Maximální kapacita flashky do USB i30?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od 89majlo96 »

pepan píše:
89majlo96 píše:
oKo píše:Není tu někdo, kdo experimentoval s připojením klasického disku přes usb? Novější se spotřebou do 2,5 W by to mělo utáhnout. Jinak rádio podporuje skutečně jen fat32 (a asi fat16), s ntfs ani exfat jsem neuspěl.
od tych fatov som nerozumel nicomu :shock:
:lol: :mrgreen: ..s z toho si nic nedělej..sme natom stejně :lol:
to som rad ze som tu neni sam take neinformovane hovado :lol: :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od alarm »

Ja tiež skôr rozumiem keď počujem "fak"
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od pepan »

jj ta taky fak nevím co je fat :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od tatchwud »

:lol: :mrgreen: ..s z toho si nic nedělej..sme natom stejně :lol:[/quote]
to som rad ze som tu neni sam take neinformovane hovado :lol: :mrgreen:[/quote]

Ale ono to není tak složité FAT je o způsobu ukládání souborů na disk. FAT16 je snad omezen kapacitou disku asi 2GB.FAT32 umožňuje podporu disků až do velikost 2TB.Navíc snad podporuje ukládání adresářů.Ale znalejší mě snad opraví. S SSd disky bych asi ještě počkal,teprve začínají a cena vzhledem ke kapacitě by měla jít snad dolů.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od j.albi »

tatchwud píše:Ale ono to není tak složité FAT je o způsobu ukládání souborů na disk. FAT16 je snad omezen kapacitou disku asi 2GB.FAT32 umožňuje podporu disků až do velikost 2TB.Navíc snad podporuje ukládání adresářů.Ale znalejší mě snad opraví. S SSd disky bych asi ještě počkal,teprve začínají a cena vzhledem ke kapacitě by měla jít snad dolů.
Skoro!
FAT = File Allocation Table. FAT12 adresuje 2 GB, FAT16 adresuje 4 GB, FAT32 adresuje 2 TB. Ve všech je podpora podadresářů.
A ve snížení ceny SSD doufám taky. Velice rychle z SSD startuje systém počítače.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od zello »

j.albi píše:
tatchwud píše:Ale ono to není tak složité FAT je o způsobu ukládání souborů na disk. FAT16 je snad omezen kapacitou disku asi 2GB.FAT32 umožňuje podporu disků až do velikost 2TB.Navíc snad podporuje ukládání adresářů.Ale znalejší mě snad opraví. S SSd disky bych asi ještě počkal,teprve začínají a cena vzhledem ke kapacitě by měla jít snad dolů.
Skoro!
FAT = File Allocation Table. FAT12 adresuje 2 GB, FAT16 adresuje 4 GB, FAT32 adresuje 2 TB. Ve všech je podpora podadresářů.
A ve snížení ceny SSD doufám taky. Velice rychle z SSD startuje systém počítače.

Pani dnes som sa pokusal pripojit 80Gigovy disk. Radio ho bez problemov rozoznalo. Akurat by ma zaujimalo tie vase rozumy o FAT 32. Co znamenaju tie 2 terrabajty? Mne Xpcka dovolia naformatovat na FAT32 iba 32giga.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od tatchwud »

zello píše:
j.albi píše:
tatchwud píše:Ale ono to není tak složité FAT je o způsobu ukládání souborů na disk. FAT16 je snad omezen kapacitou disku asi 2GB.FAT32 umožňuje podporu disků až do velikost 2TB.Navíc snad podporuje ukládání adresářů.Ale znalejší mě snad opraví. S SSd disky bych asi ještě počkal,teprve začínají a cena vzhledem ke kapacitě by měla jít snad dolů.
Skoro!
FAT = File Allocation Table. FAT12 adresuje 2 GB, FAT16 adresuje 4 GB, FAT32 adresuje 2 TB. Ve všech je podpora podadresářů.
A ve snížení ceny SSD doufám taky. Velice rychle z SSD startuje systém počítače.

Pani dnes som sa pokusal pripojit 80Gigovy disk. Radio ho bez problemov rozoznalo. Akurat by ma zaujimalo tie vase rozumy o FAT 32. Co znamenaju tie 2 terrabajty? Mne Xpcka dovolia naformatovat na FAT32 iba 32giga.
Pouhopouhé jednotky:

10*1 deka da
10*2 hecto h
10*3 kilo k
10*6 mega M
10*9 giga G
10*12 tera T
10*15 peta P
10*18 exa E
10*21 zetta Z
10*24 yotta Y
10*27 xona X
10*30 weka W
10*33 vunda V
10*36 uda U
10*39 treda TD
10*42 sorta S
10*45 rinta R
10*48 quexa Q
10*51 pepta PP
10*54 ocha O
10*57 nena N
10*60 minga MI
10*63 luma L

