Garanční prohlídka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Tak první garanční prohlídka (12.12.2009) mě naštvala, protože mě stála 4500kč i když mi rok před tím řekli 3500kč. Letos jsem s tím počítal a dneska přijela moje přítelkyně ze servisu s mým autem ( já bych v práci) a fakturou na 6700kč. S tím, že pan "DEBIL" automechanik rozhodl o mých brzdách, že jsou sjetý a vyměnil je aniž by se zeptal..Pak jen předali přítelkyni auto a fakturu...dvě otázky....1. Může si automechanik při garanční prohlídce dovolit hrabat bez mýho vědomí na moje brzdy (sjetý nebyly, ne tak že by museli ven) a měnit si je a pak účtovat? 2. Musím na garanční prohlídky do autorizovanýho servisu?
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od slabostka »

No myslím že garančnú prehliadku už dľa zákonov eu nemusíte mať len u Hyundai servisu a na garančke máte dostať odhadovanú cenu- ak sa zdá vysoká treba ísť inde a ak sa menia veci ktoré normálne dľa manuálu nie mali žiadať Váš súhlas.
iste ste dostali nejaký zakázkový list- čo je vlastne dohoda o výkone práce a ak ste nežiadali výmenu brzd tak by ste asi ani nemuseli zaplatiť- nech si demontujú nové diely a hodia tam staré. dobrý mrav ešte je ukázať zákazníkovi staré diely- také boli doštičky... také bolo obloženie... chcete si to nechať alebo nie? To je myslím dobrá prax. A napíšte ostatným meno servisu...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Je to servis hned v Českých Budějovicích vedle prodejny Hyundai. Dneska mi volala sestra (je na ni napsané moje auto), že tam volala souhlasili, že udělali chybu, má se s autem stavit demontují to a předělají fakturu. Navíc ale šmejdi dodali, že má vzít servisní knížku do které zapíší, že vozidlo není způsobilé provozu. To si snad ze mě dělají srandu to auto brzdilo úplně bez problému.
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od XMira »

Mě měnili obložení při čtvrtý prohlídce, tedy při 60tis. km s tím, že by do další nemuseli dožít. Za celou prohlídku jsem tehdá platil 6800. Nejspíš už mohly být sjetý a z ničeho je nepodezírám.
Myslím, že volat by Ti měli, pokud částka významě přesáhne předpokládanou cenu, co máš na zakázkovým listu.
BTW: Silně pochybuju, že měli Tvoje destičky položený několik dní na čestným místě a teď Ti je namontují zpátky. Spíš Ti tam teď vrznou ty nejhorší, co maj někde za dílnou v kontejneru a zapíšou Ti do knížky větu, kterou se zbaví odpovědnosti za cokoliv. I případný plnění od pojišťovny, až někde nedobrzdíš.
Na druhou stranu to, že auto ještě brzdí neznamená, že nejsou desky na konci života a že neodejdou za 3tis. km.
Radši bych to teď nechal plavat a ohlídal to při příští prohlídce. Na mě tohle zkoušeli trochu taky, ale když se člověk ozve, chovají se aspoň příště korektně.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od XMira »

Jo ještě s tím jménem servisu: To, co tady píšeme, nemusí ještě nic vypovídat o kvalitě servisu.
Pořád nevíme, co byla předpokládaná cena. Je otázka, jestli musej nutně volat, pokud se jedná o garančku, kde je předepsaná kontrola a případná výměna dílu a pod.
A konec konců, třebas jsi ty destičky měl opravdu před smrtí.
Moje zkušenost z CB je spíš taková, že hodně záleží na přijímacím technikovi. jeden v poho, druhej hrůza.
PS: a nemyslete si, že nečtou forum :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Já neříkám, že by servis byl na *****. Ale tohle si dovolit a čekat, že se nic neřekne mě docela dost štve. Garanční prohlídka měla být 4500kč, konečná cena 6700kč nikdo nikomu nevolal jen mojí přítelkyni řekli, že destičky byly sjetý (vůbec jsem neplánoval k nim jít na výměnu destiček už jen kvůli té ceně za to provedení), že je vyměnili a abych tolik nebrzdil.. :)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od knorek »

volat by měli pokud cena přesáhne o více než 10 % cenu uvedenou na objednávce/zakázkovém listu
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Nu a to se stalo 10% je o 450kč a mě to přelezlo o 2200kč...uvidí se jak se to bude řešit...každopádně mě pořádně nasra**
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od slabostka »

Môj názor je že garančná prehliadka znamená nejaké prepísané kontroly istých častí auta, ak našli chybu ktorú dľa nich treba opraviť OK ale ak som predpokladal cenu prehliadky na x tisíc a koncová cena bude rádovo iná asi by to stálo za dohodu- ono je kľudne možné že si dokážem zohnať lacnejšie alebo aj lepšie diely a aj servis kde mi to urobia oveľa lacnejšie.
Zápis o nesposobilosti do servisnej knižky- no neviem... možu možno zapísať že podľa nich sú brzdy chybné a zákazník sa rozhodol pre iný servis...
Stačil jeden telefonát a nič by sa neriešilo.... ešte sa máme čo učiť....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Věděl jsem, že brzdy budou u nich daleko dražší jak kdyby to bylo udělaný jinde nikde neni napsáno, že musím k nim na výměnu. Uvidím co hodlají napsat do tý servisky.
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Kluci jaký kupujete na Getze brzdový destičky? :)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Tak teď odjíždím na sundavání tak jsem zvědav co se tam bude dít.. :D
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Tak vše bez problému výměna trvala 20 minut...to jde najednou rychle...:D na destičky prej najedu ještě tak 2 až 3 tis. km..nakonec me vyšla GP na 4800Kč. A v servisce nic neni jen jsme podepisovali na fakture, že nás o tom servis poučil.. :)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
pajos
Příspěvky: 4
Registrován: 04 led 2011, 22:38

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od pajos »

Nio96 píše:Tak první garanční prohlídka (12.12.2009) mě naštvala, protože mě stála 4500kč i když mi rok před tím řekli 3500kč. Letos jsem s tím počítal a dneska přijela moje přítelkyně ze servisu s mým autem ( já bych v práci) a fakturou na 6700kč. S tím, že pan "DEBIL" automechanik rozhodl o mých brzdách, že jsou sjetý a vyměnil je aniž by se zeptal..Pak jen předali přítelkyni auto a fakturu...dvě otázky....1. Může si automechanik při garanční prohlídce dovolit hrabat bez mýho vědomí na moje brzdy (sjetý nebyly, ne tak že by museli ven) a měnit si je a pak účtovat? 2. Musím na garanční prohlídky do autorizovanýho servisu?

Zdravím, tak tento problém je mi velmi dobře známí. Za 1. jo mechanik musí projít brzdy a všechno podle předepsaných norem, jsou na to tabulky,ale mrkl bych se na zakázku na předběžnou cenu jestli se dá do toho vejít. Pak bych chtěl svoje staré desky.Za 2. podle zákona "BLOKOVÁ VÝJIMKA" se nemusí jezdit do "značkovky", může se i tam kde mají podle HYUNDAIáckých norem vybavený servis tj. přípravky, hi-scan pro, testery pak bude platit garance, ale s mou praxí to málo kdy uznali. Tak to je v kostce jak to opravdu funguje. Jo a kolik máte najetých KM.
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídka

Příspěvek od Nio96 »

Nu ptalj jsem se už v hyundaii a říkali, že musim o jakéhokoli servisu, který mají na stránkách...28500KM zhruba...
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Odpovědět

Zpět na „GETZ“