Tlumiče.

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Tlumiče.

Příspěvek od clay »

Teraz mám asi 195.000 km. Do terénu nejazdím, len bežné cesty - však to stačí na ničenie podvozku :([/quote]

koukám že mám ještě 30 000 k dobru, 8) než budu muset okolo běhat :wink:

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Reklama
 

tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Tlumiče.

Příspěvek od tomki »

mne to robi tiez vzadu, ked sa karoseria zhupne tak ze dosadne akoby na podvozok tak sa ozve take cvakunutie. Najnovsie mi ide zas buchot z prednej napravy zlava, je to ale dost tupy vlakovy zvuk, ale na 99 percent asi stabilizator. To uz je treti na lavej strane za 75000km. Vyzera to tak, ze santa potrebuje cca kazdych 60 000km uplnu generalku podvozku. Pekne...
HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče.

Příspěvek od HGeza »

tomki píše:mne to robi tiez vzadu, ked sa karoseria zhupne tak ze dosadne akoby na podvozok tak sa ozve take cvakunutie. Najnovsie mi ide zas buchot z prednej napravy zlava, je to ale dost tupy vlakovy zvuk, ale na 99 percent asi stabilizator. To uz je treti na lavej strane za 75000km. Vyzera to tak, ze santa potrebuje cca kazdych 60 000km uplnu generalku podvozku. Pekne...
Tiež som mal buchot prednej nápravy zľava, nakoniec sa ukázalo, že je to štabilizátor na pravej strane. Minulý rok som ho menil za neorginál, vydržal asi 15.000 km. Na ľavej strane je stále orginál z výroby, má najazdených skoro 200.000 ( z toho som ja najazdil 60.000) km a je bez zjavných závad. Teraz som tam dal orginál. Mám starý typ Santa Fe, zdá sa, že tie sú asi odolnejšie ako nový.
Vlastním Santa Fe 2.0 CRD 4x4 rv. 2004, dovezené z Francúzska.
Uživatelský avatar
donaifel
*
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2009, 10:41

Re: Tlumiče.

Příspěvek od donaifel »

Ja mám nabehaných 10t. km a tiež mi bucha podvozok. Hlavne pravá strana. Okrem toho mi vrzga stredova opierka a nieco v zadu / asi zadne operadla /
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Tlumiče.

Příspěvek od tomki »

donaifel píše:Ja mám nabehaných 10t. km a tiež mi bucha podvozok. Hlavne pravá strana. Okrem toho mi vrzga stredova opierka a nieco v zadu / asi zadne operadla /
nechcem kazit iluzie ale mne buchotal stabilizator od 5000km, menili ho pri 35000km, teraz bucha znova. Vrzga mi aj palubka, takze ked jazdis po bratislavskych jamach tak za 2 roky budev vrzgat ako stara karosa
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Tlumiče.

Příspěvek od labtor »

kolko stoji vymena stabilizatora?
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tlumiče.

Příspěvek od zdenek76 »

labtor píše:kolko stoji vymena stabilizatora?
počítej jedna tyčka předního stabíku od cca 800 Kč nahoru, kdybys sháněl mám skladem
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Tlumiče.

Příspěvek od labtor »

lebo mam pocit ze obcas pocut od predneho laveho kolesa taky tlmeny ale velmi slaby buchot.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Mako
*
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2006, 08:13

Re: Tlumiče.

Příspěvek od Mako »

Už jste někdo měnil tlumiče.?
Při jízdě na zledovatělé silnici auto plave,při přejezdu jakékoliv díry zadek auta odskočí.
V servisu pri 115000km mi řekli že to dělají tlumiče?
Mako 2.2CRDI AT 180k
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Tlumiče.

Příspěvek od bob&bobek »

Mako píše:Už jste někdo měnil tlumiče.?
Při jízdě na zledovatělé silnici auto plave,při přejezdu jakékoliv díry zadek auta odskočí.
V servisu pri 115000km mi řekli že to dělají tlumiče?
Mako 2.2CRDI AT 180k
Přesně tohle mi to taky dělalo, když jsem koupil své první jeté SF na 90tis.,takže nejdřív test tlumičů-vše OK, do Hyundaie na geometrii- nález: přední a zadní ložisko je v háji,přední tyčka stabilizátoru a zadni silenblok.
Všechno opraveno + geometrie.
Jedu domu a první kanál a je to stejné odskakování, další návštěva servisu, nález další volné silenbloky na zadku,takže výměna + geometrie.
Vyhledal sem ten kanál a hup, odskakuje to zase....
V Rakousku na dálnici sem jel po ledu a sněhu jak připosranej do 60km jinak se to nedalo udržet na silnici.
Opět návštěva Hyudaie, vše je OK.
Pomalu sem se smiřoval s tí,že to tak asi u SUV je.
Po nějakým čase mi to nedalo a zajel sem na geometrii do Barumu v Turnově a výsledek: totálně rozhozená geometrie.
Od té doby to nedělá.
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče.

Příspěvek od santafe007 »

zdenek76 píše:
labtor píše:kolko stoji vymena stabilizatora?
počítej jedna tyčka předního stabíku od cca 800 Kč nahoru, kdybys sháněl mám skladem
Zdravim Zdenku, koukam, ze asi prodavas tlumice. ;-)
Nemas prosim predstavu, jak vhodne nadradit ty drahy tlumice na zadni naprave? (SantaFe CM 2007)
Zjistil jsem, ze pri nahrade za bezne tlumice je tam udajne slaba pruzina a zadek pak moc sedi na pr....
V servisu rikali, ze “to neni ono”, ze tam mam dat ty drahy. Ale to se me nechce, cteji za ne 12500 za kus...
Diky
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“