Meteoo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Espero »

Espero píše:
pepan píše:no máte to tam strašný :lol:
esli to takhle punde dál...tak bude vyhlášená krizová situce v praze :mrgreen: :mrgreen:
tady vzdušnou čarou 10km je 50cm sněhu v lichkove přes 30cm....v nově to nebylo na čt to nebylo...průjezdnej jen jeden pruh...a to s těží..a kde je kuva letevize... :roll:
Nejde o 50 cm sněhu, ale o přibližně 0,6 milionu aut v tom sněhu na nějakých 800 km čtverečních. Takže to strašný je. Toho v Lichokvě nedosáhnete, ledaže bys těch 600 tíc aut postupně vykoval...

Já jsem u nás dneska po vyjetí z garáže zapadl naštorc v ulici, ani jsem nestočil autodo směru. Osvobodil jsem ho lopatou za nějakých 15 minut. Po dálnici do Prahy se jelo šedesátkou i méně. V Praze dneska pro jistotu musím koupit někde polní lopatku do kufru.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od pepan »

espero..máte tem metro,tramvaj atd..vím ,že nejde spousta lidem jet metrem..ale co čekáte?
máte tam poprašek a máte z toho 3světovou..tam jezdijou jak posraný a tady v mínus 15 na 30cm na silnici na ujetým sněhu a ledu jezdějen nejen pražáci,ale nižočeši namahrovaně 80-90 a pak je tahám..každej rok to samý..rozum do hrsti a jezdit s respektem..tady je tah na ostravu a polsko..projede tady taky fůra aut..a?
jeden pruh do těd průjezdnej a žijeme
vlaky nejezdijou..a?
máte tam x víc pluhů silničářů atd..tady sem je 2 dny neviděl..

fakt naděláte..je zima..to k tomu patří,ale musím se smát,jak media a lidi v přenosech z toho dělaj uplnou krizovou situaci
co by ste dělali tady?
umřeli pod sněhem? :lol:
tady se jezdí cca 40km/h
kdo jede víc je vocas,skončí v pangejtu a z 80% to tak je....
a z těch 80% to je 70%-praha středočeši,nižočeši se zimníma na předku a prý s velmui kvalitníma na zadních kolech?
co s nima?
nakopat prdel
a nechat je v pangejtu..tak jak to dělám každou zimu
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od pepan »

a počet aut?
ano je jich moc...
a schválně kolik jich má povinou výbavu do zimy...
za další..tohle je průser velkých měst..s tím se musí každej rok počítat a předcházet tomu...
jedině se vodstěhovat a stěžovat si třeba jinde..třeba v horách


samá info-nejzděte je to strašný..když sem tamtudá jel a podle tn cz neprůjezdý tak sem potkal 4 jazyky na silnici...tady je jeden pruh průjezdnej :lol:
tedko sem swe díval na online praha..vždyt tam je poprašek ty jo :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Espero »

No to je právě to, že u Vás (i u nás) skončí v pankejtu, já žiju v takové velmi kopcovité krajince podobné modelu z pikovláčku, takže kdo v zimě neumí, čumí a musí pěšky. Ty pankejty, kam by ta auta spadla ale v Praze nejsou, takže se cesty zatarasí a všechno stojí. A o tom to je. Já vím, že z těch 600 tisíc aut bude tak asi 100 tisíc řízeno kokoty, kteří by měli vyjíždět jenom na suchu. S tím ale nic neuděláš, to je prostě jenom statistický fakt. Tramvaje tu nejezdí, metro ano, ale jenom někam, autobusy jakž takž.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od pepan »

:)
tady už jel vlak ají autobus
takže je to v cajku
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Yurii »

No tady to začíná fakt bejt veselý, ráno sem auto pod tou hromadou sněhu málem nenašel a zlomila se mi moje oblíbená metlička na sníh :(( RIP

Cesta z Modřan na Karlák docela vpohodě, na silnici místy 20cm neujetýho sněhu, jinak koleje nebo led, asfalt sem neviděl ani nepamatuju :-D :)
A lidi když nejsou vidět na silnici čáry jezdijou jako paka pěkně veprostřed takže je člověk ani nemůže objet když si myslí že se moc vlečou.

Jináč na těch možná deset let starejch zimákách to sice neni uplně ono ale i tak toho skupáčo projede víc než by si kdo myslel drží, když mu od loňska chybí přední spodek nárazníku je to najednou o tři cenťáky vyšší a radši budem ještě zvyšovat :) Alespoň další cenťáček nebo dva :)

