SUV nebo ...?? sněžný člun?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Vlasťák
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 črc 2007, 15:15

SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od Vlasťák »

Zdravím kolegové, po delší odmlce se musím podělit. Na autě skoro 100 000 km a celkem spokojenost. Běžný servis výměny olejů náplní ... Co mě ale překvapilo je opravdu mizerná průchodnost v terénu. Vím, že jsem si nepořídil žádný teréňák ale po včerejším uváznutím na zaváté asfaltové silnici musím varovat před očekáváním ohledně průchodnosti. Věnuji se myslivosti takže oproti většině z vás ze silnice sjíždím častěji. Když mě minulou zimu při zasýpání krmení zvěři třikrát tahal na různých míst traktor říkal jsem si , že to bylo tím, že jsem přecenil síly a schopnosti auta na promáčeném terénu. Včera jsem ale jel po asfaltové silnici na které jak všichni asi vidíme z okna jsou díky větru pořádné návěje a Féčko uvázlo , všechna kola hrabala ,guma smrděla jak se pálily pneumatiky o asfalt . Museli jsme s kamarády vylézt z vozu a odhrabovat. Díky tvaru podlahy, zavěšení kol,... sníh (bláto) pod sebou pěchuje .Ještě, že vozím polní "bigoš" lopatku . Je to tak, aerodynamika a průchodnost terénem se vylučují. Když chceš auto které jede 180km/hod a zároveň je dobré v terénu je to sci-fi. . Máte podobné zkušenosti?
Jinak opakuji opravdu nejlepší auto co jsem měl ( po Octavii).
Hyundai SF 2.2 CRDi AT Elegance
Reklama
 

MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od MIDAR2007 »

Já jedno takové mám :D :D/ ! Jmenuje se Terracan! Průchod terénem v tomto sněhu vynkající, jen ta rychlost není splněna. Na dálnici max. 160 :cry: :-k . Máš dobré pneu?
Jinak omluva za to, že jsem si tu k vám odskočil :P
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od PetrB »

Minulou zimu jsem taky takhle uváznul. Přede mnou byl zapadlý kamion a jediná cesta znamenala couvat zpět. No, přiznám že couvání na delší tratě mi nikdy nešlo a hlavně jsem dost blbě poznával, kde je vlastně cesta. Tak jsem najel na sníh a posadil Santu na břicho. Lopatku taky vozím, ale moc mi to nepomohlo. Naštěstí byl kamioňák nedaleko, tak mi pomohl a vytlačil mne (rukama, ne kamionem :lol: ). Santu jsem rozhodně nekupoval jako terénní auto. Spíše jako lepšího kombíka, kterej je trochu vyšší a má oproti jiným autům zvýšený podvozek. Takže vlastně nejsem zklamanej. Prostě jsem si jenom udělal další zkušenost, co ještě můžu nebo nemůžu.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od pepan »

už je to dlouho,co sem se tady hádal,že sf není s terénem zadobře,bláto sníh je pro něj smrt..na suv jakž takž,ale je to spíš jen doplňek to 4x4
tvojí volbou by podle mě mělo být Ld discovery :wink: starší verze..nesmrtelný auto.až po terákánu :lol:
santa mám jen o pár cm vyšší podvozek jak oktávia 4x4 :mrgreen:

já nemám problém..s galem v zimě to ujde těch 60-70 čísel sněhu projedu ... až na náhon na zadek-v zimě- a seroucí se volnoběžky..v terénu obstojné 8)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
TOMTOM
*
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2009, 10:23
Bydliště: Blažejovice VYSOČINA

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od TOMTOM »

Čau. No já mám santu druhou zimu a vůbec si nemůžu stěžovat. Jak se auto posadí na pupek a prohrábnou se kola je hotovo. A to platí pro každý auto-už jsem tahal i Pajero,forestera,ti si taky mysleli že to projedou :lol: . Je jasný že to není traktor.
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od zz »

Mezi Murphyho zákony je i tento: S autem 4X4 se zahrabeš stejně jako s dvoukolkou, jenže na hůře přístupném místě! :lol:

Je to marné, ale když se sníh napěchuje pod podlahu, tak se kola nadlehčí a sebelepší gumy nepomůžou
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od kuschall »

Ale Pepane co to tady čtu o nesmrtolnosti :hyu: ](*,) ](*,)
Uživatelský avatar
VTS
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 dub 2010, 15:31

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od VTS »

Vlastaku muzu te uklidnit 8) ja v patek zahrabal LR DIII. Nepomohlo vubec nic. Kazde auto ma svoje limity. Ten muj byl 40cm prasanu ](*,) a hazel jsem hodinu...
EX 2004 Tuscani Coupé 2,7 v6
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od pepan »

kuschall píše:Ale Pepane co to tady čtu o nesmrtolnosti :hyu: ](*,) ](*,)
:mrgreen:
tak promiň no..tak nejdřív terakán a potom ld :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od Jarda776 »

Ja teda mosim zaklepat, kam sem vjel tam sem vyjel. Nekolikrat jsem s Fikem byl na horach a vzdycky mne dovezl az k chate po ceste po ktere sem tam projel nejaky ten skutr a rolba. A vzdycky sem dojel aj odjel. Jezdim s kamosem ktery ma novu Hondu CR-V a teho uz jsem tahal. Dokonce sem tahal bratranka, ktery zapadl za dedinu, nez sem tam dojel tak byl zafukany a vzdycky sem ho vytahl bez vetsich problemu. Nekdy sem musel teda vystupit a odkopnut kliny co jsem si pod sebe nahrabal, ale jak jsem je odkopl tak sem zas jel dal. Ja su s Fikem spokojeny a nemenil bych. 8)
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od XMira »

O co to mám snažší. Getzánek má limit přesně v momentě, kdy začne prohrnovat sníh nárazníkem. Takže se mi pod auto nic nahrnout nestihne :D :D :D
http://img1.rajce.idnes.cz/d4/1/1775/17 ... F85870.jpg
http://img1.rajce.idnes.cz/d4/1/1775/17 ... _A0058.jpg
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od pepan »

tam máte mrtě sněhu :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od Jarda776 »

Je to sice mimo teme, ale chtel bych se zeptat, ted pri zimnich radovankach sem tam se necham unest(asi jak kazdy) :wink: a v zatacce temu trosken prislapnu abych to rozhodil , samozrejme nasleduje zasah ESP vyrovnani. A proto sa chci zeptat jestli tyto caste zasahy ESP nemohou poskodit treba spojku nebo tak neco. A jeste kdyz pri male rychlosti zatahnu za rucku pretocim se ma taky zasahnut ESP? Dik
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od pepan »

to nevím..páč vlastně brzdíš tudíž ovládáš vozidlo..nevím jak to vyhodnotí..ale mě lo by ti to pomoct..ale v určité rychlosti
no a když budeš blbout často,elektronika to nemá ráda když se na ní de systémem vypnout zapnout vyp zap vyp zap :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: SUV nebo ...?? sněžný člun?

Příspěvek od Jarda776 »

No tak neni to uplne casto, kdyz je prilezitost tak se proste necham unest, no budu se moset zacat hlidat :D snad sem tu elektroniku moc nepocuchal :wink:
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“