prémiová nafta? nesmysl!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

nedávno sem musel brát někde za poděbradama naftu..
koukám štítek artická nafta..za 35,- :shock: :?:
tak sem se optal do kolika je.prý -32..za 35,- za litr :mrgreen:
tak sem vzal normál a dojel domů a nalel tu svojí starou dobrou zemědělskou naftu 8)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Martun »

N2DRFT píše:Kamarádovo rodinka podniká s palivem, pumpy JS jestli někdo zná a funguje to tak, že všichni tankujou u čepra tyhle stanice a překupníci s benzínem a u čepra máš 2 kohouty-1)benzín 2)nafta. Shell V-power/V power racing neni nic jinýho než obyč benzín do kterýho se do objemu jedný cisterny přileje tak litr 100 oktanovýho benzínu, asi takhle to funguje- tudíž rozdíl bys neměl poznat, je to spíš placebo.
Musím souhlasit... taky mám známý kteří do toho viděj.. každej bere ze stejnýho zdroje... jen si pak do toho něco mixnou.. otázka je co a kolik....

jinak dneska na radiožurnálu jsem poslouchal debatu zasvěcených o seznamu čerpaček. A prý určitá výška pokuty neznamená automaticky že je ta pumpa uplně špatná, ale pochybení se mohlo opakovat. Pak tam taky napadali ČOIku že nejsou objektivní.. že třeba měří jen bod vzplanutí a podle toho hodnotí čepačku, která prý třeba stím nemusí mít nic společnýho..no.. :roll: ... takže ve výsledku buh ví jak to je... Ale i tak zaplať bůh za takovýhle seznamy..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

má prauvdu předseda..ale kdyb to tady nebylo psáno už dávno..tak čumím jak puk a vervu už nikdy nekoupím..ikdyž je levná 34.- za litr :?
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Martun »

Pepan
ty si ji máš kupovat v Polsku a ne za Poděbradama :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

no jo..já bych jako jo..ale v polsku není poděbrady..tak sem musel tam no
:)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Martun »

mimochodem.. kolik tam stojí nafta?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Zakhaev
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2010, 22:08

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Zakhaev »

Přídám slovo do pranice , když už sme u tý nafty , tak na praxích jsme měli problém u OI s tim že zamrzla nafta , tak sme jí vytáhli fazolem na dílnu přičemž sme málem upálili spojku , ale z5 k problému , majitel popsal že předešlý den natankoval ve švěhlově ulici v praze 10 Shell v Power diesel s tim že se ptal obsluhy jaký má bod tuhnutí , obsluha opověděla že i přez tyto nastávajcí mrazy nebude s naftou problém ( bylo to jak byla ta hrozná pražská kalamita sněhu a mrazu v 10/11 2010) no i tak odjel domu , a ráno chtěl odjet do práce a auto už nenantočilo motor ,nakonec auto stálo dva dny pod saharou u nás na dílně a poté po svých odjelo ale majitel si šel na shellku stěžovat takže je to akorát psychická masírka že tankujete něco lepšího...
přitom ostatní nafťáky na praxi problémy neměly....
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od N2DRFT »

ano, přesně jak říkám, oni tam opravdu přilejou ten 100oktanovej benzín, nebo nějaký aditivum třeba možná do nafty, bohužel v tak malým množství, že to ve výsledku vůbec nemá žádný efekt
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Hardcam »

Nevim, jak moc velky mnozstvi 100oktanu to je, ale u myho dvoulitru to docela prijemne meni zvuk, takze je mi ve vysledku fuk, jestli to ma 97 nebo 100 oktanu...nekteri porad nechteji pochopit, ze to neni jen o tom zaplatit za lepsi naftu nebo za viceoktanovy benzin, ale taky o uzitku nebo pocitu. Elantra mi na normalni naftu jela jak mrtvola a v zime se ji nechtelo. S Vervou nebyl jediny problem a nemluvim o italsky nafte, kdy jsem v -26ti stupnich po trech dnech nastartoval na prvni brnknuti. 100 oktanovy benzin taky lit nemusim, mam psany N95, ale zmena zvuku se mi libi a jelikoz jezdim vicemene v nizsich otackach, tak tam ten rozdil poznat je.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od black_sheep »

ja sice beru benzin.. ale princip je stejnej. je to drahy jak mrcha a ta koruna rozdilu je fakt uz nicotna.. sotva jedna tricetina ceny! takze za tricet tacu co natankuju, usetrim jednoho smesnyho litra... :roll: jo litr dobrej, ale NIKDY jsem nemel problem s benzinem. narozdil od vsech okolo co berou na ruznejch pochybnejch pumpach o par haleru levneji...

a fakt mam pocit ze coupe tak nejak slape lip na tu 100vku. na SHELL V-Power Racing 100 seru, pac ten uz stoji silenejch 40 korun, ale 100vkova carrera od OMV je jen o Kc vic nez normalni benzin.. :!:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Zakhaev
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2010, 22:08

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Zakhaev »

Zase tam ten benzín musíš lejt pravidelně jinak když tankuješ nějakej podřadnej benzín a najednou tam prdneš Shell V Power tak se všechny kaly pustí z nádrže do paliváku a někdy se to začne i dusit
Pepino
*
Příspěvky: 23
Registrován: 04 lis 2007, 20:32

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Pepino »

Já si myslím, že je každého věc co do svého auta tankuje a co mu třeba dlouhodobě vyhovuje, má to vyzkoušené a nemá s tím problémy. Zaráží mě některé "zaručeně prověřené" informace co jak která společnost dělá špatně a vnucování svého zaručeně správného názoru druhým.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Hardcam »

Black: V-Power Racing je opravdu nesmysl tankovat za ty prachy, k Shellu jezdim jen pro klasickou N95, ktera je zac cenu Carrery100. Nicmene s Racingem melo auto nejdravejsi zvuk a vyfuk pekne vrnel :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

toš s benzínem se až tak čachrovat a patla nedá..
však oni věděli proč nakázali tolik a tolik procent řepky a ostatních olejů do nafty..je tam rezerva jak prase a když to šmykne vodou nebo nějakým jiným co hoří a nezmění to moc barvu
tak hovno zle..

jo ají já lantřičce občas naleju nějakou extra naturálky..ale nějak se nepoznal rozdíl..možná placebo efekt..páč do motoru nevidíš..možná po 1000x nádrží extra naturálu a po 1000x poovl naturálu bych si nějaký dojmy přečet a možná ají trochu uvěřil :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Gandalf »

Souhlasím, že všechno je to o osobních zkušenostech a navíc velmi individuální i v rámci konkrétní značky benzínky. Já jezdím pravidelně tankovat v Brně u Globusu, nikdy mě tam benzín nezklamal (naftu neposoudím) a hlavně to mám na pravidelné trase. Jezdím sice i kolem OMV, ale tam BA95 stojí standardně o 2Kč víc, další Kč za Carreru jsou už nejmíň 3 na litr. Pokud člověk nejezdí každý den dlouhé trasy, tak je to víceméně jedno, ale při větším nájezdu už to leze do peněz... :)

Navíc při nějakém německém srovnávacím testu obyč. a víceoktanových benzínů došli k závěru, že rozdíl se výrazně projeví až u většího a hlavně silnějšího motoru při zátěži, takže zrovna já to fakt řešit nemusím :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pokec“