Teda doufám, že o víkendu bude pěkně a že se námsobotní a páteční Pražský Rallysprint vydaří... jestli bude sníh, tak to bude divácky veice atraktivní podnik :mrgreen: =D>
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Kamarad bydli 6km od Slanyho, bohuzel dnesni noc stravil 1km od baraku v kolone aut, ktera kdyz se zacala v 7 rano hybat, tak slansky kruhac (6km od mista) zablokoval kamion az do dopolednich hodin. Nejsme na to zvykly, presto se o nas nepise jako o stovezaty Praze, kam se chysam pulnoci do prace a jsem si jistej, ze to bude OK. Ve Slanym nemame moc sypacu, ale kdyz 4 uvizily v kolone na celou noc, pak je to prekerka. Presto se s tim da zit a s velkou casovou rezervou, bez strachu a s potrebnym vybavenim to jde. Chtel jsem jet rano na Kladno, ac se to nedoporucuje. Misto toho jsem poprve v zivote daval prvni pomoc a nakonec jsem se otocil a vratil domu. Na volanou eRZetu jsem cekal 12 minut, mezitim mi tam pristaly 2 jiny sanitky a pan snad neztratil moc krve - porad jsem si rikal, co udelam se starou lekarnickou, ted uz to nemusim resit. Ted jen popojizdim po meste, na uradech je najednou nula lidi, ve meste jsou doslova slyset kroky. Je tu klid jak v horsky vesnicce a neni to tak spatny. 600 tisic aut tu nemame, ale 95% na ulici zaparkovanych stejne nevyjede. Skoly maji prazdniny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Meteoo

Příspěvek od Gandalf »

Hardcam: Konečně nějaký příspěvek :D a hned několik. A co to bylo za "první pomoc", přímo nějaká vážná autonehoda kolem které jsi jel?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Starsi pan sel nohama napred, dal si hlavou o zem tak (5cm ledova krusta na prechodu), ze ta hlava zacala masivne krvacet - mohl tam byt max 2 minuty, protoze jsem jen dojel na konec ulice a jel zpet. Vzhledem k tomu, ze se po meste nikdo moc nepohyuje, to bylo stesti v nestesti. Pred prevozem ztratil vedomi, takze doufam, ze se z toho vylize. Kazdopadne odedneska budu vozit v aute i deku, ona se jeste bude hodit. Jinak nemocnice je 1500m, takze tech 12 minut mi prijde uz docela dost, nicmene je mi jasny, ze pokud by to rychleji slo, tak by se tak stalo.

Jo, jak jsem doma, tak se pokusim obcas neco sesmolit, tohle tema me vzdycky bavilo. Mam rad tohle pocasi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od tom »

Hardcam píše:Starsi pan sel nohama napred, dal si hlavou o zem tak (5cm ledova krusta na prechodu), ze ta hlava zacala masivne krvacet - mohl tam byt max 2 minuty, protoze jsem jen dojel na konec ulice a jel zpet. Vzhledem k tomu, ze se po meste nikdo moc nepohyuje, to bylo stesti v nestesti. Pred prevozem ztratil vedomi, takze doufam, ze se z toho vylize. Kazdopadne odedneska budu vozit v aute i deku, ona se jeste bude hodit. Jinak nemocnice je 1500m, takze tech 12 minut mi prijde uz docela dost, nicmene je mi jasny, ze pokud by to rychleji slo, tak by se tak stalo.

Jo, jak jsem doma, tak se pokusim obcas neco sesmolit, tohle tema me vzdycky bavilo. Mam rad tohle pocasi.

Když jsem viděl z dálky tvou i30 a hned vedle 3 sanity, tak jsem zezačátku vůbec netušil co se tam vlastně stalo.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Nejcastejsi otazka byla: kdo ho srazil? Vzhledem k tomu, ze jsem to nechal zapichnuty za prechodem, to nektery mohlo svadet k odpovedi, ze ja, ac jsem jel opacnym smerem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Meteoo

Příspěvek od Gandalf »

Hardcam a Tom: Tak jste určitě dali minisrazík :D
Tohle počasí mám za volantem rád, včera jsem to tady někde psal. Jen se stářím se pomalu zvyšují obavy z toho, co by se všechno mohlo stát i bez mého přičinění. Dřív jsem moc rád jezdil buď 24. nebo 25.12. dopoledne ze Šumavy do Brna. Pěkně přes půl republiky, často zapadané silnice, relativně nízký provoz, v rádiu vánoční pohoda - to mě bavilo.
Dnes bych jen viděl před očima vyplňování těch slavných protokolů pro pojišťovny atd... #-o
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Gandalf: nedali, ale Toma vidam nekolikrat tydne na cestach (vicemene ale na Kladne) a bydli ve vesnici, kam jsem jezdil za Terezou. Nicmene nejsem proti srazu....:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od tom »

Hardcam píše:Gandalf: nedali, ale Toma vidam nekolikrat tydne na cestach (vicemene ale na Kladne) a bydli ve vesnici, kam jsem jezdil za Terezou. Nicmene nejsem proti srazu....:)

Tak jsme mohli dát mírně levej rejd a mohl být "sraz" hned... :wink:

P.S.
Včera jsem hodinu jel ze Slanýho na Těhuli... (Kamiony všude)
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: Meteoo

Příspěvek od Rubbs »

Tady u nás na jihu včera od poledne do večera konečně sněžilo, nasněžilo 4,5 cm sněhu. Teplota celodenně -3°C. Silničáři situaci v pohodě zvládli. Auto ale bylo kompletně zasněžené. Dnes svítilo slunce, teplota i lehce nad nulou, ale sníh vydržel, jen lehce natál. Omlouvám se za příspěvek v tématu srazy.

Obrázek
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
Odpovědět

Zpět na „Pokec“