Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od dudu »

to: Garcia007
myslis zadne tlmice? Teraz nie som si isty tym cislom podla katologo je to KYB 34802. Ale skus internetove predajne urcite niekde zozenies. Ja som ich kupoval v bratislave na kukucinovej ulici predajna autodielov Marecek. Tam som si objednaj a na druhy den som ich mal. Najdi si na internete kontakt zavolaj tam povedz typ vozidla a oni ti ich poslu. Cena bola okolo 65€ za kus.
Hyundai Accent 1.4 benzin. rv. 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

to Garcia007
zadni tlumice KYB 348007
skus se zeptat nebo pohledat na portalech spolecnosti ktere se zabyvaji prodejem ND na zahranicni vozy, ja sehnal v cechach na www.autobenex.cz ,musite mit neco podobneho i u vas. a nebo potom v polsku.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mayq »

Garcia007 píše:... chlapy potrebujem poradit kde kupit na slovensku tie KYB 348007 ... za normalnu cenu ... v CR ich maju ... postovne 320 kc pri dobierke alebo 200 kc vopred prevodom ... su tam nejake 3% zlavy ... ci co ... ale o to teraz nejde ... zatial som na SK nenasiel predajcu co by ich mal ... ! ... poradte please ... dik
Skusil by som sa informovat tu: AUTOMAX - HERLE JAROMÍR
Jánoškova 1626/63, 02601 Dolný Kubín
Tel.:043/582 35 53

Pripadne tu: www.e-cat.sk , maju ich v ponuke no cenu na ne nemaju
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Garcia007 »

... no nakoniec mi jeden z was poradil dobre ze ich maju v BA ... autodiely marecek ... ale powedal mi ze tie 348007 su na rio 1,4 16 V ... a ze na accenta 1,5 crdi ... su 348002 ... tak som sa ho opytal aky je medzi nimi rozdiel ... a potom ja mu pisem ze tie 007 uz tu mate viaceri a zatial sa nik nestazuje prawe naopak ! ... uwidim co mi odpise na tie 002 a 007 aky je rozdiel ... aaaa co sa tyka ceny tak 55 Eciek za 1 ks s DPH ( po new year to je 20 % - zdieraci :D ... ) ... tak to si myslim ze to je super cena ... bo jeden obchod ich na nete dawal za 102 Eur a to sa mi za jeden tlmic na accenta zdalo bohowo drahe ... ja len ze ci newiete aj wy rodziel medzi 002 a 007 ? ... dik ...
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od dudu »

To: Garcia007
Som rad ze som ti poradil. Presne ako som pisal ja som kupoval tie 348002 a som s nimi spokojny. Neviem preco by som tam mal davat ine ked tieto su urcene pre accenta aj podla katalogov Kayaba,.
Hyundai Accent 1.4 benzin. rv. 2006
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Adam viem,ze ty mas znizeni podvozok mas to na original tlmicoch?Pred dvoma mesiacmi mi menili tlmice a auto sa chova tak isto ako predtym.Odvtedy som najazdil necele3000km.Dokonca od pravej zadnej napravy pocut klepot pri prejazde na velmi rozbitej ceste :evil: .Aj ja by som vyskusal sportove pruziny,iba neviem co by to robilo s tymi vynikajucimi :cry: tlmicmi,ci nerozpadlo cele auto a co vsetko by trbalo menit po niekolkych km po vymene.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Mno, ja som to dal spet na povodne struny.... Ako som niekde inde pisal tak na benzine idu dole o 3.5cm a na nafte 6-7cm....
Tlmice mi menili pri 50tis km, aktualne mam 68 s toho auto bolo znizene od cca 61-63tis km a zadny tlmic mi rano pri nizkej teplote tuka....
Ak mas diesel tak jedine sportovy podvozok - kit tlmice + pruziny
Ak mas benzin tak kludne to zniz s HR kamy, ale tlmice ti pojdu tak ci tak do vecnych lovist, pokial tam mas origo H....
Dalsia vec je, ze ked ten tlmic tuka tak nemusi byt vadny, myslim moze tlmit dobre :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

rozdil v nich neni 348002 jsou pro Hyu Accent 1.5 Crdi a
348007 jsou pro Kia Rio II 1.5 Crdi
a jelikoz uz se tu resilo ze Kia a Aca maj identicke zadni napravy tak je jedno ktere koupis
vicemene ti prodejce rekne ze ty 002 nema skladem ,nebot se udajne jeste nedelaji,aspon v cechach,nevim jak u vas
KYB ma 007 pro oba vozy ve svem katalogu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Tohle platí pro Česko:

