pomerne silne vybracie pri akceleracii

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od mirpie »

nevyloučili jsme nic. Platí to samé co asi o stránku dřív. Spojka je v prdeli a pokud ji hned nevyměníš, poblije se ti i převodovka
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

ok :) dik... myslim ze tato tema je u konca ;)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

spojku som vymenil... vibracie neprestali... az po prezuti na zimne penu (vyvazene) to prestalo... ale pri prezuvani som objavil ze prave predne koleso ma volu tak +- 2-3 stupne v smere jazdy. co s tym moze mat suvis... ako sa pisalo zrejme to bude ten homokinetak...

rozmlatena je geometria, zacali sa pneu nerovnomerne opotrebovavat, vyvazenie uz nebolo ok, preto to vibrovalo...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od mirpie »

ložisko je po smrti (nemusí vůbec hučet) + omrkni i čepy. Čekal jsem že tyto základní věci jsi měl zkontrolované...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

capi som pozeral tie vyzeraju v poriadku, jedine co ma volu na tej strane je poloos co ide z prevodovky( nie velku taku co ja viem v pohode), chlap co mi menil spojku pri skladani mi vravel ze si vsimol ze homokinetak je udajne pred odidenim ze sa mam na to pripravit ze zrejme zamava... tato vola na kolese ma za nasledok ze auto pri akceleracii taha do jednej strany a pri brzdeni plynom zase do druhej strany... ze? takze homokinetak to nebude ale lozisko?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od mirpie »

to může být klidně i ten kineťák....Já na Coupe tak v září měnil poloosu, protože jsem měl podezření na vadný kineťák, vibroval mi volant, při určité rychlosti, ale nikam to netahalo (pokud tahá, je to kineták, nebo může být). Tak jsem sehnal jetou poloosu, zajel za barák na trávník a vyměnil poloosu. Ten den večer to jedu projet a snesla se při 100km/h snůška sprostých slov, protože mě to do volantu kopalo zase (kola byly samozřejmě vyvážený jako první). Tak se otočim, jedu dom a napadlo mě už jen ložisko. Tak jsem objednal nové ložisko, zajel zase za barák na trávník a tam to pomocí všech možných nástrojů za jeden den vyměnil (starý jsem vymlátil kladivem, nové jsem lisoval megasvěrákem a jako přípravky jsem použil kroužky čerstvě vymláceného ložiska SKF). Složím to, jedu to projet a bylo to ok...Ono při červencové výměně kotoučů a stahování náboju mi to jedno ložisko trochu povolilo na vnitřním kroužku a tvářilo se ok, ale to poznáš, že je nemocný ,až když s tím jedeš....
Už nikdy nechcu auto, kde kvůli kotouči budu muset stahovat náboj z ložiska.
k tématu - jak říkám, může to být kineťák nebo ložisko
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

:) si sa pohral aspon :D asi skusim najprv to lozisko vymenit... je to asi o polovicu lacnejsie tak uvidime :D vdaka
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od mirpie »

ty výměny na nápravě pokus omyl jsou docela drahé....At ti nekdo zvedne auto a omrkne jestli tam nejsou vůle na tom ložisku, jde to zjistit bez větší demontáže. já měl vadný i ten homokloub, takže nadarmo jsem to neměnil, ale hlavní příčinu vibrací jsem měl v tom ložisku, které možná přispělo i na rychlejší smrt kloubu.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

ono mi to teraz uz nevibruje... len to meni smer pri zoslapnuti plynu a pri ubrati plynu zas na druhu stranu taha... a dnes rano bolo docela zima a ako som isiel doprace tak to na moje prekvapenie netahalo do stran... tak neviem...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od mirpie »

no to vypadá spíš na homokloub. Nejlevnější řešení je sehnat celou poloosu, co je ok a nejrychlejší řešení je ji vyměnit celou kus za kus.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomerne silne vybracie pri akceleracii

Příspěvek od Dufy »

no hej... len tu sa SR je to s lantrami este horsie ako u vas... u vas je to aspon ako tak ale tuto uz vobec...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“