Asi tak nějak,přibližně.... :mrgreen:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od j.albi »

zello píše: Pani dnes som sa pokusal pripojit 80Gigovy disk. Radio ho bez problemov rozoznalo. Akurat by ma zaujimalo tie vase rozumy o FAT 32. Co znamenaju tie 2 terrabajty? Mne Xpcka dovolia naformatovat na FAT32 iba 32giga.
Co se týče FAT 32 tak bych doporučil hledat odpověď u Mr.Google. Dobře je to popsané třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/FAT32. Na vytvoření větší velikosti oddílu u WXP než 32 GB doporučuji použít programy třetích stran (Partition Magic a pod). Nebo mám ještě lepší řešení - přejít na souborový systém NTFS, nebo rovnou na Linux. Dobře vypadá Sabayon nebo Mandriva 2010.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od tatchwud »

j.albi píše:
zello píše: Pani dnes som sa pokusal pripojit 80Gigovy disk. Radio ho bez problemov rozoznalo. Akurat by ma zaujimalo tie vase rozumy o FAT 32. Co znamenaju tie 2 terrabajty? Mne Xpcka dovolia naformatovat na FAT32 iba 32giga.
Co se týče FAT 32 tak bych doporučil hledat odpověď u Mr.Google. Dobře je to popsané třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/FAT32. Na vytvoření větší velikosti oddílu u WXP než 32 GB doporučuji použít programy třetích stran (Partition Magic a pod). Nebo mám ještě lepší řešení - přejít na souborový systém NTFS, nebo rovnou na Linux. Dobře vypadá Sabayon nebo Mandriva 2010.
To asi jo,ale pro přehrávání mp3 v autě pomocí flešky bych to neřešil.Partition Magic je asi řešením pro správu disku v PC,nebo v NTB.Je otázkou,zda se v autě chytnou USB s 32 GB diskem.Sám tam mám 16 GB a nemám žádný problém. ( http://usb-flash-disky.heureka.cz/corsa ... r-gt-16gb/ )
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od zello »

tatchwud píše:
j.albi píše:
zello píše: Pani dnes som sa pokusal pripojit 80Gigovy disk. Radio ho bez problemov rozoznalo. Akurat by ma zaujimalo tie vase rozumy o FAT 32. Co znamenaju tie 2 terrabajty? Mne Xpcka dovolia naformatovat na FAT32 iba 32giga.
Co se týče FAT 32 tak bych doporučil hledat odpověď u Mr.Google. Dobře je to popsané třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/FAT32. Na vytvoření větší velikosti oddílu u WXP než 32 GB doporučuji použít programy třetích stran (Partition Magic a pod). Nebo mám ještě lepší řešení - přejít na souborový systém NTFS, nebo rovnou na Linux. Dobře vypadá Sabayon nebo Mandriva 2010.
To asi jo,ale pro přehrávání mp3 v autě pomocí flešky bych to neřešil.Partition Magic je asi řešením pro správu disku v PC,nebo v NTB.Je otázkou,zda se v autě chytnou USB s 32 GB diskem.Sám tam mám 16 GB a nemám žádný problém. ( http://usb-flash-disky.heureka.cz/corsa ... r-gt-16gb/ )
Skus i to tatchwude cele precitat a potom mozno pochopis. Ako pisal j.albi islo mi presne o to ze som chcel otestovat ci rozchodim 80 gigovy disk. Problem bol vsak s tym ze windows samotny dokaze pod suborovym systemom FAT 32 naformatovat maximalne 32 GB priestor v jednej particii. Preto som chcel vediet ako na to aby som bol schopny naformatovat celych 80giga na jednu particiu pod FAT 32. Takze vsetky tie tvoje vysvetlivky ohladom delenia jednotiek boli tak trochu mimo misu.

J.albi partition magic nezabral, ale nasiel som nejake specialne softy urcene specialne pre externe disky ktore je potrebne naformatovat na FAT 32. Radio v i30 bohuzial ntfs nepozna.
Takze problem sa vyriesil.

A tatchwud ja som si to chcel len odskusat. Disk aj tak nebol moj, ale spekuloval som nad touto alternativou pretoze mam iba 2GB usb a momentalne su velkosti od 8Giga este strasne nadhodnotene v porovnani s cenami za externe disky.

Howgh.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od tatchwud »

Ale jo,chápu.I když si myslím,že šachovat s externími disky,když už flešky oproti loňsku mají už přijatelnější ceny,je tak trochu také mimo mísu. 8 GB kolem 500,- a 16GB kolem 1000,- viz Corsairy,které používám a které patří k těm dražším. http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?E ... ger+GT+8GB
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od j.albi »

Já osobně používám Hiren. Je tam velké množství software na opravu (zničení) počítače. Je to bootovací disk a jeho obraz je tady http://www.hirensbootcd.net/
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od labtor »

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od pavkt »

tatchwud píše:Ale jo,chápu.I když si myslím,že šachovat s externími disky,když už flešky oproti loňsku mají už přijatelnější ceny,je tak trochu také mimo mísu. 8 GB kolem 500,- a 16GB kolem 1000,- viz Corsairy,které používám a které patří k těm dražším. http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?E ... ger+GT+8GB

Já používám místo flešky čtečku karet, konkrétně StarReader. Má celkem sedm slotů a s výhodou se v něm uplatní spousta karet, které se jinak doma válejí bez užitku.
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Maximální kapacita flashky do USB i30?

Příspěvek od nulda »

nezkousel jste nekdo pripojit externi disk?
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“