Dobrý den v novém roce,
opětovně se pokusím Vám položit znovu otázku, která v měsíci květnu roku 2010 zněla následovně:

Vážený pane inženýre Uhlíři,

mám na Vás otázku ohledně dodávky konkrétních tlumičů na český trh. V katalogu KYB se pro tento rok uvádí tlumiče pro vůz HYUNDAI NEW ACCENT - rok výroby 2005(6) a výše. Jedná se o následné číselné označení tlumičů:
- přední / 333516, 333517
- zadní / 348002

Zajímá mne tedy, kdy bude možno výše uvedené tlumiče zakoupit na českém trhu.

Předem Vám děkuji za odpověď...................

Dobrý den,

Pamatuji jsi na Vás. Ano tyto tlumiče se připravují – myslím jsi, že by se měli objevit v první kvartálu tohoto roku. Všichni naši distributoři obdrží info ve formě PDF s jejich aktuální dostupností.

S pozdravem Uhlíř

Dipl. Ing. Václav Uhlíř
Sales representative - KYB Europe Representative Office
Czech Republic, Slovakia
v.uhlir@kyb-europe.com
Mobile: +420 739 309 626
www.kyb-europe.com
KYB - Our Precision, Your Advantage
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak hurá...snad už na jaře budou všechny 4 k mání a nastane tolik očekávaná výměna [-o<
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

:-k Asi jsem divný, ale zatím nemám důvod si na tovární tlumiče nějak zásadně stěžovat. Při běžném obsazení 1-3 lidmi a průměrném zatížení auta se chovají zcela standardně, auto v zatáčkách sedí opravdu dobře, ani na mokru nemám pocit uskakujícího nebo ujíždějícího zadku. Př přejezdu retardérů se auto jednou zhoupne. Akorát při plném obsazení 4mi dospělými je na zvlněných cestách cítit větší rozhoupání, ale to je asi dáno i měkčím podvozkem.

Až bude příležitost, rád bych porovnal pérování a tlumení mého centíka s někým, kdo si na to stěžuje, a nebo s někým, kdo už má nové tlumiče (např KYB nebo jiné netovární), jestli je v tom opracdu takový zásadní rozdíl.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od dudu »

to: ROKOLO
Na slovensku zadne od Kayaby uz dlhsie predavaju aj ked je pravda ze sa daju tazsie zohnat. S prednymi taky isty problem ako v cechach, vraj zaciatkom tohoto roku.. Ale tie od Sachs su vyborne..
Hyundai Accent 1.4 benzin. rv. 2006
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

tombas : Taky nemám při jízdě s Accentem potíže, tlumiče pracují normálně [-X , ale co mě přivádí k šílenství je, v zimních měsících klepání a bouchání od náprav ..... ani můj bývalý Opel Kadett, kterého jsem prodával v úctyhodném věku 12ti let, nemlátil v zimním období, jako mladíček Áca ... takže proto proběhne výměna tlumičů, za nějaké lepší ..... jinak na Accentíka nedám dopustit a jakmile provedu výměnu tlumičů, tak už na něm žádný neduh nevidím .... aspoň doufám .. :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Já mám celý podvozek tichý jako péřové papučky, žádné klepání, vrzání, drnčení ani nic jiného. Dokonce jsem silně překvapen, jak tiché jsou zimní gumy (Dunlop) ve srovnání s těmi letními P6000.

Když jsem měnil obutí, koukal jsem pod auto na tlumiče a jsou krásně suché a čisté, jen je tam vidět oblast zdvihu. S odstupem času to odhaduji na nějakých 7cm, ale můžu se mýlit.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

to rokolo
ano podle jejich info to maj byt 348002 zadni ale vsude na portalech firem kde se prodavaj KYb najdes zadni 348007

treba tady pro hyu accent MC http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... i&znacka=7
a tady pro kiu
(musis ale scrolovat na RioII) http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... &znacka=39
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“