teď nevím :roll: . Musím se do toho pustit tak ať vím. Díky za radu :D
Jestlize se ti nevraci paka na brzdici tak je problem v zarezle osicce paky!Dcst casto se to stavalo!Vyndat brzdic a rozhejbat§Pozor hrozi ze az se to uvolni muze tec ven pak brz. kapalina,pak je tam vydrene futro a byrezla paka!Delam to tak ze to vyndam a ve sveraku za pomoci WDcka to rozhejbu a pak tam pod tu malou prachovcicku u paky nacpu vazelinu!Pri rozhejbavani ti bude vyjizdet pistek tak ho musis po par hejbnuti vzdycky zatocit.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od valach »

Hujer díky za radu, ono to povolilo ale raději se na to přes víkend podívám. Když si nebudu vědět rady tak se ozvu. Díííík :lol:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od lafej »

valach píše:Hujer díky za radu, ono to povolilo ale raději se na to přes víkend podívám. Když si nebudu vědět rady tak se ozvu. Díííík :lol:
Tak dnes 2,5 hodky prace a sonata ma nove všechny kotouče s deskama))))))) a diky všem za rady zadni sem vzal francouzakem nakonec a sikama zatočil šlo to jak po masle ty valečky zatlačit jupi ete jednou dik
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: nešly mi roztahnout zadni pistky v brzdiči

Příspěvek od Kony5 »

to valach..taky mi to udělal tak sem to rozhýbal jako ty na chvili pomohlo ale pak zase...kup celou opravnou sadu cca 300kč rozdělej to : vytlač pístek, demontuj zezadu tu pruřinu a sundej s te hridelky tu pačku je to na tisicihranu, a pak dlouhe segrove kleště ..zevnitř je to pojištěné takovým plechem a segrovou pojistkou...ja tak udělal obatřmeny a od te doby okej....a bordelu tam bylo mooooc..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“